Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyerek esetén mennyi...

Két gyerek esetén mennyi szerintetek az ideális korkülönbség és miért?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 8. 18:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%

Maximum 2-3.

Mert így majd tudnak együtt játszani, nem lesz egyik sem túl idős vagy túl fiatal a másikhoz.

Bár nálunk már sok volt a 3 év is, én már nem tudtam úgy játszani a bátyámmal, mert őt már mások érdekelték 13 évesen, mint engem 10 évesen.

Valamint mindig jól jön, ha iskola tankönyveket nem kell kétszer megvenni :)

2017. ápr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
hát a közös játék miatt én is úgy gondoltam eddig hogy max 2 év, de most hogy 2,5 van köztük, inkább azt mondanám, minél több :(
2017. ápr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%
elsőt cáfolnám. 2 év van köztünk és soha nem játszottunk együtt és soha nem volt jó testvéri viszonyuk sem hiába a 2 év. én a lehető legnagyobb korkülönbségre szavazok.
2017. ápr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%

Gyermekek személyisége válogatja.

Én és a húgom között 1,5 év van. Tökéletes volt, mert tudtunk együtt játszani és mindig közös volt az érdeklődési kör. Soha nem az volt, hogy egy pisist kell gondozzak, hanem mintha egy barát lett volna.

Az öcsém és köztem már 5 év van, és amíg nem érte el a 17-18 éves kort szörnyű volt, mert amíg őt a gyerekesebb dolgok érdekelték minket már rég a komolyabb témák, ezért volt is pár vitánk.

Így azt kell mondanom, hogy a lehető legkisebb korkülönbség a legjobb.

Ha túl sok, akkor már számtalan alkalommal a testvéri kapcsolat sem lesz olyan erős.

2017. ápr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
nálunk 6 év az ideális,de ez nálunk.Másnál meg más.
2017. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%

4-5-6 év. Akkor még simán tudnak együtt játszani és anyukának is könnyebb dolga lesz, mivel egy 4-5-6 éves gyerek már sok mindent megért, több mindenben önállóbb, értelmesebb, okosabb.

Köztem és a nővérem között (én anyukám második házasságából születtem) 11 év van. Ez nagyon sok volt gyerekként. Bár felnőttként nagyon jó testvérek vagyunk.

A nővérem gyerekei között 2 év van. A nővérem kész idegroncs volt az első években, nagyon nehéz volt neki.

A férjem és az öccse között 5 és fél év van. Mind gyerekként ez ideálisnak bizonyult, mind pedig felnőttként.

Nekünk meg csak egy gyerekünk van, nem is akarunk többet, de ha akartunk volna, akkor inkább 5-6 év korkülönbséggel vállaltunk volna testvért.

2017. ápr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Mi öt év különbséget akartunk.

Nekem nincs energiám két pici gyerekre. Ennyi idős gyerek már érti, hogy mi az, hogy kistesó lesz, sok mindent meg lehet vele beszélni. Nagyjából átesett a dackorszakon és a többin. A nap felét oviban tölti, amíg én csak a kicsire tudok koncentrálni: ennyi neki is jár. A két gyerek között tudok pár évet dolgozni: magasabb gyed, lehet kis tartalékot eltenni, és nincs akkora lyuk az önéletrajzban. Mikor a nagy elsőbe megy, és nagyon kell anya, akkor még otthon vagyok, a kistesó pedig elég nagy, hogy legyen időm segíteni a tanulásban.


Ezek be is jöttek. :)

De sokszor így se volt könnyű. Ha egyszerre kell őket pelenkázni, mindketten kelnek este, stb: bele is bolondultam volna. :)

2017. ápr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%
Szakértők szerint minimum 3 év , ekkor ár önállósodik és nem irigy ellenséges az új jövevényre . 5-6 évnél már be tud segíteni és nem vesz el sok figyelmet a másiktól .
2017. ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
20%
Lányom es fiam közt 3év 2 hónap van kb. Igy pont jo volt.:)
2017. ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
Attól függ gyerek vagy szülő szempontjából nézzük. De minden esetnek van számos előnye és hátránya. Én 2 év körül akartam, mert nem akartam a kettő között visszamenni dolgozni. Úgy gondoltam így jobb lesz, hogy a nagy tovább tud itthon maradni, mikor oviba megy még egy évig itthon vagyok és így első évben csak ebédig lesz, könnyebb neki lépésenként kezdeni, és a kezdeti betegségek idején még nem kell kiesnem munkából. Gyerekek szempontjából szerintem jó ez a kis különbség, oviba egy csoportba járhatnak az első évben (vegyes csoportos), és viszonylag hamar tudnak együtt játszani. Hátrány, hogy az elején nagyon nehéz 2 picivel.
2017. ápr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!