Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel nehezebb három...

Mennyivel nehezebb három gyereket felnevelni és eltartani, mint kettőt?

Figyelt kérdés

2021. aug. 23. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Anyagi szempontból az elején szinte meg sem érzed. De onnantól, hogy már tényleg kell neki cuccokat venni, akár egy pár cipőt, akár íróasztalt, mert iskolába megy, tényleg majdnem másfélszer annyiba kerül 3 gyerek, mint kettő.

A logisztika meg az elején nagyon nehéz, pláne, ha kicsi a korkülönbség. Mire önjáró a legkisebb is, addigra max. az lesz a gondod, hogy a szülői értekezleket, mind a hármat egyszerre tartják.

2021. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyival hogy mindenből idővel 3 kell.

3 cipő 3 kabát 3 drága műszaki cucc. 3 gyereknek pénz, ruha, külön órák, edzések, versenyek. Ha csak úgy nőnek mint a gaz, semmi plusz, se semmi. Csak a minimális ami a túlélésre kell akkor nem kell több mint két gyerekre

2021. aug. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem igazából négynél kezdődik a komoly anyagi ráfordítás. Ugye hármat még beraksz egy normális autóba, de négy gyerekkel már tényleg nagyot kell venni (ha egyáltalán van autód).

Ötnél meg aztán pláne, két-két gyerek még lehet egy szobában, bár kényelmetlen nekik, de háromnak egy szoba már tényleg durva szerintem.

2021. aug. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
41%

Mi kezdetben 3-an voltunk testvérek, a nagyon alap dolgokat kaptuk meg.. én jàrtam balettra meg külön táncra. Be kellett fejeznem, mert édesanyám már “nem tudta” fizetni a fellépő ruháimat.

Azóta is nagyon szíven viselem a dolgot, pedig màr lassan 20 éve volt. Nagyon sok mindent használtan vettünk, ami miatt a korombeliek lenéztek. Persze ma màr nem érdekel, hogy veszek használtan ruhát/tárgyat bármit, de akkor fájt a társaim beszólásai.


Most már lassan Anyuka leszek, kettő gyermeket tervezünk. Megbeszéltük, hogy kettő gyermeket tudunk tisztességesen felnevelni, támogatni mindentéren.

Szerintem amilyen világot élünk nagyon nehèz 3-4 gyermeknek mindent megadni, minden iszonyat drága…

Hiába kapsz ilyen meg olyan támogatást..

2021. aug. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!