Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelezhet ez "problémát"?

Jelezhet ez "problémát"?

Figyelt kérdés
3 éves kislányom következetesen kisfiúnak nevezi magát. Ruhákból is inkább a fiúsak tetszenek neki. Annyi mindent hall az ember, van ennek jelentősége ennyi idős korban?
2021. aug. 26. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nincs jelentősége, ha meg mégis, az most úgysem fog még kiderülni.
2021. aug. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Én is ilyen voltam, csak nem neveztem magam fiúnak, de mindenből a lehető legkevésbbé hercegnős kellett. Hagyd hadd csinálja, tenni ellene egészséges keretek között úgyse tudsz szóval, ha "baj" is van, akkor max csak hozzászokhatsz a gondolathoz, és akkor van pár éved is erre.


De szerintem ez jelenleg hóbort.

Van amelyik kicsi hónapokig kutyának képzeli magát.

2021. aug. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Ennyi idősen még nincs jelentősége. Én is dömperes kislány voltam, imádtam kardozni, kinőttem.

Amúgy Angelina Jolie lánya jó példa. Évekig cikkeztek arról, hogy milyen szuper anya mert meghallgatta, hogy a kislánya valójában kisfiú, úgy kezelték, hívták, arról kevesebben írtak, hogy a lány kinőtte a korszakot és újra lányként él.

Kerestem egy képet amin rajta van mindkét korszaka:

[link]

2021. aug. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom ennyi idősen macskának képzelte magát, miákolva beszélt, és gombolyagot kért szülinapjára. Kinőtte, már nem macska. :)
2021. aug. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem valoszinü, hogy jelent bármit, én egy kislányt ismertem, aki nagyon fiú volt mindig, szoknyát nem lehetett ráadni, fiúnak is nézett ki, ő most már tényleg férfi, átmütette magát, de nála meg is értem, rajta kívül minden általam ismert fiús lányból nő lett.
2021. aug. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor még nem érti, mi az a nemállandóság. Az 4 éves kor körül alakul ki. Addig úgy gondolják, a külső jegyektől függ a nem. Tehát ha a kisfiús ruhák tetszenek neki, akkor azt felvéve ő "fiú".
2021. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Pont most néztem egy doksi filmet a transzneműekről és egy kisfiú kislánynak hívatta magát 4 évesen, csak kislány ruhákat akart hordani. Egyszer csak elmúlt nála.

Lehet h egyszerűen csak hatással van rá valami, ami miatt kisfiú szeretne lenni. Ha 6 évesen is ezt mondja, akkor ott már lehet valami más.

2021. aug. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak jobban érdeklik a sötétszínek, a tologatható autók, a rohangálós játékok, ilyesmik. Ezek meg olyanok, hogy hiába nem hallja otthon, hogy ezek fiúsak, minden máshonnan azt súlykolják belé, hogy ja, ezek fiúsak. És ha ezeket szereti, akkor ő fiú.
2021. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!