Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyamatos éhség jelezhet...

Folyamatos éhség jelezhet valamilyen problémát, pl cukorbetegséget?

Figyelt kérdés

kb a 8. hét óta tart, hogy állandóan éhes vagyok. Szinte le sem nyelem az utolsó falatot, de már éhes vagyok. Éjszaka is többször kelek arra, hogy korog a gyomrom. Reméltem, hogy a második trimeszterre elmúlik, de még mindig tart. Egyébként enni nem nagyon tudok az éhség ellenére sem, mert szinte minden ételtől undorodom és általában vissza is jön :(

Volt valakinek hasonló?


2019. aug. 15. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy cukor, az nem szokott ilyen korán kijönni, ha egyébként ediig rendben volt a cukrod.


Próbálj meg többször kevesebbet enni és keruld a gyors felszívódású ételeket, inkább a lassúakat válaszd. Olyanokat, amiknek a glikémiás indexe alacsony. Nézz utána a neten! Pl a basmati rizs GI 56, míg a jázmin rizsnél ez már majdnem 100, tehát a max. Ízben nincs különbség.

2019. aug. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azért vagy szerintem éhes, mert nem tudsz rendesen enni, nem tudsz jóllakni. Te is írod, hogy nem nagyon tudsz enni, mert undorodsz és visszajön.
2019. aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem is ez volt az első gondolatom, de akkor nem kellene eltelnie egy kis időnek? Szó szerint már az utolsó falatnál éhes vagyok.


Megnéztem az ételek felszívódását és azt láttam, hogy nagyrészt alacsony vagy nullás ételeket eszem, kevés közepes van és az is ritkán. Volt, ami meglepetést okozott, mert nem mertem belőle sokat enni, pedig aközé a néhány étel közé tartozik, amit meg tudok enni.


Köszönöm a válaszokat!

2019. aug. 15. 10:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A cukorbetegség esetén se hiszem, hogy az étvágy lenne az elsődleges tünet. Nekem IR gonddal inkább súly és dekoncentrációs problémáim voltak.


Én valószínűbbnek tartom, hogy az egészséges ételből se eszel sokat, mint írod, pedig a szervezeted igényelné.

2019. aug. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, szerintem nekem a gyomorsav okozta. Ami segített, ha magvakat eszem, diót, mandulát, kesut
2019. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló volt. Enni nem tudtam, mindentől rosszul voltam, majd hirtelen farkaséhség tört rám attól szédülni kezdtem, megettem egy kekszet, tele lettem rosszul voltam megint kb fél óránkènt ez volt. Egyszercsak elmúlt de az a 3 hónap szörnyű volt. Néha egy korty kóla segített, de csak néha. Keksz, ropi, száraz pirítós maradt csak meg bennem.
2019. aug. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem leírni, nem voltam cukros, dokim szerint ez gyakran előfordul kismamáknál.
2019. aug. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, én cukros vagyok és nem is nagyon volt jó étvágyam, mielőtt kiderült. Evés után állandó volt az evés utáni álmosság érzés, ez is diétával múlt el. Sokszor 6-8 órát is elvoltam az evés gondolata nélkül. Bezzeg mióta a 160 grammos diétára fogtak, folyton ennék.


Ha sokat hánysz és undorodsz ételekből akkor biztosan hiányzik egy csomó kalória a szervezetedből és ez okozza az éhséget, akár az utolsó falat után is, ahogy írod.

2023. febr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!