Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan érzi az ember, hogy...

Honnan érzi az ember, hogy akar-e gyereket vagy sem?

Figyelt kérdés

Én mindig is úgy voltam vele, hogy alap, hogy lesz gyerekem. Úgymond ez a társadalmi elvárás és a szüleim is várják már, hogy unokájuk legyen.

Öt évig voltam kapcsolatban. Beszéltünk a gyerekvállalásról, de egyikünket sem érdekelte annyira, hogy belevágjunk, illetve nem tartottuk ideálisnak a körülményeket. Kutyánk lett, hogy gyakoroljuk, milyen "szülőnek" lenni, de szakítottunk, és én egyedül maradtam a kutyával. Úgy érzem, már kutyával is nagyon nehéz az élet. Rengeteg kötelességgel, kötöttséggel jár, és így egyedül nehéz. Mi lenne egy gyerekkel? Úgy érzem, nem vagyok rá alkalmas, nem lennék jó anya.

Lehet, hogy ha rátalálok a megfelelő emberre, akkor máshogy fogom érezni?

30 éves vagyok.


2021. aug. 27. 01:06
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

" Kutyánk lett, hogy gyakoroljuk, milyen "szülőnek" lenni"


Jóságos Isten!

A gyereked EMBER, értelmes ember, és nem ösztönállat, aki ragaszkodik hozzád, mert jól idomítottad és mindent megkap tőled!

2021. aug. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Anyai ösztön van, vagy nincs. Ritka, hogy nincs. Hagytad telebeszééni mindenféle marhasággal a fejedet. Hogy egy kutya tudja helyettesíteni

a saját gyereket. Az ember esze megáll.

Gondold el magadban, hogy végtére is mit akarsz az életeddel. Mi a célod?

És ha eléred, akkor?!

Nem azért, mert "társadalmi elvárás", és nem is azért, mert a szüleid várják az unokát (habár az a természetes).

Hanem, ha jól belegondolsz, akkor el tudod-e képzelni a saját szülötted ölelő karjait, mosolyát, hogy érte valóban van értelme élni, dolgozni, magadat és a közvetlen környezetedet, otthonodat építeni.

A gyerek boldogság az összes felelősségével együtt.

2021. aug. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Érzem, hogy nincs rá szükségem. Párom szintúgy. Nem vonz a terhesség gondolata, a gyereksírás vagy nevetés, nem akarok legalább 20 évre elköteleződni egy gyerek miatt.
2021. aug. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Kutyánk lett, hogy gyakoroljuk, milyen "szülőnek" lenni, de szakítottunk, és én egyedül maradtam a kutyával. Úgy érzem, már kutyával is nagyon nehéz az élet. Rengeteg kötelességgel, kötöttséggel jár, és így egyedül nehéz.


Szerintem igen is itt jó példa a kutya. Csak azzal a külömbséggel,hogy amíg a kutyát ha nagyobb magára hagyhatod pár órára addig a gyereket 1 percre sem ha nincs aki vigyázzon rá. Neked kell eldöntened (akár a kutyádból kiindulva),hogy megéri a neked a nagy felelősség a vele járó örömöket vagy sem. Jah meg persze azért azt is kalkuláld bele hogy a kutyád feltétel nélkül szeret,addig a gyerekednél már ez nem lesz 100%ig biztos

2021. aug. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Érzem, hogy nincs rá szükségem. Párom szintúgy. Nem vonz a terhesség gondolata, a gyereksírás vagy nevetés, nem akarok legalább 20 évre elköteleződni egy gyerek miatt.


Viccen kívül kérdezem, akkor miért olvasgatsz és kommentelgetsz ebbe a témakörben?!

2021. aug. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Esetleg,mert bizonytalan és próbál más emberek helyzetébe belelátva megerősítést nyerni...
2021. aug. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Ezen mit agyalsz ennyit.Nem érzed hogy gyerek kell,akkor nem lesz.Lehet 5 év mulva meg azt érzed kell.🤷Nekem gyerekeim is vannak meg van egy kutyánk is.Nekünk így jó.Boldog kiegyensúlyozott család vagyunk.Imádunk együtt lenni,kirándulni ,nyaralni.El nem tudnám képzelni másképp.Bár én már gyerek koromban is akartam mindig is gyerekeket.Amugy kell hozzá egy olyan férj is!Aki mellett minden féle szempontbol biztonságban érzed magad.Nem egy labiris kapcsolatba kell szülni.
2021. aug. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Még azt hozzá tenném,hogy nagy idegesség egy gyerek,folytonos aggódás!Nem 20 évre ahogy írta valaki,hanem míg élsz aggodni fogsz érte.DE!Nélkülök üres a ház,unalmassá válnak egy idő után a minden napok.Én azt mondom gyerek kell!Ez az élet rendje!
2021. aug. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Már gyerekkoromban is ha megkérdezték, mi szeretnék lenni, ha nagy leszek, azt mondtam, hogy anya. Családot szeretnék. Az, hogy mit dolgozok teljesen mindegy. Volt egy elképzelésem, hogy 24évesen már szülni akarok, fiatal anyukaként képzeltem el magam. Tudatosan kerestem azt a férfit akivel el tudtam képzelni az életem. Hálistennek 20 voltam amikor találkoztunk, akkor tudtam, hogy na ő olyan. 25 voltam mikor terhes lettem szóval majdnem bejött amiről mindig álmodtam.
2021. aug. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!