Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 22 hós kisfiú alig eszik?

22 hós kisfiú alig eszik?

Figyelt kérdés

22 hónapos a kisfiam. Kb 3hónapja nagyon rossz evő lett. Még szopizik, délutáni alvás után illetve este lefekvéskor, és éjszakai is 1x. Leszoktatás most folyamatban van, mert legalább a reggelit már elhagytuk. Vizen (és anyatejen) kívül semmit sem iszik meg, próbálkoztam tejitalokkal, tápszerrel, tejjel, kakaóval, hogy esetleg azokkal kiváltsuk az anyatejet, de hallani sem akar róluk. Nem eszik meg szinte semmi gyümölcsöt, zöldséget eredeti állapotában, darabolva, csak a banánt. Pürésítve adtam neki őket eddig, hogy legalább úgy fogyassza őket, de azokat is elutasítja. Azt eszi amit mi, de pl ha valamiben nagyobb darabokban van főtt zöldség, akkor azt kiköpi, egyedül a répát és a krumplit eszi meg. Nem adtunk neki csokit, chipset. Babakekszet, pufit, túrókrémet, tejszeletet és rudit hetente 1x ha kap. De van hogy azokat is meghagyja. Tudom mindig hogy mikor éhes még, mert akkor cicizni akar, de azt meg nem lehet, vagy amúgysincs napközben tejem. Addig nagyon rossz kedvű és türelmetlen amíg éhes, de akkor sem hajlandó megenni azt amit adok. Bébiételből 2 fajtát eszik meg, a tejpépeket kiköpi, zabkását, rántottát úgyszintén.

Amit megeszik: vajas, sajtkrémes kenyér, sonka,virsli,reszelt sajt, banán, főtt répa és krumpli, rizs.

Van valakinek valami tippje mivel lehetne rávenni, hogy kostoljon meg mást is? Vagy csak hagyjam hogy egyszer majd ha annyira éhes lesz akkor ráfanyarodik? :(

89 cm és 11kg. 6hónap alatt 0,5kgot hízott.



2021. szept. 1. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:
A fiam jó evő de 1és 2 éveskora között 1 kg ot hízott, ezek szerint ha hízik számára elég amit eszik.
2021. szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A lányom kb fél éve 11.7 kg volt most meg 12.0

23 hónapos, kimondottan jó evő. Szerintem hagyd rá, nem tűnik alultaplaltnak a súlya alapján a te kisfiad sem. Van amikor kevésnek tűnik nekünk, de nekik mégis elég, szoval majd eszik ha akar. Enyém is szopik még és ő sem iszik meg semmit csak az anyatejet és a vizet.

2021. szept. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!