Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem akar senki se...

Miért nem akar senki se örökbe fogadni? Miért próbálkoznak annyiszor éveken át, hogyha nem sikerül?

Figyelt kérdés
2021. szept. 3. 16:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
A legtöbben saját, vér szerinti gyermeket szeretnének. Egy örökbefogadás legtöbbször nagyon lutri. Nem tudod, hogy az a gyerek milyen sérülésekkel érkezik. Nem tudhatod, hogy a tágabb család hogy fog hozzáállni egy örökbefogadott gyerekhez. Mellesleg, nem is mindenki alkalmas arra, hogy örökbefogadó szülő legyen. Egy örökbefogadásnál mindig lényeges: nem egy adott párnak keresnek gyereket, hanem a gyereknek keresnek egy családot.
2021. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Én azért nem, mert szeretném átélni a terhességet, a szülést, hogy a gyerekem növekszik, rugdos, még a terhességgel járó hányingert sem bánnám. Szeretném mindezeket megtapasztalni. Félek, hogy enélkül nem tudnék úgy kötődni egy gyerekhez. Egyszerűen csak ehhez döntéshez meg kell érni. És valakinek ez előbb jön, van akinek később, van akinek pedig soha.
2021. szept. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Mi akartunk. 6 évet adtunk magunknak, nem estem teherbe. Orvosi beavatkozások nekünk nem férnek bele az elveinkbe, így nem erőltettük a dolgot, csak vártunk és szerettük egymást. Az utolsó hónapban fogant meg a nagylányunk. 🤷🏼‍♀️
2021. szept. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Nekem vannak olyan barátaim akik lombikoztak 3 évig (azt hiszem) mire összejött a baba.

Szerette volna a hölgy átélni a terhességet, szülést gyermekágyi időszakot. Fontos volt a férjnek is h az "ő gyereke legyen" de ebben kompromisszum kész volt, szóba jött a donor is náluk, nem zárkózott el.


Van örökbefogadó pár ismerősöm is. 3 év alatt nem sikerült csecsemőt kapniuk. Sokkal több a bürokrácia a rendszerben mint egy lombiknál.

Bánják h nem fogtak bele, de most már nem mernek, hátha sikerül végre babát kapniuk.

Idósebbet nem szerettek volna a kötődés stb miatt

2021. szept. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

Mindenki vérszerinti gyermekre vágyik.

Egy örökbefogadottnál nem tudod milyen háttérből, milyen genetikával érkezik. A mentális dolgokról nem is beszélve.

2021. szept. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
35%
Vérszerinti gyerek nagy eséllyel hasonlít rám és az apjára. A külseje még nem is érdekelne annyira, de mivel mindketten eléggé reálos vonalon mozgunk, nem biztos, hogy jó szülei lennénk egy elvarázsolt kis művészléleknek.
2021. szept. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
akarnak az emberek örökbe fogadni de baromi szigorúak a feltételek. most hogy a melegek (és egyedülállóak) is ki lettek zárva, így mégkevesebb potenciális örökbefogadó szülő lesz. na meg ugye szinte senki se akarja a 10+ éves c típusú gyerekeket.
2021. szept. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
6-os: mi a párommal mindketten mérnökök vagyunk, a családban minden reálos, az egyik gyerekünk zenész, a másik festömüvész lett, a harmadik meg nyelvszakos tanár.
2021. szept. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%
Hát igen:D nekem az apukám heggesztő, anyukám bolti eladó, tesóm gyógyszerész én meg óvónő vagyok. :D őszintén ez annyira-annyira sok mindentől függ.
2021. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

9.-es vagyok és a párom mérnök+ zenész:):D ami szerintem nagyon jó kombó!!:)

Ezt cssk azért írtam le, hogy sose szabad megijedni, ha még a saját gyerekünk is, de valamiért más lesz az érdeklődési területe.

Bár őszintén én kicsit féltme a gyerekem az egészségügytől. De ha majd azt fogja választani, akkor az lesz:|:D:)

2021. szept. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!