Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A testvérek azonos értékben/me...

A testvérek azonos értékben/mennyiségben kapnak ajándékot nálatok?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömmel szóba került valahogy a karácsony. Mondtam, hogy a majdnem 7 éves lányom gondolom a szokásos dolgokat kapja. Társasjáték, barbie baba és valami kreatív játék, amivel elbíbelődhet és alkothat valamit. Ezeket szereti, ilyeneket szoktunk. Ezek kb. 20 000-ből szoktak kijönni. Van egy öccse, aki karácsonykor lesz 1 éves. Mondtam, hogy nyilván ő is kap majd valamit. De egyrészt ilyen babajátékból sok maradt a nagy után, kicsi is a lakás, a legtöbbel úgyse játszanak. Szóval kap majd például egy fürdőjátékot, azokat szereti. Többet nem szeretnék neki venni, ez ugye 1 db és 3000-ből kb. ki is jön. Most ugye fel sem fogja a különbséget, de később is igényeihez mérten szeretnék nekik ajándékot adni. Szóval ovis korában biztos neki is hosszú lesz a "listája", amiből válogathatunk. Gondolom lesz autó, lego, meg amik szoktak lenni, úgyhogy ő is kap majd olyan értékben, mint most a nmővére, de szerintem most még felesleges. Akkor meg a nővére lesz gondolom azon a szinten, hogy már nem játékot, hanem menő ruhát, mobilt, meg ki tudja mi lesz még akkor kütyüket kér majd. Amit természetesen a fiam is kapni fog, ha eljön nála is ez a kor. A lényeg, hogy ismerősöm húzta a száját, hogy szerinte mindig ugyanannyit kell kapnia gyerekeknek, mindegy, hogy épp hány évesen. Most is 20 000ért kellene összevadásznom felesleges babajátékokat, mert így igazságos. Ti mit gondoltok erről?4

2021. szept. 6. 08:40
A kérdező szavazást indított:
azonos mennyiségben, értékben
életkoruknak megfelelően elosztva
52 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem életkorukhoz mérten kellene játékot venni, de azért ez a 20.000 ft és 3000ft elég gáz szerintem is. Egy 1 éves gyereknek is rengeteg fejlesztő játék van már, 10 ezer forintból simán lehet hasznos játékot venni 1 évesnek. Ebből az írásból most az jött le, hogy a nagyobb kap ezt meg azt meg amazt, a kicsinek meg kiszúrom a szemét egy fürdő játékkal.
2021. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a mieink már nagyobbak, de 5-7 éves kor alatt még fogalmuk sem volt róla, mi mennyibe kerülhetett, így inkább a kibontandók darabszáma szerint próbáltunk igazságosak lenni - na meg különben is az angyalok hozták :) Azért ha nagy a korkülönbség, pl. egy 15 éves kütyüje miatt nem érdemes valami felesleges mennyiségű márkás fejlesztő izét venni egy 1 évesnek, nehogy megharagudjon. Majd ha 15 éves lesz, akkor ő is kap olyat, ahogy 1 évesen még a másik se kapott. (Ez pont ugyanolyan, mint amikor a gyerek szerint igazságtalan, hogy te bármeddig nyomkodhatod a gépedet, hiába magyarázod, hogy de te nem játszol, hanem dolgozol vagy vásárolsz épp, s gyerekkorodban még internet se volt:)) Úgy vettem észre, inkább mozaikcsaládban szokott vérre menni, hogy kinek a gyereke milyen értékben van szponzorálva, de az másról szól.
2021. szept. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
36%

2,5 év van közöttük, egyformán kapnak

(a párom még az utolsó darab gumimacit is kettévágja, csak hogy egyenlő legyen)

2021. szept. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
35%
Osztom az egyes válaszoló nézetét. Vagy a nagylány kapjon kevesebbet vagy a kicsi többet. Valóban nem tudja felfogni, hogy mi az értéke és azt se, hogy ajándék-e vagy sem de tényleg nagy a különbség árban. Azt is megértem, hogy a nagylány után sok játék marad de karácsonyra, szülinapra szerintem igazságosan elosztva kellene ajándékozni.
2021. szept. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem meg kapjon mindegyik valamit, amire szüksége van, aminek örül.

Most nem te tehetsz arról, hogy a boltban ez 10.000ft a másik meg 2500ft.

Ha szüksége van a gyereknek arra a játékra ès örömèt leli benne, akkor vedd meg azt.

Szerintem a mai világban, nem mindenki teheti meg, hogy ha az egyik gyereknek nagyobb összegben vásárolnak ( mert sajnos annyi a boltban ), akkor a másiknak is annyiért kell.

Amíg kicsik, úgy sem az árukat nézik, hanem hogy kaptak valamit, ami számukra boldogság.

Másrészt meg örülök, ha olcsóbban kijövök. A csalàdban van több gyerek,felnőtt, akiknek szintèn kell venni valamit.. szerintem a lényeg az, hogy mindenki olyat kapjon, aminek örül, nem pedig mindenki egy árban kapjon dolgokat, mert úgy “illik…”

2021. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
47%
Nekem egy 9 éves fiam és egy 1 éves lányom van (csütörtökön lesz a szülinapja a kicsinek). Azért egy 3000 forintos fürdőjátéknál többet,jobbat is lehet venni egy 1 évesnek. Nem az érték a lényeg, de ez így azért valóban olyan, mintha a kicsi a látszat kedvéért kapna valamit, de amúgy energiát, időt nem akarsz rá fordítani.
2021. szept. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
72%

"A lényeg, hogy ismerősöm húzta a száját, hogy szerinte mindig ugyanannyit kell kapnia gyerekeknek, mindegy, hogy épp hány évesen."


Hülyeség! Remélem ismerősöd nem nevel gyereket.


Azt kell adni a gyereknek, ami életkorának megfelelő ajándék és örül neki. Most venned kéne 7 db fürdőjátékot a gyereknek, hogy el legyen költve rá is 20e Ft???? Ismerősöd nem normális.

Amúgy elárulom, az egy éves úgyis azt fogja lesni, mivel játszik a nagy, és az kell majd neki. Ha huszonöt játékot vennél neki, akkor is a nagyobbik gyerek játéka után sírna.


Nem karácsonyi példa:

Kint jártunk két gyerekünkkel egy rendezvényen, ahol kézműves sátrak is voltak, és mindenféle ajándéktárgyakat árultak. Megmondtuk, hogy mindegyik választhat magának egy darab ajándékot. Mindegyikük választott is. Az egyik 5000 Ft-ba került, a másik 1200 Ft-ba. A legnagyobb marhaság és pedagógiai öngól lett volna, ha annak, aki az olcsóbbat választotta, azt mondtuk volna, hogy "te még valamit választhatsz". Mert akkor ő két ajándékot kap, a másik meg csak egyet. Garantált hiszti lett volna - és jogosan.

2021. szept. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
97%
Egyet értek az előttem szólóval. Mi is így ajándékozunk. Egy 1 éves nem tulajdonít még jelentőséget ilyesminek. Mi inkább azt választottuk, hogy a kicsinek vettünk több apróságot, aminek tudtuk, hogy örül majd és külön-külön csomagoltuk. Leginkább a bontogatást élvezte... :)
2021. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
42%
#7 ugye nem gondolod, hogy az előtted szólók arra gondoltak, hogy 7 db fürdőjátékot kellene venni a kicsinek? Lehet neki venni a fürdőjáték mellé egyéb fejlesztő játékot, mesekönyvet, akár pár hasznosabb dolgot is, kabát, cipőcske, pulcsi vagy bármi ami árban kb hasonló összességében.
2021. szept. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
35%
Én még gyerek vagyok és van egy testvérem néha szülinapra vagy karácsonyra nem azonos értékű ajándékot kêrünk. Ha mind ketten megkapjuk örülünkés boldogok vagyunk, de még így is ha az én szülinapom 30 000 volt az ajándék a tésómén meg csak 20 000 akkor kiegészítik, hogy azonos legyen.
2021. szept. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!