Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A testvérek azonos értékben/me...

A testvérek azonos értékben/mennyiségben kapnak ajándékot nálatok?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömmel szóba került valahogy a karácsony. Mondtam, hogy a majdnem 7 éves lányom gondolom a szokásos dolgokat kapja. Társasjáték, barbie baba és valami kreatív játék, amivel elbíbelődhet és alkothat valamit. Ezeket szereti, ilyeneket szoktunk. Ezek kb. 20 000-ből szoktak kijönni. Van egy öccse, aki karácsonykor lesz 1 éves. Mondtam, hogy nyilván ő is kap majd valamit. De egyrészt ilyen babajátékból sok maradt a nagy után, kicsi is a lakás, a legtöbbel úgyse játszanak. Szóval kap majd például egy fürdőjátékot, azokat szereti. Többet nem szeretnék neki venni, ez ugye 1 db és 3000-ből kb. ki is jön. Most ugye fel sem fogja a különbséget, de később is igényeihez mérten szeretnék nekik ajándékot adni. Szóval ovis korában biztos neki is hosszú lesz a "listája", amiből válogathatunk. Gondolom lesz autó, lego, meg amik szoktak lenni, úgyhogy ő is kap majd olyan értékben, mint most a nmővére, de szerintem most még felesleges. Akkor meg a nővére lesz gondolom azon a szinten, hogy már nem játékot, hanem menő ruhát, mobilt, meg ki tudja mi lesz még akkor kütyüket kér majd. Amit természetesen a fiam is kapni fog, ha eljön nála is ez a kor. A lényeg, hogy ismerősöm húzta a száját, hogy szerinte mindig ugyanannyit kell kapnia gyerekeknek, mindegy, hogy épp hány évesen. Most is 20 000ért kellene összevadásznom felesleges babajátékokat, mert így igazságos. Ti mit gondoltok erről?4

2021. szept. 6. 08:40
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Igen, "kiszúrnám a szemét" a kicsinek egy fürdőjátékkal, mert tudom, hogy az tetszene neki. Egy 1 éves se az értékét, se a mennyiségét nem tudja az ajándékoknak. Mondom, maradt egy csomó játék a nagy után. Most vegyek egy ugyanolyat, csak újat, hogy ő is kapjon még ajándékot? Vagy vegyek egy olyan játékot, aminek 6 éve se láttam értelmét és most se látom, csak pakolászhatnánk itthon? Ami szerintem értelmes egy ekkora gyereknek, az van itthon. Amikor nagyobb lesz, majd kap olyat, amilyet ő szeretne, úgysem a nővére babáival fog játszani, szóval kap majd ő is, csak később, amikor már lesz értelme.

Amúgy vegyük példának, hogy pl. 6 évvel később vagyunk. A kicsi akkor 7 éves. Tegyük fel, nagyon vágyik egy legora. Legyen mondjuk 20 000. A nagy már 13 éves. Már nem játékra vágyik. Kérhetne elektronikai cikket, hangszert vagy valami sporteszközt. Mindegy, a lényeg, hogy drágább kategória, mondjuk 70-80 000. Én is értelmét látom, tehát megveszem neki. Akkor a kicsinek valamit még vadásszak össze a lego mellé, amit pl. nem is szeretne, hogy meglegyen értékben a testvérével azonos ajándék? De akkor darabszámra mégiscsak többet kap, mint a nővére. Akkor most a mennyiség vagy az érték számít? Tényleg érdekel.

2021. szept. 6. 11:04
 22/37 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy nyilván kis korkülönbségű testvérek között ez könnyebb. Ott én is figyelnék, hogy közel azonosan kapjanak. De nagy korkülönbségnél tényleg nem tudom, ez hogy működhetne úgy, hogy értelme is legyen.
2021. szept. 6. 11:07
 23/37 anonim ***** válasza:

11-es válaszolónak:


Olvasd el a 15-ös választ. Tökéletesen leírta, amit én válaszolnék neked.

2021. szept. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem


De nem életkor szerint, hanem igény szerint..


Ha a kicsi a fürdőjátékot szereti és mindene megvan kb, akkor nem fogok neki 100. FP játékot venni, hogy a nagy biciklijével azonos àrban költsek..

Semmi értelme


Vagy ha a nagy mondjuk szeretne festőállványz stb

A kicsi pedig bicajt ( neki lesz aktuális) akkor nem fogok a nagynak gyorsan venni még valamit

2021. szept. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező, ha nem tetszik, hogy itt más véleményen is vannak az emberek akkor minek tetted fel a kérdést? Aztán háborogsz itt ezerrel. Nem értem. 🤔🤔🤔
2021. szept. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem háborgok itt ezerrel, nem tudom ez hol jött le neked. Tényleg érdekel, más hogy valósítja meg a teljes egyenlőséget ilyen esetben.
2021. szept. 6. 12:04
 27/37 anonim ***** válasza:
33%
Én pl írtam ötleteket de te ragaszkodsz a fürdőjátékhoz. Hát jó. Te tudod minek örül a gyerek. De az azért felveti a kérdést, hogy ha nem akarod az ezredik fejlesztő játékot megvenni a kicsinek, akkor a nagy miért kapja meg a századik barbit ha úgyis van már neki?
2021. szept. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
27. Ezt nem értem én se. De ha valakik ennyire egyszerűek akkor azzal nem lehet mit kezdeni. Én már leirtam. A kérdés is arról szólt a kislánynak minden mert úgy szoktuk a kicsi meg majd kap valamit, aztán örüljön.
2021. szept. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
5.5 és 2.5 évesek a gyerekeim. Még a nagyot se érdekli,hogy milyen értékű a játék. Azt kapnak, amit szeretnének (és persze a keretbe is belefér). Ha a későbbiekben ez probléma lesz, természetesen ugyanolyan vagy nagyon hasonló értékben fogunk nekik vásárolni. Egy 1 éves és egy 7 éves igénye teljesen más. Nyugodtan csináld az eredeti elképzelésed szerint, semmi gáz nincs benne.
2021. szept. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

26: "Tényleg érdekel, más hogy valósítja meg a teljes egyenlőséget ilyen esetben."


Először is úgy, hogy tojik mindenki más megjegyzésére, szájhúzogatására. :-)

Aztán abban van ráció, hogy darabra legyen lehetőleg ugyanannyi (bár egyévesnél még ennek sincs nagy jelentősége). Az értékükkel mi annyira nem foglalkozunk, hogy össze sem adjuk, melyik milyen értékben kap tőlünk.

Nálunk kisebb a korkülönbség. Viszont egyik lány, másik fiú. Kislányom nagyon tud örülni ha ruhát kap ajándékba. Fiamat ez nem különösebben izgatja.

Társasjátékot sokszor közös ajándéknak adjuk, úgyis együtt játszanak majd vele.


Egyéves gyereknek egyébként tényleg nehezebb ajándékot választani, mint pár évvel idősebbnek. Ezért nem is érdemes sokat agyalni rajta.

2021. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!