Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A testvérek azonos értékben/me...

A testvérek azonos értékben/mennyiségben kapnak ajándékot nálatok?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömmel szóba került valahogy a karácsony. Mondtam, hogy a majdnem 7 éves lányom gondolom a szokásos dolgokat kapja. Társasjáték, barbie baba és valami kreatív játék, amivel elbíbelődhet és alkothat valamit. Ezeket szereti, ilyeneket szoktunk. Ezek kb. 20 000-ből szoktak kijönni. Van egy öccse, aki karácsonykor lesz 1 éves. Mondtam, hogy nyilván ő is kap majd valamit. De egyrészt ilyen babajátékból sok maradt a nagy után, kicsi is a lakás, a legtöbbel úgyse játszanak. Szóval kap majd például egy fürdőjátékot, azokat szereti. Többet nem szeretnék neki venni, ez ugye 1 db és 3000-ből kb. ki is jön. Most ugye fel sem fogja a különbséget, de később is igényeihez mérten szeretnék nekik ajándékot adni. Szóval ovis korában biztos neki is hosszú lesz a "listája", amiből válogathatunk. Gondolom lesz autó, lego, meg amik szoktak lenni, úgyhogy ő is kap majd olyan értékben, mint most a nmővére, de szerintem most még felesleges. Akkor meg a nővére lesz gondolom azon a szinten, hogy már nem játékot, hanem menő ruhát, mobilt, meg ki tudja mi lesz még akkor kütyüket kér majd. Amit természetesen a fiam is kapni fog, ha eljön nála is ez a kor. A lényeg, hogy ismerősöm húzta a száját, hogy szerinte mindig ugyanannyit kell kapnia gyerekeknek, mindegy, hogy épp hány évesen. Most is 20 000ért kellene összevadásznom felesleges babajátékokat, mert így igazságos. Ti mit gondoltok erről?4

2021. szept. 6. 08:40
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Bocsánat 27-es, nem tudom, melyik választ írtad még, amiben ötletek vannak.

Oké, most még csak 9 hónapos, karácsonykor lesz 1 éves, így nyilván változik, jobban tud majd játszani a játékokkal. Egyelőre azt látom, hogy hiába vettem elő a nővérének vett drága Fisher price játékokat, a legjobban egy félig megtöltött pet palack vagy a tesója játékkonyhájából elvett fém lábos + fakanál köti le. Akkor mégis mennyi energiát és pénzt kellene belefektetnem az ő ajándékába? Karácsony és szülinapja is lesz decemberben, nem akarom túlgondolni, de nyilván kap valamit. Csak drága felesleges játékra nem akarok költeni, ha semmi értelme.

A lányom meg nyilván azért kapja meg "a századik barbiet", mert arra vágyik, örül neki, játszik vele. Szerintem érthető a különbség.

2021. szept. 6. 13:17
 32/37 A kérdező kommentje:
Tavaly amúgy 2 hetes se volt a fiam. Nyilván jelzésértékűen kapott egy plüss rongyit a fa alá, de a lányom akkor is több ajándékot kapott, kb. ott is 20 000 értékben. Mit kellett volna még egy ekkora babának a fa alá hordanom, hogy igazságos legyen? Ruhái megvoltam, játszószőnyeg, pihenőszék volt már a nagytól.
2021. szept. 6. 13:29
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

"Egyelőre azt látom, hogy hiába vettem elő a nővérének vett drága Fisher price játékokat, a legjobban egy félig megtöltött pet palack vagy a tesója játékkonyhájából elvett fém lábos + fakanál köti le."


Erről van szó. Az ennyi idős babák döntő többsége ugyanígy viselkedik.

De nem tartozol magyarázattal senkinek, hogy miért így csináljátok (ha férjeddel ebben egyetértés van). Sem az ismerősödnek, sem a gyakoris válaszolóknak.

Az viszont tény, hogy mindenki csak azon tud fennakadni, amit megtud tőletek. Természetesen nem kell, hogy titok legyen ismerőseid előtt, mit kapnak a gyerekeid karácsonyra, de tartsd szem előtt: minél jobban kitárulkozol mások előtt, annál több lehetőségük lesz megjegyzést tenniük.

2021. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
84%
Veled értek egyet, kérdező. Küzdünk a rokonokkal, hogy belássák, gyakorlatilag semmilyen játékra nincs szüksége a kisebb, ráadásul azonos nemű testvérnek.
2021. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj az ötletedel az egy éves gyerek ha nem kapna semmit arra sem emlékezne ,másik ha van neki elég neki való játék akkor fölöslegesen ne vegyél.
2021. szept. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
80%
Egy eves unokaocsem a szulinapi ajandekok csomagolopapirjaival jatszott a legjobbat, ugyhogy errol ennyit...
2021. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
86%

Kb hasonló értékben kapnak, 6 éves lány és 2,5 éves fiú. De amikor a fiam volt 1 éves, ő se annyiért kapott, mint a nővére. Mit vegyek egy 1 évesnek 20+ ezerért, pláne, ha minden van neki szinte, ami tipikusan a korának megfelelő, mert a nővérének is megvettem anno? Jó mondjuk nem is egy fürdőjátékot kapott karácsonyra, hanem kisautó készletet, mert épp akkor kezdett rákapni az autótologatásra, kb 10 körül költöttem rá. A nagyobb meg rajzasztalt kapott sok filccel, zsírkrétával, ceruzával, színezőkkel, hát, ez drágább volt, ez van. Egy babának ennyiért vásárolni kb azt jelenti, hogy kényszeresen megveszek minden szart, csak hogy kijöjjön ugyanaz a végösszeg, annak meg mi értelme?

Most már más a helyzet, neki is kialakultak az érdeklődési körei, simán el tudok pirítani rá is 20-30 ezret :D meg is kapja ő is ilyenkor a drágább dolgokat, mert most már van értelme.

2021. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!