Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A testvérek azonos értékben/me...

A testvérek azonos értékben/mennyiségben kapnak ajándékot nálatok?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömmel szóba került valahogy a karácsony. Mondtam, hogy a majdnem 7 éves lányom gondolom a szokásos dolgokat kapja. Társasjáték, barbie baba és valami kreatív játék, amivel elbíbelődhet és alkothat valamit. Ezeket szereti, ilyeneket szoktunk. Ezek kb. 20 000-ből szoktak kijönni. Van egy öccse, aki karácsonykor lesz 1 éves. Mondtam, hogy nyilván ő is kap majd valamit. De egyrészt ilyen babajátékból sok maradt a nagy után, kicsi is a lakás, a legtöbbel úgyse játszanak. Szóval kap majd például egy fürdőjátékot, azokat szereti. Többet nem szeretnék neki venni, ez ugye 1 db és 3000-ből kb. ki is jön. Most ugye fel sem fogja a különbséget, de később is igényeihez mérten szeretnék nekik ajándékot adni. Szóval ovis korában biztos neki is hosszú lesz a "listája", amiből válogathatunk. Gondolom lesz autó, lego, meg amik szoktak lenni, úgyhogy ő is kap majd olyan értékben, mint most a nmővére, de szerintem most még felesleges. Akkor meg a nővére lesz gondolom azon a szinten, hogy már nem játékot, hanem menő ruhát, mobilt, meg ki tudja mi lesz még akkor kütyüket kér majd. Amit természetesen a fiam is kapni fog, ha eljön nála is ez a kor. A lényeg, hogy ismerősöm húzta a száját, hogy szerinte mindig ugyanannyit kell kapnia gyerekeknek, mindegy, hogy épp hány évesen. Most is 20 000ért kellene összevadásznom felesleges babajátékokat, mert így igazságos. Ti mit gondoltok erről?4

2021. szept. 6. 08:40
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
35%

Goldmund 73.

Miért is reméled, hogy nem nevel gyereket az ismerőse? Mert az ismerős a kicsinek is venne 20 ezerért ajándékot? De szörnyű.

Amúgy csak az én szemem szúrja a kérdező stílusa, hogy a kicsinek nem is akar a fürdő játékon kívül venni semmit. Van csomó 1 évesnek való fejlesztő játék, de ő 0 energiát fektet ebbe a részébe, ccsak a nagynagy legyen társas játék meg barbie baba.

2021. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk nincs ilyen méricskélés. Mindenki azt kap, amit kér. Így mindenki örül. Soha eszembe se jutott forintra kiszámolni.
2021. szept. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Te érzed kedves kérdező! Nekem a nagy lány 10 éves a kicsi most lesz 1 éves.

Van amikor a nagynak veszek van amikor a kicsinek. Nem mindig veszek ugyanolyan értékben.

A lányomat már inkább a ruhák érdeklik nem igazán szokott már babázni. Ha kér is valamot akkor az a rajzolással kapcsolatos. Imád rajzolni.

Egyébként mindig megkérdezem tőle ha rendelek valamit a kicsinek legyen az ruha vagy valami játék, hogy neki kell-e onnan valami.

Amúgy tavaly karácsonykor a kisfiam még csak 3 hónapos volt így nem költöttem rá olyan sokat mint a nagyra. A kicsinek talán 20.000 volt a játszószőnyeg és a szivacs puzzle a nagyra kb. 40.000 Ft-ot költöttem. Ebben inkább ruha volt mert azt szeretett volna NASA-s ruhákat.

Ha nincs szüksége valamelyik gyereknek éppen akkor semmire akkor nem veszek neki semmit. A kicsinél tudom mikor mi kell a nagy pedig mondja magától.

2021. szept. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
59%
most még nem gond, mert a kicsi nem fog reklamálni, de előbb-utóbb megunja, hogy neki ott van a tesó millió megunt játéka, a nagy meg folyton újakat kap.
2021. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
77%
Egy 1 éves (!) gyerek nem képes olyan anyagias lenni, mint itt némelyik válaszadó, nem tudja, hogy a fürdöjáték mennyibe kerül, mert nem tudja mi az a pénz, úgyhogy nem kell neki fillérre pontosan ugyanannyiért ajándékot vásárolni, egyébként nagyobb gyereket se akarnék ilyen ajándékméregetö, haszonlesönek nevelni, hogy ha a tesó 10 ezerért kap barbit, akkor a másiknak is 10 ezerért kelljen ajándék, nyilván az nem jó ha az egyik iphone-t kap, a másik meg egy pakli kártyát, de ennyire a pénzt nézni szerintem gáz, főleg olyan kisgyereknél, akinek fogalma nincs ezekről a dolgokról.
2021. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
37%
15. Én spec. nem a pénzt néztem hanem alapból a stílus ahogy a kérdező ír. Szerintem gáz. Nem az hogy az egyik ennyiért a másik annyiért kap. Hanem, hogy az egyiknek vesz csomó mindent a másiknak meg nem is akar.
2021. szept. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem meg az is káros, ha sok ajándékot kap egy baba/totyogó. Pláne ilyen tanulóasztalt és hasonlókat, ami mindent helyette csinál, viszont a gyerek ingerküszöbét felviszi az egekbe és aminek a hangjától meg jómagam a falra mászom :) A másik kategória meg, amikor ráírják két fakockára, hogy bio és a logót fizeted meg, ami egyszerűen hülyeség, vagy megveszed a 200. kisautót is igazi tömegcikkfogyasztót nevelve a gyerekből ezzel. Szóval nem feltétlenül nem azért nem vesz meg valamit az ember, mert a kicsivel a nagyobb gyereke javára szűkmarkú. Szerintem nincs ezzel baj, 1 évesen még jobban örül a csomagolópapírnak meg a tilosban leszaggatható díszeknek, mint az ajándéknak (ahogy a nagyobb is tette az ő korában), és tuti ő jelenleg a legcukibb és legönveszélyesebb családtag, ezért biztos körbe lesz ugrálva - amire meg simán lehet majd a nagyobb féltékeny, hogy az milyen igazságtalan.
2021. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
23%
17. Mert ha megveszed a 200. barbie babát akkor nem nevelsz a gyerekből tomegcikk fogyasztót? Főleg hogy egy Barbie baba is a logó miatt 8000ft.
2021. szept. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
74%
16 én az ilyen 1 évesnek való fejlesztő játékot nagy szatyorban adom öcséméknek tovább, mert már nem játszik vele az ovis gyerekem, csak a helyet foglalja, sok ezer ft volt mindegyik, bajuk nincs, újnak tűnnek, szerintem semmi gond nincs azzal, ha csak egy fürdöjátékot vesznek karácsonyra, mivel tele a lakásuk a mi kinőtt játékainkkal, lehet a kérdező is ilyen helyzetben van, el tudom képzelni, mi is sok játékot kaptunk másoktól.
2021. szept. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
49%
18. De.
2021. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!