Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel büntetnétek azt, aki...

Mivel büntetnétek azt, aki passzívan részt vett egy osztálytársa megalázásában, megverésében?

Figyelt kérdés

Szülői értekezleten felállt egy szülő, és elmondta, hogy az ő gyerekét bántalmazzák már harmadik osztály óta, de a fia csak most szólt. Ebben a tanévben (csak másfél hete járnak) 3 fiú belökdöste a szekrénybe a fiút, majd bezárták kulcsra, hogy ki se tudjon jönni, majd az egész osztály (!) ezt szépen végignézte és végig röhögte. Volt, hogy sajtot kentek a tesi zsákjába, ledobták a cuccait az öltözőben, megdobálták szőlővel, megverték az öltözőben, szertárban.

A lányom nem bántotta, de nevetett rajta.

Szülői után felhívtam, hogy mi volt ez. Eleinte azt mondta, hogy ő ott se volt, de aztán elmondta, hogy kik voltak, akik belökték, ki mondta, hogy kulcsolják rá, kizárta kulcsra, kirugdosta a szekrény oldalát, ki volt az, aki kiengedte, kik voltak azok, akik a lábánál fogva húzták a földön. Senki nem szólt, mindegyik nevetett. A lányomat is beleértve.



Én elhiszem, hogy félnek az ilyen gyerekek, hogy kiközösítik őket, de én nem arra neveltem, hogy nézze szótlanul, ahogy mást bántanak, és nevessen egy jót rajtuk. A segítségnyújtás meg nem árulkodás.


2021. szept. 10. 16:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
4%
És te honnan szedsz elő 10-15 tökös gyereket egy 25 fős osztályban? Egy osztály ~fele eleve lány, egy osztály harmada eleve a reszkető nyúlbéla fajta gyerek nemtől függetlenül. Ki tökösködjön a legnagyobb bunkóknak, amikor valószínűleg ezeknek a gyerekeknek még éjjel a rémálmaikban is ez a figura jön elő? Egy amerikai gimis filmben van ilyen maximum, mert ennyi dudás nincsen egy csárdában sem (hála az égnek). Aztán meg ha mégis összeverődik egy 5 fős bátrabb társaság, akkor elkezdődhet a háború, de ki szívatná meg magát egy gyerekért akivel lehet hogy nincs is annyira jóban. Haver mellett nyilván alapból kiáll az ember, de ugye többnyire nem mindenki mindenki barátja egy osztályban.
2021. szept. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
3%
Telefon elvétele egy alapos fejmosás és bizony nincs barátnőzés ellenben lehet vele is megtenném amin ő olyan jót nevetett,hátha rájön hogy mi volt hiba viselkedésében.
2021. szept. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
75%

Ne adj neki büntit semmit nem old meg.

Beszélgess vele sokat erről. Beszélj vele, hogy gondoljon bele milyen lett volna ha vele csinálták volna ezt. Esetleg kérd meg hogy kérjen bocsántot ettől az osztálytárstól hogy kinevette és nem szólt senkinek.

2021. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!