Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után mennyi idő után...

Szülés után mennyi idő után tudtatok nekiállni edzeni? Szoptattatok? Vagy csak szoptatás után kezdtétek az edzést? Milyen mozgásforma vált be amivel fogyni is lehet, mégsem terhelted le a szervezeted x hónap/év kihagyás után?

Figyelt kérdés
Szeretnék végre fogyni, de a babám még csak fél éves múlt, anyatejes. Nem rég kezdtük a kóstoltatást, de szeretném minimum egy éves koráig szoptatni, amíg már a tejtermékektől kezdve mindent adhatok neki és nem tőlem függ ilyen szinten a táplálása, mert így is 2-2,5 óránként szoptatom. Lehet jobb lenne kivárnom már azt a fél évet? Első a babám! Valaki tudna tanácsot adni vagy egy kis bíztatást? Szoptatás alatt jönnek fel a kilók, de úgy érzem ha nem eszem a tejem is csökken..

2021. szept. 11. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
8 hetes korától edzettem, PowerPlate, Infrashape, itthoni torna, Efit, úszás, ilyesmiket csináltam, 2 éves és 4 hónapos volt, amikor magától levalasztotta magát, addig igény szerint szoptattam.
2021. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatás időszak alatt nem diétáztam, viszont sportoltam. Azt pedig szabad. Na nem annyit hogy teljesen leterheld magad. Én pl a terhesség alatt egy szalmaszálat se tettem keresztbe, így nagyjából arról szólt a mozgás, hogy visszanyerjem a fittségem. Otthoni tornák voltak ezek, YouTubeon van fent sok. Vettem egy hasprés gépet, azon voltam sokat, illetve a klasszik futás nagyon jót tett.

Konkrétan konditerembe akkor kezdtem járni amikor a gyerek abbahagyta a szopit, addig nem mertem egyáltalán, mert féltem hogy nem lesz tejem stb ha megerőltetem magam, bár az edző azt mondta ésszel, és akkor nem lesz gond.

Akkor jönnek fel kilók, ha többet eszel mint mozogsz, egy egy nagy babakocsis séta is tök jó tud lenni a napi kaja adag lemozgására, egyébként megértelek, bár én a Mika csokikkal voltam jóban, meg is látszott 😃

2021. szept. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatás után (1 éves volt akkor), mivel nem tudtam kire bízni, ezért csak a szobabicikli jöhetett szóba +diéta, sokat fogytam így.
2021. szept. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb fél éves volt, amikor amikor tudatosult bennem, hogy rólam csak szoptatással egy deka sem ment le. Akkor kezdtem el futni. Persze apránként növeltem a távot, tempót. Vettem egy jó sportmelltartót, ami tényleg tart. Másfél évig szoptattam. Amúgy meg lehet edzeni szoptatás alatt.
2021. szept. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem szoptattam, de csak szülés után másfél évvel jutottam el lelkileg a változásig. Erősen túlsúlyos voltam, 40 kiló felesleggel, amiből 20 a terhességgel jött fel. Segítség híjján csak itthon tudok sportolni, ellipszis tréner, duci tréning videókra torna, és nagyon sok séta a babával. Sokszor órákig tologattam, erőltetett menetben is. 20 kiló lement fél év alatt, most a többi húszat gyűröm. Nincs megállás :) 🤘
2021. szept. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Derjaderja ***** válasza:
100%

3 hónapos volt a kisfiam, amikor elkezdtem a Gyerünk Anyukámos szülés utáni progit. Most már a 4. ilyen 8 hetes programot kezdem (9 hónapos), ezek nehéz programok mar, ugrálas, súly, szalag minden van. 8kgt fogytam eddig (de én a terhesség alatt is fogytam kb 10-et).

Szoptattam 6 hónapig kizárólag, és még most is minden étkezéshez és éjjel plusz a 2,5 éves lányom tandemezik.

Nem függ össze a szoptatással, a melltartót/topot jól ki kell választani. Àllítólag egyes babák nem szeretnek edzés utan szopizni, de ez nálunk nem jött elő.

A szülés számít, simanál 6 hét, császárnál 3 hónap volt a javasolt határnak.

Az fontos, hogy a hasizmot meg kell nézni és először speciális has-és gátizom regeneráló program kell.

Egyes gyakorlatokat kerülni kell amíg nem jó a hasizom.

A futást tudtommal 9-12 hó után javasoljak a gát terhelődése miatt.

2021. szept. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Derjaderja ***** válasza:
100%

De hozzáteszem, hogy diéta nélkül nem lehet fogyni annyi edzéssel, amit így végez az ember. Ha bekajàlsz fél kg szénhidrátot, lőttek az egésznek.

A programnak amit írok van amúgy étrendje is. Nem egy nagy durva (1800 kal, 200g CH), de én csak akkor fogyok, ha nem eszek fölé.

2021. szept. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 5 hónappal születés után kezdtem bele. De nem bírtam sokáig, nagyon el kezdett fájni a hasam. Kiderült hogy 4 újjnyira nyitva a hasizmom. Így aztán inkább arra koncentráltam meg az étkezésre. Szerintem ha kiiktatod te is a fehér lisztes cukros termékeket és egészségen táplálkozol (attól még lehet enni jókat) akkor rá segítesz a fogyásra és a tejed is megmarad
2021. szept. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szétnyílt hasizommal is lehet tornázni, de nem mindent, arra külön gyakorlatok vannak. Szépen össze tudja húzni a hasizmot.
2021. szept. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen 9# épp azt írtam, hogy arra koncentráltam jobban (szét nyílt hasizmom torna) és az evésre. Így sikerült is fogynom. Bár azóta újra terhes vagyok, így kezdhetem előről 😁
2021. szept. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!