Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dilemma lánynévvel kapcsolatban?

Dilemma lánynévvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen választottunk nevet a lányunknak, aki hamarosan megszületik, bár még nem végleges, de azért le van szűkítve a kör. Konkrétan az összes MTA által elfogadott nevek közül kettőt karikázott be a férjem (Szonja, Franciska) , mint esélyes, illetve van egy harmadik, ez a név a Napsugár. (csak egy nevet adunk, második név nem lesz)


Végül megegyeztünk a Franciskában, nekem is tetszik, neki is, úgy gondoltam ez akkor el lett döntve, de azóta is, valahányszor beszélgetünk róla, azért csak-csak felhozza, hogy a Napsugár mennyire szép, mennyire tetszik neki stb. Szóval, nem igazán akarja elengedni, mert a három közül neki az tetszik leginkább.


A kérdésem pedig erre a névre irányul, hogy szerintetek mennyire vállalható ez a név. Nekem vannak fenntartásaim úgy eleve a beszélő nevekkel kapcsolatban (Virág, Rózsa stb), félek, hogy emiatt hátrány érné a gyereket pl iskolában, vagy valamiféle megkülönböztetés, mert mondjuk a legtöbb ember "c kategóriás" névnek tartja.


Viszont az van bennem, ha kilenc hónapig ilyen kitartóan tetszik a név a férjemnek, (az első gyermekünk nevét pedig én választottam), talán engednem kéne neki, hogy ő nevezze el a lányt.


Segítsetek kérlek, ti mit gondoltok a névről, szerintetek gázos?



2021. szept. 13. 08:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Régebben nekem is tetszett a Napsugár már nem adnám, az biztos nem jönne veletek szembe sok Napsugár. Unokatesóm Ramóna Napsugár, nem ezt a nevet használja. Szerintem olyan nevet adjatok ami mind kettőtöknek tetszik és ha ez a Franciska akkor én kitartatnek e mellett.
2021. szept. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2021. szept. 13. 09:00
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Két Napsugárt(Napsugarat?) ismertem eddig. Egyiküket Napsinak, a másikat Suginak becézték, de mindkét becenév szörnyû szerintem. Az egész nevet kimondani viszont hosszú. Felnôtt nônek elég komolytalan is. Én biztos nem adnám.
2021. szept. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Maga a jelentése egy szülő számára, és mint szó szerintem szép, de én névként nem adnám. Számomra kimondottan zavaró lenne, hogy nem lehet normálisan becézni. Egy Napsugár nevű 40 plusszos nőt ismerek, meg lehetett szokni a nevét, nekem nem tűnt tőle komolyanvehetetlennek, de ki tudja, hogy az életben milyen tapasztalatai voltak ezzel kapcsolatban.

Én megkérdezném a férjem, hogy ő szívesen élne-e mondjuk Holdfény vagy Anyaszemefénye névvel :D

2021. szept. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is elég komolytalan hangzása van. Mondjuk nem szeretem a beszélő neveket. Ráadásul van a környékünkön egy c kategóriás testvérpár: Eperke és Napsugár. Még most is itt visszhangzik a fülemben ahogy az orkanyuka rikácsolja, hogy "Nápsugááááár há gyere mán ideeee".
2021. szept. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Engem az is zavar ezzel a névvel kapcsolatban, hogy angolul a "sugar" cukrot jelent, ráadásul a magyar "sugár"-hoz nagyon hasonló kiejtéssel. A “nap” meg szunyókálást.


Úgyhogy szerintem még angol anyanyelvûeknek is furcsa lehet ez a név. Kiejtés után elsôre valószinûleg annyit értenének belôle, hogy “...cukor”.

Leírva meg “alvócukor” vagy ilyesmi.

2021. szept. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%
Mindhárom név elég gáz. Sajnos ez a véleményem.
2021. szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy attól, hogy Franciska lesz, a férjed becézheti nyugodtan Napsugárnak. Napsugaram, angyalkám, kincsem, ezek ilyen általános kedves becenevek. Szerintem az édesapja nyugodtan hívhatja így, ha tetszik neki, akkor is, ha nem az a hivatalos neve.
2021. szept. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy olvastam az írásodat, azt volt a fejemben, hogy mi úgy válogatunk a nevek közül, hogy mindketten mondjuk az ötleteinket. De ha egyikünk mond egy nevet, a másikunknak nem igazán tetszik, akkor elvetjük. Ez alapján elvetettük volna a Napsugár nevet. De a végén írtad, hogy az első gyereket te nevezted el. Akkor viszont engedned kéne. De miért nem közösen választottátok az elsőt?
2021. szept. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elolvastam a kérdést a leiras nelkul, nem akartam elhinni, hogy Dilemmának akarjatok nevezni a gyereket😂😂

Aztan kicsit megnyugodtam, ahogy tovabb olvastam. Az első gyermeketek nevet te valasztottad es a férjednek nem volt beleszolasa? Remélhetőleg nem, csak neki annyira nem tetszett. Ez esetben en kitartanek a Franciska mellett, ha neked az jobban tetszik es ez az ami neki is. Ha a Napsugár szerinted nem jo, akkor ne hagyd. Nekem szemely szerint sosem tetszett, tul sok, es tenyleg olyan, mintha konkrétan elnevezned Csillagviragnak vagy valami hasonló. Amit a #4 irt, tényleg kerdez meg a ferjedtol, hogy tetszene e neki,ha ot ugy hívnák.

( Nekem a Szonja tetszik egyebkent a legjobban ezek kozul:))

2021. szept. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!