Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dilemma lánynévvel kapcsolatban?

Dilemma lánynévvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen választottunk nevet a lányunknak, aki hamarosan megszületik, bár még nem végleges, de azért le van szűkítve a kör. Konkrétan az összes MTA által elfogadott nevek közül kettőt karikázott be a férjem (Szonja, Franciska) , mint esélyes, illetve van egy harmadik, ez a név a Napsugár. (csak egy nevet adunk, második név nem lesz)


Végül megegyeztünk a Franciskában, nekem is tetszik, neki is, úgy gondoltam ez akkor el lett döntve, de azóta is, valahányszor beszélgetünk róla, azért csak-csak felhozza, hogy a Napsugár mennyire szép, mennyire tetszik neki stb. Szóval, nem igazán akarja elengedni, mert a három közül neki az tetszik leginkább.


A kérdésem pedig erre a névre irányul, hogy szerintetek mennyire vállalható ez a név. Nekem vannak fenntartásaim úgy eleve a beszélő nevekkel kapcsolatban (Virág, Rózsa stb), félek, hogy emiatt hátrány érné a gyereket pl iskolában, vagy valamiféle megkülönböztetés, mert mondjuk a legtöbb ember "c kategóriás" névnek tartja.


Viszont az van bennem, ha kilenc hónapig ilyen kitartóan tetszik a név a férjemnek, (az első gyermekünk nevét pedig én választottam), talán engednem kéne neki, hogy ő nevezze el a lányt.


Segítsetek kérlek, ti mit gondoltok a névről, szerintetek gázos?



2021. szept. 13. 08:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Jaj nem úgy választottam én az előzőnél, hogy márpedig ez lesz és kész, és nincs beleszólás, hanem ott is volt lista, és azt mondta a férjem, hogy neki mindegyik rendben van, amit oda beválogattunk, döntsek én, mert ő nem tud. Kiválasztottam egyet, ízlelgette, rábólintott, az lett.


Na most itt viszont más a helyzet, eleve nagyon fel van dobva, hogy a várva várt lány (gondolom), meg tényleg azért majdnem egy évig hajtogatja a Napsugár nevet, hát nem tudom..

Én is gondolkoztam, ugyan hogyan lehet becézni, meg próbálkozom megszeretni úgymond, kedveskedni a férjemnek, hogy na akkor legyen ha annyira az tetszik, de egyszerűen nem megy 😃 Ilyen cuki becenévként még én is használnám, mint ahogy itt valaki írta, simán, én is Lujza voltam otthon, holott nem úgy hívnak, de hivatalosan nem tudom mennyire állja meg a helyét.


Az meg, hogy a Franciska, Szonja szintén gáz... Lehet, nem tudom, nekünk tetszenek, mindkettő egyébként, egyformán, de a születési statisztikát néztük, Franciskából kevesebb van, így az lett. Egyébként az első gyereknél is a statisztika döntött, az lett, amiből kevesebb van. 😃

2021. szept. 13. 10:24
 12/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem csoda, hogy kevés van belőle.
2021. szept. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

Végülis így az elsőnél is közös megegyezés volt.

Egy lányt ismertem Napsugár névvel, ma már felnőtt nő. Suginak becézték, nekem megszokott volt, tetszett is, de mégsem adnám. A Franciskával külföldön is sokkal könnyebb dolga lesz, ritka, de teljesen vállalható név, én azt adnám.

2021. szept. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű volt idő mikor a Hajnalka is furcsa volt. Ma már nincs probléma egy 40 éves Hajnalkával vagy Boglárkával. A Napsugarat ugyanúgy meg lehet szokni. Fiam osztálytársa Napsugár, Napsinak becézik. Már 14 évesek. Tehát nem ma adták neki.

Az hogy én adnám-e, nem releváns. Hangzásra szerintem vállalható. Nekem a Málna furább :D Szomszéd kislányt így hívják, és azt mai napig nem tudtam megszokni. Van ilyen. De nem hiszem, hogy izgatná őket. És én se ezen pörgök egész nap.

2021. szept. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%
Inkabb egy Hajnalka vagy Boglárka mint Franciska és Napsugár :D
2021. szept. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy Napsugárt, őt Sugi-nak becézik.
2021. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban teljesen elfogadott a Boglárka, Boróka, Hajnalka, Málna, Szamóca így a Napsugárral sincs semmi gond. Aki megtudta szokni a Boglárkát, az megfogja tudni a Napsugárt is. Viszont a vezetéknév nem mindegy, hogy mi mert egy Varga Napsugár elég hülyén hangzana.
2021. szept. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
53%
Nekem tetszik a Napsugár, de tetszik a Kinga, Kincső, Noémi, Mónika, ha különlegesebb kell, itt a Vilma, Dorottya. Csak meg kell majd határozni, hogy ne becézzék a Napsugarat, legfeljebb Napom-nak. Vagy itt van a Laura, az is szép név, de még becézve is szép, hogy Lara. Mert a legtöbb név becézve elveszti a szépségét. A Jázmin is szép, csak túl sok van már belőle. A Szonja nem magyar név, ezért nem tetszik, a Franciska elmegy. De a választott nevek közül a Napsugár tetszik.
2021. szept. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Hogy tetszik a Csenge?
2021. szept. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!