Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor vagyok nagyobb jótékony...

Mikor vagyok nagyobb jótékony vagy kártékony hatással a gyermekem egészségére? Magzatként vagy születése után?

Figyelt kérdés
Jelenleg 18 hetes vagyok és még dolgozom, sajnos elég messze az otthonomtól. Napi 8-9 óra munka és 4 óra utazás után sem időm sem energiám nincs főzni. Szendvicseket, készételeket, joghurtot, zöldségeket, gyümölcsöket eszem. Legfeljebb hétvégén van rendes főtt étel. Tudom hogy nem túl változatos és egészséges, de amíg dolgozom, ez van. Ezzel mennyire károsítom a babám egészségét? Nem baj ha csak januártól tudok jobban odafigyelni az étkezésemre? Főleg ha ezt folytatom születése után is.
2021. szept. 14. 18:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
En nagyon etvagytalan voltam terhesen, folyamatosan emelyegtem raadasul szakitottunk is az apjaval, kb 5 honapos koromig nem tudtam normalisan enni, a fiam ennek ellenere 4200 grammal szuletett😄 makk egeszsegesen. Ne aggodj :)
2021. szept. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond az étkezéseddel, fontosabb, hogy ne stresszelj és próbálj munka mellett is legalább 8 órát aludni (ez is inkább a te egészséged miatt fontos:-)
2021. szept. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem tragikus most, de akkor lehet probléma, ha majd pár hét múlva a cukorterhelésen neadjisten igazolódna a terhességi cukor. Akkor bizony nagyon figyelni kell az étkezésre, mikor, mit, mennyit, és "hideg" kajákból - sajnos tapasztalat - szinte lehetetlen összeválogatni azt, ami jó a diétára. Az étkezések utáni fix cukormérésről nem beszélve...

Ilyenkor jön hogy a saját elkészített dolgok - barnarizs, bulgur, stb., kerülnek előtérbe. Igaz, sok helyen már lehet vércukorkímélő ételeket is rendelni.

Nem rémeket akarok festeni, kívánom ne így legyen, de azért tudj róla hogy a terhelés eredményétől függően lehet meg kell változtatnod az étrended.

2021. szept. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!