Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 72 éves nagymama képes...

Egy 72 éves nagymama képes arra, hogy 3 (13, 11, 8 éves) gyereket ellásson?

Figyelt kérdés
2021. szept. 17. 17:14
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
42 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ. Az én nagymamám ennél idősebb, dédnagymama és kisebbet is ellát, illetve az ennyi idős ikerunokáit is menedzseli ha kell. Más pedig már maga igényel pelenkázást és gondoskodást. Szerintem ez bonyolult kérdés.
2021. szept. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ. A gyerekeink és anyáink is kb ennyi idősek. 1-1 hetet elvannak együtt nyáron, de borzasztóan elfáradnak mindannyian, ennél tovább nem lenne szerencsés együtt élniük.
2021. szept. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamafüggő, ennyiből nem lehet megmondani. Utaztam párszor bizonyos okok miatt turistacsoporttal, hát ott még némelyik 80 feletti nénike is úgy ment, mint a golyó, le se lehetett állítani őket, pörögtek egész nap. Sok közülük szellemileg is teljesen friss volt. De olyan is van, aki már 60 évesen alig bír felkelni a fotelból, és elfelejti kihúzni a vasalót.
2021. szept. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hoyg az adott nagymama milyen testi és szellemi állapotban van, de a kora önmagában még nem zárja ki, hogy igen!
2021. szept. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mennyire egészséges a nagyi és mit jelent az ellátás? Nagyim szokott vigyázni dédunokára, nincsen semmi gondjuk, csak mamám már nem szaladgál, meglett beszélve, hogy ne fárassza ki a mamit. Hosszútávon nem tudom, hogy mennyire bírná, illetve csak akkor van ott napokat amikor mamám mondja, hogy szeretne egy kicsit vele lenni, "babázni".
2021. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Az adott embertől függ.

A gyerekeim dédimamája 82, simán rá lehet bízni kicsiket, ő a mai napig nagyon aktív

2021. szept. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Van olyan, aki igen képes, de nem bíznék rá 3 gyereket, nem az ő dolga egy hétig futni utánuk és ételt rakni eléjük, 40 éves vagyok és már most nem vállalok be 3 gyereket, fárasztó.
2021. szept. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nagyban függ az egészségi állapotától. Meg az sem mindegy, hogy pár óráról vagy pár napról beszélünk, vagy esetleg ő lenne a 3 gyerek gyámja.
2021. szept. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy ellátni? A 8 éves még esetleg igényli, hogy játsszon vele vagy ilyesmi, de már a 6 éves fiam is képes arra, hogy pl csináljon magának egy szendvicset (ettől még én szoktam neki, de ő is tud), a fenekét már egy éve is ki tudta törölni, és sorolhatnám. Nála nagyobb gyereket meg pláne nem kell pesztrálni, a 11 meg a 13 éves valószínű nem is különösebben vágyna a társaságára, ellennének a szobájukban vagy kimennének haverozni/barátnőzni, ha vannak nekik a környéken.
2021. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 babyboom567 ***** válasza:
Anyósom 80,eltudná látni őket.Anyukám 68 ő meg nem.Ez a nagyi fizikai és mentális állapotától függ.
2021. szept. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!