Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek így megengedik a...

Szerintetek így megengedik a nagymamának a láthatást?

Figyelt kérdés

Röviden anyám és köztem a probléma: Mindig is befolyásolható, irányítható gyereket akart belőlem faragni, aki úgy gondolkodik ahogyan neki tetszik, mindig neki kellett megfelelnem. Hagyta, hogy a mostohaapám a szeme láttára bántalmazzon, semmit nem tett, nem védett meg, azt akarta, hogy törjek be nekik. A pasas többször molesztált is, de anyám megvádolt, hogy csak hazudozok, hogy tönkretegyem a házasságát. 19 évesen elköltöztem abból a pokolból, saját lábra álltam, nehéz életem volt nulláról kezdeni mindent, mindenféle munkát elvégeztem, hogy életben maradjak. Emellett jött tőle a lelki terror, fenyegetőzés öngyilkossággal, betegséggel, csakhogy hazaköltözzek. De soha többé nem mentem.

Aztán rendeződött az életem, családom lett, normális életem van, de újra itt van ez a nő és bele akar köpni a levesembe. Folyamatosan zaklat, letiltom valahonnan, megtalál máshogy... én már nehezen bírom, bár a férjem tartja bennem a lelket, sokszor elküldte már ő is a búbánatba. De nem, ő mindenáron unokázni akar, és nem lehet levakarni. Most a bírósággal fenyegetőzik, hogy majd megszabják neki az unokája láthatását, és akkor majd úgysem tehetek semmit. Úgy tudom, ez nem megy simán, előtte kivizsgáltatják pszichológussal, békéltető tárgyalással próbálkoznak majd... Baromi jó manipulátor, félek, átveri még a pszichológust is, és akkor nem szabadulok tőle. Nem akarom, hogy később a gyerekemnek is tömje a fejét a hülyeségeivel, ártson neki.

Ha valaki volt már ebben a helyzetben, vagy esetleg ismerőse, hogyan végződött egy ilyen sztori? Szerintetek mit tehetek?


2021. szept. 22. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha meg is ítélik neki a láthatást, az maximum havi 1 alkalom szokott lenni, pár óra a ti jelenlétetekben, úgy pedig nem fogja tudni a gyerekedet befolyásolni. Nagyon sajnálom, ami veled történt, az ember azt hinné, hogy ilyen csak a filmekben történik meg :(
2021. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4%
Igen, megítélhetik neki. Az első nem majdnem teljesen igaza van, annyiban téved, hogy a felügyelt láthatás nem a szülő felügyeletét jelenti. Egyedeket kell elvinni a hatóság által kijelölt helyre, ott átveszi az ott dolgozó és ő az, aki a láthatást felügyeli.
2021. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen megìtèlik, nálunk 2 hetente szombatonként kapott láthatàst, a gyermekvédelmi szolgálatnàl, a jelenlétemben. Néha benézett egy ott dolgozó az erre kijelölt szobába, de ennyi.
2021. szept. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a legtöbb esetben adnak valamit. Nálunk havi egyszeri telefonos kapcsolattartást kaptak apósomék (5 éves volt a fiunk). Más kérdés hogy sokra nem mentek vele, mert a gyerek nem volt hajlandó velük beszélni(azt sem tudta kik ők), így feladták pár hónap után.
2021. szept. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam is volt hasonló.

Az édesapám folyamatosan terrorizálta anyukámat így amikor 6 éves voltam elváltak. Talán 2x voltam a nagyszüleimnél pár órát de nagyon szemetek voltak velem mindig a fejemhez vágták, hogy milyen az anyám stb.

Hét évesen megelégeltem és amikor hazavittek mondtam nekik, hogy hagyjanak békén..

Ez ment egy évig amikor az idióta apám odajött az iskolámhoz, hogy én márpedig vele megyek haza és erőszakoskodott velem a suli előtt de hála égnek rendőrt hívtak és azóta nem láttuk.

Most 30 éves vagyok és kb. 10éve keresett fel telefonon a kedves nagyszülő, hogy hogy vagyok. Elküldtem melegebb éghajlatra.

Majd 8 éve amikor megszületett a kislányom az apám kiderítette, hogy hol lakunk mivel utóbb kiderült, hogy a szomszéd a barátja volt és leskelődött utánunk. A párom elküldte a francba. Azóta abszolút nem keres. Megijedt.

Az ilyen manipulatív pszihopata emberekkel jobb vigyázni. A gyerek érdekeit nézd.

2021. szept. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!