Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a hátránya annak, hogy...

Mi a hátránya annak, hogy valaki fiatalon szül (20-25 év között)?

Figyelt kérdés
2021. szept. 22. 16:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

Sok olyan dolog van, amit nem lehet megtenni baba, gyerek mellett.

Ha ezeket valaki szeretné, akkor hátrány, hogy kimarad.

Pl. egyetemi bulik (talán a szaknapokra és a főbb eseményekre el tud menni pár órára, de spontán nem).

Haverozások teljesen kimaradnak, max délután egy kávé a barátnőkkel.

Nem lehet elmenni egész hétre fesztiválozni, minden nyári programot a babához kell igazítani.

Nincs olyan h csak úgy ott alszol barátoknál, mert úgy alakul az este.

Nem indulsz el a haverokkal éjjel 2kor a 4km-e lévő tóhoz h reggelre érj haza.

Nem lehet olyan hobbid fiatalon sem, ami teljes embert kíván.

Nekem már terhesen is brutál módon megváltozott az életem, minden kimaradt volna ha korán szülök.


Akit ezek a dolgok nem érdekelnek, azoknak nincs hátrány, ha anyagilag rendben vannak.

2021. szept. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%

#11: igazad van, de amit leírtál (kb infantilis 20-25 évesek röviden) azok pont úgy egy kis részhalmaza az összes 20-25 év körüli fiatalnak ahogy a tudatosan fiatalon gyermeket vállalók is egy kis csoport. A kettőnek valószínűleg kevés közös metszete van. Egyébként akiket leírtál azok tipikusan nem vállalnak fiatalon de sokszor később se gyereket, legfeljebb ha megkomolyodnak vagy véletlenül becsuszik.

És akkor van egy hatalmas nagy csoport akik egyik részhalmazhoz sem tartoznak.

Nyilván az a látványos, hogy megy a bulika a fesztiválokon de azért számoljunk csak utána hány fiatal fordul meg az ilyen helyeken és mennyi az országban az összes azonos korosztálybeli?

Töredékük jár csak bulikázni.

2021. szept. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
96%

#12 akkor teljesen más közegben élünk :)

De írtam is h aki erre vágyik annak hátrány, aki nem annak max anyagilag lehet problémás fiatalon szülni.

2021. szept. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem ennyi idősen egyszerűen nem érett rá az ember lelkileg. Én ezt látom a családomban is...
2021. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Érettségi alatt terhes voltam már, hátránya az volt, hogy eléggé lenézőek voltak a suliban, és pletykáltak a "hátam mögött", 19 évesen szültem, csak diákmunkáim voltak addigra, így csak az alap 25500 Ft gyest kaptam, szüleim nem tudtak támogatni, inkább mi támogattuk őket anyagilag, voltak nehéz napok. Ők nem örültek neki, hogy eljövök otthonról 18 évesen,mert úgy tervezték, hogy majd dolgozok, és fizetem a házhitelüket, mert anyu sosem dolgozott. A párom 2 évvel idősebb, ő dolgozott, és munka mellett vállalkozása volt, amikor jobban ment, szüleimnek segítettünk anyagilag, mert bukták volna a házukat, és csinálgattuk a lakást. Albérletben sosem voltunk, egy kis lakásunk lett, párom vette, hogy ne albit fizessünk, de amikor megvette ott még fürdőszoba sem volt, és WC sem, szerintem megvette Pesten a legolcsóbb garzon lakást. (2010-ben), de a zuhanyzó és WC kialakításával kezdtük, mert csatorna már volt bent. Páromnak tudtam segíteni a vállalkozásában, és a gyerekünk fél éves korától gondnok lettem a társasházban, így már anyagilag egyre jobban álltunk, suliba is beiratkoztam, 2 szakmám lett, rendesen meg a gyerek 2,5 éves korától kezdtem el dolgozni, részmunkaidőben, amikor feladatuk a vállalkozást, de addig kivettünk belőle amit lehetett, a lakás ki volt fizetve, fel volt újítva, kocsi is lett. Munkahelyváltás után csak azért jelentkeztem egy munkára, mert belső képzést indítottak, és így lett még egy szakmám, aztán kiléptem mikor lejárt a szerződés, de másik jobb helyem lett... 25 évesen született meg a második gyerekünk, előtte összehâzasodtunk, és a terhesség alatt költöztünk nagyobb lakásba, de arra sem vettünk fel már hitelt és nagyjából már a felújítással is megvagyunk, így 27 évesen van egy 8 és egy 1,5 éves lányom, férjem, lakásunk, autó, anyagilag sem panaszkodunk, és nem érzem már hátrányát, hogy korán lettek meg a gyerekek, át jönnek a barátnőim, vagy elmegyek velük kávézni, csavarogni, ha olyan kedvünk van, míg a nagyobbik suliban van, a kicsit meg visszük magunkkal, vagy ha a férjem rá ér a két gyerekkel elmegy nagybevásárolni stb, addig is van "szabadidőm" Idén voltunk nyaralni is a kicsivel, és most az őszi szünetre is van már egy wellness szálló foglalásunk. Szüleim azóta is fizetik (inkább csak fizetgetik, de a moratórium óta már azt sem) a lakáshitelüket, az egy végeláthatatlan történet, pedig már nem fiatalok. Fesztiválozás, disco stb nem volt sosem, van akinek ez hátrány lenne, szerintem nem az.
2021. szept. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!