Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Czeizel féle módszer/elmélet?

Czeizel féle módszer/elmélet?

Figyelt kérdés

Ki hallott már róla? És kinek jött így be a baba neme?


Úgy látom sokan azt sem tudják mi ez....van akinek fontos a baba neme aztán inkább hisz a csillagokban, mint ebben a módszerben, és csak lövöldözik össze vissza. Miért van ez így?


2018. szept. 20. 02:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

mi ovulációkor voltunk együtt, kiváncsi vagyok bejött-e

még csak 12 hetes vagyok, úgyhogy van pár hét mire kiderül a baba neme

2018. szept. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Szerintem kisfiú lesz, ha ezt a módszert nézzük. Légyszi írd majd meg ha kiderül a neme.
2018. szept. 20. 02:47
 3/18 anonim ***** válasza:
18%
Miert fontos a baba neme? Mar sokaid es jó lenne egy "váltás"?
2018. szept. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

#1 vagyok


van egy kisfiunk, aki 2 és fél éves! Mi kisöcsit szeretnénk neki ( nyilván, ha kislány lesz őt is nagyon fogjuk várni és imádni fogjuk) csak kipróbáltuk a módszert

talán jobban megértik egymást és későbbiekben is tudnak több mindent együtt csinálni,megbeszélni ..stb.


3. egyben utolsó gyereknek szeretnék majd egy kislányt, akit majd a 2 bátyja is "védelmez" és vigyázznak rá


igazából nem tudom miért így szeretném, de kislány korom óta mindig ezt mondtam elsőnek 2 kisfiút és 3.nak kislányt szeretnék

2018. szept. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

szerintem mindenki reménykedik a babanemében, csak valaki ki is mondja


abban az esetben mondanám 100%-an mindegynek, ha éveket várnék a kisbabámra


Nehogy valaki félreértse HA NEM KISFIÚ LESZ, AKKOR IS IMÁDNI FOGJUK ÉS UGYANÚGY NEKI IS MINDENT MEGADUNK! VAGY HA AZ UTOLSÓ IS FIÚ LESZ, AKKOR SE LESZÜNK CSALÓDOTTAK!


szerintem ezzel a módszerrel se a magzatnak se magunknak nem ártok 😊aztán majd meglátjuk mennyire igaz 😄

2018. szept. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

"van akinek fontos a baba neme aztán inkább hisz a csillagokban,"


Mert a baba neménél még fontosabb volt, hogy egyáltalán legyen baba, így nem volt tényleges opció számunkra, hogy a termékeny napok felét kihagyjuk, csak hogy (2. gyereknek) a preferált nemet összehozzuk.


Egyébként úgy tűnik, enélkül is sikerült kisfiú után a kislány is (így mindkettő lesz - ez volt a cél).

2018. szept. 20. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

De, mindenki tudja mi ez a módszer. Viszont maga Czeizel is milliószor kifejtette, hogy ez NEM egy biztos módszer, csak nagyobb eséllyel lesz, ez vagy az, legalábbis a tudomány mai állása szerint. Ami amúgy kb naponta fejlődik és idő kérdése mikor jönnek rá még bizonyos befolyásoló tényezőkre.


Attól, hogy az ehhez kapcsolódó kérdésnél, lepontoztad azt a néhány válaszolót, még nem lesz igazad.


Értem én, hogy nem vagy genetikus és sosem tanultál semmit erről, és az internetről összeolvasott dolog alapján azt hiszed mindent tudsz. De valójában ennél sokkal több mindennek kell teljesülnie egyáltalán magához a fogantatáshoz is.. nem még a gyermek neméhez.


Amúgy mindenkinek fontos a baba neme, addig a pillanatig míg ki nem mondják, hogy ellenkező nemű. Első babánál egy normális ember, perceken belül meglátja a másik nem előnyeit is és rájön arra is, hogy kit érdekel, csak egészséges legyen. Többedik babánál nyilván hatványozódik a vágy ellenkező nemű, vagy épp azonos nemű baba iránt. Emberek vagyunk nincs ebben semmi rossz.


Egyébként pedig az nem releváns kutatás, hogy gyk-n a válaszolók azt állítják, hogy tudják mikor fogant és annak alapján bejött-e a módszer vagy sem. Ugyanis a válaszolóknak csak kb fele tudja valóban a fogantatás idejét. A többi utólag számolgat és ha már tudja a nemét akkor egyik vagy másik napot véli igazoltnak. Aztán úton útfélen ezt meséli, holott fogalma sincs róla mikor volt ovulációja és melyik együttlétből fogant a baba. És van egy rakás másik nő, aki inkább nem is válaszol, mert gőze sincs mikor volt ovuja és sok volt a szex is. Hát a fene tudja melyikből jött össze a baba.


Nem sokkal hitelesebb, mint amikor valaki felteszi a kérdést, hogy nektek is kimaradtak a pms tünetek mikor teherbeestetek? Leszünk 5-en, akik azt válaszolják, hogy igen, aztán lesz másik 7 aki azt mondja nem. De nem válaszol rá 50 másik, mert fogalma sincs. Nem emlékszik, nem is figyelte és különben is a szervezetünk nem egy gépezet (ahogy szokta fogalmazni az egyik válaszoló, nagyon okosan), fogadjunk, hogy máskor is maradtak már el pms tünetek csak akkor még mondjuk nem akartam terhes lenni így oda sem figyeltem.


De, hogy a saját példámat is elmondjam. Mikor terhes lettem, akkor a ciklusban egyetlen egyszer volt lehetőségünk együtt lenni. 4 teljes nappal ovu előtt. Nem is merült fel bennem, hogy pont egy ilyen hónapban sikerül összehozni. Kisfiú.

Illetve két barátnőm is van, akik nehezen estek teherbe, már hőmérőztek, lh teszteltek, elmondásuk alapján főleg ovu napjára időzítették az együttlétet. Mindkettőnek kislánya született.


Kérdező, ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor nem csak Magyarországon, de a világon bárhol mindenkinek olyan nemű gyereke lenne, amit elképzelt elsőre. Különös tekintettel azokra az országokra, ahol egyik vagy másik nemet jobban preferálják.

2018. szept. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

Kisrbb fiam ovu előtt 3-4 nappal jött össze, elvileg lánynak kellene lennie, az nagyfiamnál szintén.


Szóval szerintem ez is olyan, mint a hegyes has fiú kerek has lány elmélet. Vagy bejön, vagy nem...

2018. szept. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%

Utolsó!

számolgatás szerint ovu előtt vagy ovuteszteltél?esetleg uh-ra jártál?

2018. szept. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Akinek ovu előtti 3-4-5 napi együttlétből lett kisfia, az szerintem később az ovuhoz közelebbi napokon vagy az ovu napján is volt együtt a párjával.

Vagy ha azt mondjátok ez kizárt, akkor a másik variáció, hogy nem tudtátok biztosra, hogy mikor volt az ovutok.


Nálam UH követés volt, LH teszteltem és hőmérőztem is, úgyhogy tuti biztos az időpont.


Olvassátok utána fórumokon, hogy így kinek mennyire jött be a baba neme. Ha már a gyk az csak gyk, igaz 7-es válaszoló?!


Ja, és egyedül csak téged pontoztalak le, mert te hiszed azt hogy mindent tudsz és ráadásul megvádoltál azzal, hogy másokat lepontoztam.



"Az együttlét időzítése és a hüvely kémhatásának tudatos befolyásolása a nem megválasztásának legtudományosabb eszközei. A módszer hívei 75-95 százalékos megbízhatóságról beszélnek, az orvosok között azonban megoszlanak a vélemények."


[link]


[link]

2018. szept. 20. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!