Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Etetéssel kapcsolatban kérnek...

Etetéssel kapcsolatban kérnek tanácsot?

Figyelt kérdés

Kislányom 13 hónapos, már szépen ki van váltva az 5 étkezés. Ahogy kinéz egy napunk: reggeli: kenyér valamivel megkenem + paradicsom, tízórai: gyümölcs, ebéd: amit mi eszünk, uzsonna: gyümölcs, vacsora: zab almával, fahéjjal, mézzel. (Persze még sokat szopizik ezen kívül)

Kérdéseim:

1, kicsit egyhangúnak érzem. Mit tudnék változtatni?

2, mostanában folyamatosan a szájába dugja az ujját amikor benne van az étel, néha kiszedi belőle és nézegeti, morzsolgatja. Ez hagyjam neki vagy ne?

3, ti a kenyeret/banánt odaadjátok a baba kezébe? Akkor is ha csak morzsolgatja, játszik vele?

4, A kanalazható ételeket hogy adjátok? A babának is adtok kanalat? Engeditek hogy "szétpocsolja" az ételt? Megigazítjátok a kezében a kanalat, vagy úgy fogja ahogy ő akarja?

Válaszokat előre is köszönöm ☺️ (első baba 😅)



2021. okt. 3. 06:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A reggelin és a vacsin tudsz kicsit változtatni. Nálunk népszerű a tojás, pl rántotta reggelire. Vagy tejbegríz, virsli, kalács. Vacsira mi gyakran eszünk párolt zöldséget valamiféle natúr hússal, de nyilván más a rutinunk. Nálunk kicsit a vacsora amolyan lightos ebéd, mert nekünk a vacsora az az étkezés amit mindannyian együtt töltünk.


Hagyd neki, hogy a szájába nyúljon. Úgysem hagyja abba amíg izgatja a dolog.

Uez a kenyér, banán, stb osszenyomasa, dobalasa. Ismerkedik az étellel, a texturaval, a hőmérséklettel egyszóval mindennel. Hagyni kell. Uncsi lesz hamarosan és ennek is vége.

A kisebbik gyerekem egyáltalán nem hagyta, hogy én etessem, sírt és elfordult, ha próbáltam, így aztán viszonylag korán kb 10hos korától kapott kanalat. Nyilván nem csodagyerek és nem kezdett el akkor vele enni, de mondjuk 12-13 hónapos korára biztosan evett kanállal. Én nem igazgattam. Előtte ettem és siman leutanozta.

2021. okt. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tejterméket nem látok?


Igen, én adtam neki is kanalat a kezébe, azt is hagytam, hogy pancsoljon ismerkedjen az étellel.

De közben kezében a kanállal tanítottam kanalazni. Ilyen idős korban már rég egyedül ette amit lehetett kézbe adni.


A legkisebb 9 hóson egyedül csipegeti fel a katonákat.

2021. okt. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont jò, ahogy eszik. Ha egyhangùnak èrzed, akkor új kenyèrre kenhető krèmeket, felvàgottakat pròbàlhattok. Mellè a zöldsèg is lehet màs, mint paradicsom. Gyümölcsöt is idèny szerint vàltogathatod.

Az èn gyerekem BLW-s volt, a kezdetektől magànak rakta a szàjàba az ètelt. A kanalazàst ràhagytam, sose adtam èn a szàjàba. Hamar megtanulta, persze volt szètkent, ledobott ètel, de ez a tanulàsi folyamat rèsze.

Az anyatej is tejtermèknek szàmìt, van aki nem szereti vagy nem bìrja a tehèntejet, akkor nem kell a gyereknek sem külön erőltetni.

2021. okt. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
A tej dologhoz hozzaszolva: én 3 éves kor alatt nem adtam egyiknek sem tejet, de sajtot vagy vajat gyakran adtam. Szoptattam én is.
2021. okt. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat nagyon hasznosak, mindenkinek ment a zöld ☺️

Reggeli kicsit változatosabb csak nem részleteztem: sajtkrém/teavaj/padlizsánkrém/avokádó krém rá reszelt sajt általában trappista néha cheddar és azért csak paradicsomot adok mert a többit meg nem nagyon tudja megrágni, túl kémények. Tojást is szoktam néha de azt nem annyira eszi. Még kap tejet is a reggelihez, de egy decinél többet nem iszik.

Tízórai, uzsi általában banán, van hogy szezongyümolcs. Van hogy gyümölcs+joghurt+háztartási keksz

2021. okt. 3. 09:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sztem igy tök jó.
2021. okt. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ehhez a kérdéshez is nagyon jó ötleteket írta 2. válaszoló:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

2021. okt. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!