Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülők hány százaléka lehet...

A szülők hány százaléka lehet úgy, hogy szép volt, jó volt, de nagyon örül annak, hogy kirepültek a gyerekek?

Figyelt kérdés
2021. okt. 5. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Nagy eséllyel 100%
2021. okt. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom :)
2021. okt. 5. 16:03
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Aki normális szülő volt, az így áll hozzá, és persze mindig örül ha a gyerek hazalátogat.
2021. okt. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Ez lenne a normális. De nézd meg hány szülő tartja otthon a gyerekét. Főleg a fiús anyukák.

Akiknél jól működik a házasság és nem csak a szülőség maradt, mint életcél, az örül, hogy a gyereke a saját életét éli.

2021. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Senki nem tudja megmondani hány százalék...

Pár válaszolót azért megcáfolnék:

Én egy teljesen normális szülő vagyok, egészséges lelkű, önálló gyereket neveltem fel, aki 19 évesen külön költözött, és most hogy 25 éves havonta egyszer találkozunk (ő jön magától, nem kell rángatni), mégsem örültem, hogy "kirepült". Nem az, hogy nem akartam hogy elköltözzön, persze, szeretném hogy saját élete, családja legyen, de úgy gondolom a szülőnek ez az elengedés egy szükséges rossz, nem egy örömteli felszabadulás.

Szívesen "anyáskodnék" még, de persze elfogadom, hogy ez az időszak már véget ért.

2021. okt. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem direkt kétértelmű a kérdés. Annak biztosan mindenki örül, ha önálló, boldog gyereke kirepülhetett, de tartják vele a kapcsolatot ilyen olyan dolgokról beszélgetnek. Azt viszont, amit a kérdés sugall, hogy "szépvolt, jóvolt", azt úgy érti szerintem a kérdező, hogy jó, hogy vége van a gyerekezésnek. Na ilyet szerintem kb 30% érez csak, de már azt is soknak tartom.


A legtöbben élvezzük a gyerekezést, és ha nincs, hiányzik, de annak mind örülünk, hogy a gyerekünk felnőtt és megállja a helyét, saját családot alapít, meg ilyenek. Ez nem a szép volt, jó volt, vége volt sztori, amire a kérdező gondol. Illetve szerintem nincs is teljesen vége, mindig szülők leszünk, később nagyszülők is, csak a mérték más.

2021. okt. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Teljesen lehangoló az én számomra, hogy nincsen olyan kategória a gyakorin, ahol ne jelennének meg a "LEPONTOZÓ" "emberek".


Őszintén, itt mi nem tetszhetett "valakinek".


Csupa normális válasz, hisz szementikailag halvány fogalmunk sincsen, hogy mit jelent pld, az -ÖRÜL. szó az egyik ember számára, és mit jelent a másik ember számára. Van aki így örül, és van aki amúgy....

2021. okt. 6. 04:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok, egyet sem pontoztam le;)

gondolom más is észrevette, hogy önigazolást keresel kétértelmű kérdésre adott válaszok alapján, hogy biztosan legyen, aki "egyet ért" veled.


A kifejezést, aminek egy részével éltél csak bizonyos esetben használják, ha letudtak valamit, ami terhes volt számukra és továbblépnek. Gondolom ezért csípted le az utolsó részét, hogy ne legyen egyértelmű:). Ha azt hiszed lehet máshogy használni, negatív felhang nélkül, akkor tévedsz.


Tedd fel úgy a kérdést, ahogy mindenki számára egyértelmű lesz, mit szeretnél! Csak úgy fogsz őszinte válaszokat kapni. És nem, nem fognak itt csápolni az anyukák, hogy dejó, hogy végre nem kell a gyerekeikkel foglalkozniuk és alig találkoznak és végre szabadok és önállóak lettek!


Gondolom az pontozta le a válaszokat, aki negatív felhanggal értette a kérdést, és megrökönyödött a válaszokon.


Ne csinálj ilyet, ne legyél direkt manipulatív, úgy korrekt válaszokat fogsz kapni!



A kérdés, amit te fel akartál tenni: Van más is, aki örül, hogy már nem kell a gyerekével foglalkoznia és új szakasz kezdődhet az életében, mert a gyereke már felnőtt?

2021. okt. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#6 és #8.


ÍROD: "hogy már nem kell a gyerekével foglalkoznia"


Nagyon nem vagyunk egy hullámhosszon :)


Küldtem privit is neked.


KÖZHELY


"Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond""


Szóval olyan sosem nem nincsen, hogy egy gyerekkel ne kelljen foglalkozni

, persze ez CSAK addig értendő, míg élünk :)

2021. okt. 6. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!