Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utazás 1,5 evéssel egzotikus...

Utazás 1,5 evéssel egzotikus helyre?

Figyelt kérdés

Gondolkodunk, hogy télen elutaznánk 1,5 éves gyerekünkkel. Leginkább Seychelles, Maldív, Dominikai Köztársaság érdekel. Mit ajánlotok egy ekkora gyerekkel? Esetleg baba barát helyet ismertek? Tapasztalat? Európaban már volt velünk pár helyen ( Covid miatt nyilván nem tudtunk úgy utazni, mint terveztük) mindig jól elvolt. Aludt, jól evett, repülőn egy nyikkot nem szólt.( szoptatni vagy cumisüvegeztetni kell le-és felszálláskor és akkor nem fáj a fülük) Elég nyugodt természetű gyerek, szerencsések vagyunk vele.


( kizárólag ajánlást írjatok legyszi, nem érdekel ki hova vinné nem vinné a gyereket, a mi gyerekünk, ismerjük jól a határait.)



2021. okt. 7. 17:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
76%

Ahol 10-12-es az UV és az 50-es naptejjel is szarrá ég az ember, az nekem nem bababarát tengerpart, márpedig a fentiek ilyenek. ;) Tapasztalat.

Nekem kisgyerekkel elég a 8-9-es UV és makulátlan tengerpart Európalában is van.

2021. okt. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%
Nem életszerű, hogy másfél éves kicsivel ilyen helyekre utaznának, ezért nem kapsz adekvát választ. Az említett helyek tipikus nászutas, évfordulós bakancslistás álom úticélok az átlagember számára, amire nagyon sokat várnak/spórolnak és nem kisgyerekkel fognak odautazni. Nyilván megkötöd a legmagasabb szintű beteg meg baleset biztosítást és keresel egy olyan szállást, ahol fel vannak készülve ilyen kicsi gyerek ellátására is.
2021. okt. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
52%

Jelentsétek a kérdező 5. válaszát!


Provokáció? Normális válaszokat kaptál, de ha olyan okos vagy, minek írsz kérdést?

2021. okt. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező! Jár a keksz, hogy te ekkora király vagy.. 🤦‍♀️
2021. okt. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
61%
2021. okt. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
78%
Ha ekkora ész vagy, miért gyakorin kérsz ötleteket? 2 perc alatt kitalálod te a pároddal hova utazzatok
2021. okt. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
86%
Te valami influenszeranyu vagy kérdező, aki újabb villantani való lehetetlen úti célt keres, ahova még épeszű ember nem vitt másfél éves gyereket? 🤣
2021. okt. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
79%
Azért kaptál ennyi negatív választ, mert valószínű a kérdésed tudatos, esetleg nem tudatos provokáció. Szándékosan az emberek képébe tolod, hogy te rendszeresen luxus utakra jársz, miközben egy átlag, de akár egy tehetősebb kisgyerekes is azon dilemmázik hogy megengedhet e magának egy új babakocsit vagy használtan vegye, pl. Egyébként egy 12+ órás repülőút nagyon nem gyerekbarát. És ha ott fenn a levegőben, az óceán felett lesz beteg, rosszul? Mit csinálsz? Oké, hogy baleset rövidebb úton is történhet, de pl egy agyhártyagyulladás vagy vakbél gyulladás egy 12+ órás úton végzetes lehet, vagy egy sima lázgörcs, hányós vírustól kiszáradás. Egy rövidebb, 1-3 órás repülőút esetén esélyes, hogy időben kórházba jut, egy hosszú útnál nem. De ha te felteszed mindent arra, hogy veletek ez úgysem történhet meg, meg amúgy is van biztosításotok, akkor menjetek Domonikára mondjuk.
2021. okt. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Én feltettem egy kérdést. Nem tolok senki arcába semmit. Nem kötelező szülni. Én utazásra költök. Más műkörömre meg kozmetikusra meg cigire meg autóra. Nekünk nincs is autónk. Tomeglozlekedunk.. vagy bérlünk, ha autóval utazunk évi 2x ( azért nem fogok fenntartani egy kocsit)

Babakocsi is alap olcsó esernyőre csukható van.

Miért ne lenne gyerekbarát? Olvasunk, alszik, mondokazunk, formabedobózunk. Nem mindenki gyereke rohangál fel-alá folyamatosan, nagyon nyugodt.

Bárki lehet beteg egy ilyen úton. Alap a gyógyszer meg ezért van prémium utasbiztosítás. Plzsz már minden oltást meg fog kapni addigra. Nem 12 órát vagyunk folyton a repülőn. Seychelles Maldív pl kb 2x4 óra. Közben van átszállás. De agyhártyagyulladassal senkit nem engednek fel a gépre, most lázasan se. Aki ilyen útra megy az nem a biztosításon spórol.

De azért , hogy egy válasz se jött a kérdésemre, hanem elkezdődött a kioktatásom, hogy hova meg minek viszem a SAJÁT full nyugodt gyerekemet, az nagyon sokat elárul az ország mentális állapotáról.

2021. okt. 7. 20:41
 10/34 anonim ***** válasza:
70%

Én csak azt nem értem, hogy miért itt teszed fel a kérdést. Itt a legtöbb anyuka nem jár egzotikus helyre nemhogy gyerekkel, gyerek nélkül sem. Hogy adjunk így tanácsot, hogy fogalmunk sincs ezekről a helyekről?

Utazással kapcsolatos csoportokban kéne érdeklődnöd, vagy angol nyelvű fórumokon. Ettől az oldaltól nem tudom mit vársz...

2021. okt. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!