Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utazás 1,5 evéssel egzotikus...

Utazás 1,5 evéssel egzotikus helyre?

Figyelt kérdés

Gondolkodunk, hogy télen elutaznánk 1,5 éves gyerekünkkel. Leginkább Seychelles, Maldív, Dominikai Köztársaság érdekel. Mit ajánlotok egy ekkora gyerekkel? Esetleg baba barát helyet ismertek? Tapasztalat? Európaban már volt velünk pár helyen ( Covid miatt nyilván nem tudtunk úgy utazni, mint terveztük) mindig jól elvolt. Aludt, jól evett, repülőn egy nyikkot nem szólt.( szoptatni vagy cumisüvegeztetni kell le-és felszálláskor és akkor nem fáj a fülük) Elég nyugodt természetű gyerek, szerencsések vagyunk vele.


( kizárólag ajánlást írjatok legyszi, nem érdekel ki hova vinné nem vinné a gyereket, a mi gyerekünk, ismerjük jól a határait.)



2021. okt. 7. 17:21
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
22 persze, passzolják le a nagyszülőre...hiszen neki szülték igaz?
2021. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
86%

Mi Nizzába fogunk repülni karácsonykor az akkor másfél éves kisfiunkkal (de nem Mo.-n lakunk, innen csak másfél óra).

Nem tudom, tengerparton voltatok-e már vele (nem olvastam végig a kommenteket), de több ismerősöm volt tengerparton 1-2 éves kisgyerekkel és sokszor előfordult, hogy a babák megijedtek a víztől (a látványától is), és nem lehetett velük a part közelébe menni, ezt esetleg kalkuláld bele.

2021. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Már 3x volt tengerbe/óceánba igazából imádja. Nagyon nyugodt és kedves gyerek, sok mindent megért. Szeret homokozni , jönni-menni, pancsolni.

( amúgy már 1 évesen normálisabb, mint az ide írogatók 90%-a, páran megérdemelnék, hogy a repülőn végig a fülükbe üvöltsön egy baba...😆)

Nincsenek nagyszülők, egyedül neveljük, segítség nélkül, csak oda megyünk, ahova tudjuk vinni. Éjjel 12 órát alszik végig, nappal 2 órát ( azt mindig a szálláson vagy a férjem vagy én visszamentünk vele).

Del-Franciaorszag hideg télen. Valószínűleg a Maldív lesz, lehet lakott szigetre megyünk, még meglátjuk.

Sajnálom, hogy beteg lett egy gyerek, sajnos bárhol lehetnek betegek, ezért nem éri meg otthon ülni. Covid oltásunk van , és még voltunk is előtte covidosok, szopizik is, van ellenanyag szint bőven.



Kívánom az összes megkeseredett, frusztrált embernek innen, hogy tálalja meg a boldogságát! Ha pedig akar babát, olyat kívánok, mint a miénk, nyugodt, jó alvó, kiegyensulyozott! Gyerekes élet az nem egyenlő a lemondással, 4 fal között üléssel.

2021. okt. 8. 15:42
 24/34 anonim ***** válasza:
89%
A legtöbb gyermek bírja a tengert, tengerpartot.Olyan országba ne vidd ahova oltás kell, de közeli partokra, olasz, horvát, görög stb. nyugodtan. Ahova mi járunk tele van babákkal nyáron mindig. Semmi gond nincs vele, sátorban elalszanak, a tipegők elvannak a nem köves strandokon, eljátszanak.Ez csak olyan magyar hülyeség, hogy gyerekkel nem utazunk, máshol ezt nem látom. Most azért már itthon is változik, 2 hete túrán láttam kb egy évessel valakiket, hátán vitték a szülők. Van erre ugye hordozó direkt. 15 éve németben ez alap volt,.hogy túrázni is viszik a kicsiket. Aki úgy van nevelve, semmi baja nem lesz, nincs hiszti stb. , nem kell burokba tartani Őket.
2021. okt. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
56%
nem tudom uccsó, hol élsz de minden tele van verve a JajGyerMekesekkel, naccsaládosokkal, magyarokkal is, nincs a világnak olyan telibevert szeglete, ahol ne bőgne legalább 1 kisgyerek...
2021. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
45%

29

Jah ha a világ bármely pontján örjöngve üvölt valami hisztis neveletlen gyerek 90% hogy magyar. Európában meg 99.

2021. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
18%

Azért túrára vinni egy babót egészen más, mint pl. Maldívra, és nem, nem irigykedik senki.


OFF: A Kérdező a tipikus újsznob mintapéldánya, aki értelmes indoklás helyett mindenkit lenéz miközben a diplomáin, nyelvtudásán és a fizetésen lovagol. Nagyszerű, nekem is 4 diplomàm van, ebből 2 szakmérnöki, mégse kell magamat előadni és arcoskodásra sincs szükségem. Ráadásul ha én ennyire hihetetlenül tehetséges és okos vagyok, mint a kedves Kérdező, nyilván nem itt kérdezősködöm, hanem magam tájékozódom.


ON: Ha nyugodt, kiegyensúlyozott a baba, az öröm, de nem egy robotról beszélünk, aki tankönybe illően minden szituációt, élethelyzetet ugyanúgy kezel, azért ezzel is érdemes kalkulálni.

2021. okt. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
68%

Igazából nem értem, miért itt vársz ajánlásokat, ahelyett, hogy a megfelelő oldalon tájékozódnál.

Ezt ajánlom.

[link]

Igaz, kicsit borsos, 800ezer/éj, de megéri.

2021. okt. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
30%
Dominikára gyerekkel? Minden utazófórumon ki van emelve, hogy annyira szar a közbiztonság, hogy a turistáknak nem ajánlott kilépni a hotel területéről, mert kb azonnal rablás áldozatai lesznek. Ja ezért aztán bőven megéri átrepülni a fél világot, hogy csak a hotelban ücsörögjetek meg a hotel strandján szarrá égjetek...
2021. okt. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Kicsit túl van dimenzionalva a biztonság kérdése.

Bejártam gyerek nélkül rengeteg helyet. Kínát, USA nagy részét. Voltunk Braziliaban, Kolumbiában, jártam Afrikaban. Hátizsákos turistak voltunk, soha sehol nem történt velünk nagyobb baj 10 év alatt. Mindig mindent magunknak szerveztünk, sosem voltunk puccos szállodában. Viszont tengerpartozós típusok se voltunk. A gyereket nem akarom túrázni és múzeumba hordani egész nap, ahhoz már nagy, hogy a hátunkon legyen folyton. Eddig télen síelni jártunk, de az most a gyerek miatt nem olyan jó, nem akarunk felváltva síelni. Az utazást imádjuk, de sose jártunk gyerekkel eddig, ezért ebben semmi tapasztalatunk nincs. Sokat olvasok utána, megvan egyelőre mi a befutó, gondoltam megkérdezem több helyen, hátha.

Név és arc nélkül nem értem hogy lehet felvágni. Mi minden vagyonunkat utazásba forgatjuk. Más 120 nm-es hazra meg 5 milliós autóra gyűjt meg 250 db felesleges holmit vesz magának és a gyerekének, mi minimal élünk és utazunk ennyi.. A témát lezártam.

2021. okt. 10. 16:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!