Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Velem van valami baj vagy ti...

Velem van valami baj vagy ti is éreztetek hasonlót? Tesó kérdés

Figyelt kérdés
Nemrég született a második babám, még nagyon pici, nagyon sokat van kézben, sokat szoptatom. A nagyobb 2 éves és 3 hónapos, imádja a tesóját. Nagyon figyelek rá, hogy vele is töltsek minden nap minőségi időt, ha más nem, szoptatás közben olvasok neki mesét, hárman összebújva. De sokszor olyan bűntudatot érzek, hogy nem jut rá annyi idő, mint korábban. Sokszor annyira hozzászokok annak az apró testnek az öleléséhez, hogy amikor a nagyot altatom, szinte idegenül óriásinak érzem a kis testét, kezeit, fejecskéjét. Ilyenkor olyan rossz érzések fognak el, hogy ő már nem kisbaba többé. Valahogy korábban nem zavart, hogy már ekkora önálló nagyfiú, de most kicsit hiányzik az, amikor ő volt az én kisbabám. Jó, gondolom, a hormonoktól is hülye vagyok most, de kíváncsi vagyok, más is érzett-e hasonlókat. Egyszerűen érzelmileg még nem sikerült belerázódnom abba, hogy 2 gyerekem van, és mindkettőt imádom, de mégis még idegen az érzés.
2021. okt. 7. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Ugyan ez.

A fiam 2 és fél éves, a lányom 2 hetes.


A kórházban csak az járt a fejembe, nem is akarom a lányom annyira mint gondoltam, nekem a fiam a mindenem. Pedig nagyon vártuk.

Azóta is folyamat büntudat, hogy nem foglalkozok annyit vele mint eddig.

2021. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Nekem csak egy gyerekem van, de anyum elmondása szerint tesóm születésekor apa akadt ki teljesen, hogy ő most hogy szeressen két gyereket. (Nagyon szeret minket, már felnőttek vagyunk.)


Úgyhogy szerintem normális. Majd belejössz. :-)

2021. okt. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Anyukám meg azt mesélte, hogy a kórházban azt érezte, hogy haza akar jönni hozzám, mert engem ismer már és annyira szeret, a tesóm meg pici és idegen volt. Már felnőttünk, és mindig egyformán szerettek minket :)
2021. okt. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó ezeket olvasni, nálunk még csak tervben van a tesó de olyan gondolataim vannak hogy mivan ha ezzel ártok a gyerekemnek hogy szülök még egy gyereket és az eddigi csak ő van élet megváltozik. És hogy ez nem e lesz rossz neki. Szerintem szülés után akkor nekem is hasonló érzéseim lennének mint nektek de akkor ezek szerint ez normális :)
2021. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Pont úgy vagyok, mint ez utolsó. 9 hónapos a fiam, már próbálkozunk a második babával, de félek, hogy milyen lesz, hogy már nem csak a fiam lesz a mindenem, hogy nem tudok csak rá koncentrálni, hogy valaki mást is ennyire "kell" majd szeretnem. Közben meg nagyon vágyom mégegy babára.
2021. okt. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Bírom, amikor egy pár hónapos gyerek mellett már újabb babára vágynak😂
2021. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Jézusom, nem igaz, hogy ebbe is bele kell már kötni. 😅 Mit zavar téged az, hogy idegen emberek mikor és hány gyereket szeretnének?
2021. okt. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Én ugyanezt éreztem, és mindamellett, hogy az én elsőszülöttem is imádta a tesóját első másodperctől fogva, érezhető volt, hogy a helyzet őt is megviseli az első évben, pl. elkezdett segítséget kérni olyan dolgokban, mi korábban már gyakorlottan ment, kérte, hogy kézben vigyem, amikor elkezdtük a kicsit hozzátáplálni, őt is kanállal kellett etetni :)


De elmúlik... most 2 és 4 évesek, és a legnagyobb haverok, és vitathatatlanul jobb neki így, mintha nem lenne tesója :)

2021. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!