Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki beadatta magának a bárányhimlő elleni oltást? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Van 2 gyerekem, a nagy már be van oltva, a kicsi is hamarosan megkapja. Én még soha nem voltam bárányhimlős, ezért gondoltam, hogy beadatom magamnak, mivel gyerekek között (oviban, játszóházban, orvosi rendelőben, stb) bármikor elkaphatom, és felnőttként sokkal veszélyesebb. De most picit elbizonytalanodtam, mert a házidokim elejtett egy megjegyzést, hogy ő nem nagyon szokott felnőtteket oltani, de ha nagyon ragaszkodom hozzá, nem mondhat nemet. Akkor most félnem kellene? Hogy esetleg szövődménye lesz, vagy pont az oltástól jön ki rajtam a betegség? Vagy csak az lehet mögötte, hogy a házidokim nagyrész idős betegeket gondoz, és nem merül fel ilyen igény?
2010. szept. 2. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:

a haziorvosok nem szeretnek oltani, kerdezd meg a vedonot, hogy o mit ajanl

en szerencsere gyerekkorban atestem rajta

2010. szept. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát, a védőnőnket hagyjuk inkább...

Az a fura, hogy egy csomó helyen propagálják a védőoltást, a neten rengeteg cikk van arról, hogy felnőtteknek is ajánlatos az oltás, meg hogy milyen komoly szövődményei lehetnek. Volt kolléganőm is átesett rajta felnőttként, szerencsére megúszta szövődmények nélkül, de nagyon sokat kínlódott, vagy 4 hétig szenvedett otthon. (Én pont akkor voltam terhes, szerencsére már táppénzem voltam, így nem voltunk kontaktusban)

A barátnőm beszélt a LÁszló kórház fertőző osztályán egy dokival, ő mondta, hogy mindenképp oltassa be a gyereket, mert már a kicsik között is nagyon brutális szövődmények vannak, és egyre sűrűbben, csakhogy ezt a háziorvosok nem látják, mert a páciens egyből a kórházban köt ki, így a háziorvosok többsége még mindig ártatlan kis betegségnek tartja. Engem is szinte kiröhög a dokim, hogy mit parázok.

2010. szept. 2. 13:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyik legjobb (vagy talan a legjobb) magyar infektologushoz hordtam oltasra a nagyobbik gyermekemet (egyeb nem atlag dolog miatt). En benne vakon megbizom. O is tanacsolta a baranyhimlo elleni oltast, nem ellenkeztem, beadattam. Ami fontos: a tajekoztatoval ellentetben nem egy vakcinat adott be, hanem negy het szunettel kettot. Azt mondta, hogy ketto kell.

Kozben volt doki, aki azt mondta, hogy csak egy kell, igaz, o sem infektologus, sem gyermekorvos nem volt.

Azota jartunk ismet egy nagyon elismert gyermekorvosnal es o egybol ugy kezdte, hogy "Ugye ketszer szurtak, mert ketto kell".

A kisebbik baba is megkapja, amint lehet.

2010. szept. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!