Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyes lehet a bárányhimlő...

Veszélyes lehet a bárányhimlő a magzatra nézve? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A 4 éves lányom bárányhimlős!Én már voltam, de 35 hetes terhes vagyok!Lehet ez valamilyen veszéllyel a babánkra?Aki volt ilyen helyzetbe légyszi írja meg !Aggódom, mert olyan sok rosszat olvastam erről!!
2010. máj. 15. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már voltál bárányhimlős, akkor még egyszer nem fogod elkapni, így a babucira sincs veszélye.
2010. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
A rózsahimlő (rubeola) lehet veszélyes a magzatra. A bárányhimlő nem. Ha voltál,akkor te nem valószínű,hogy elkapod.
2010. máj. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha már voltál bárányhimlős, akkor semmi kockázata nincs, mivel már védett vagy örök életedre és a méhen belül a babád is védett. "megbetegedés mind a várandós anyuka, mind a kisbaba számára fokozott kockázatot jelent.


Fontos ezért, hogy ha még nem voltunk bárányhimlősek és szülés előtt állunk, akkor alkalmazzunk védőoltást az esetleges fertőzés elkerülésére, minimum 3 hónappal a teherbeesés előtt.


A várandós kismamáknál egyes szövődmények is gyakrabban kialakulhatnak, pl. amelyek a tüdőt érintik. Ha a gyermek méhen belül vészeli át a bárányhimlőt, akkor bizonyos mértékben védettnek tekinthetjük.


A harmadik terhességi hónaptól átvészelt betegség kockázata a magzatra nézve már igen csekély, viszont ez időben még a baba szervei fejlődnek, és könnyen születési rendellenességhez vezethet az ekkor elkapott bárányhimlő.


Ha a szülés előtt 5 napon belül, vagy az azt követő 2 napban betegszik meg a kismama, az ismét nagy kockázatot jelent, hiszen ekkor ismét nagy vírusmennyiség juthat a baba szervezetébe.


Nem jelent viszont kockázatot a terhesség alatt kialakult övsömör, mert nem jut vírus a véráramba. A kismama által termelt ellenanyag pedig védő hatást fejthet ki az újszülöttre, ha a csecsemő szopik."

2010. máj. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!!
2010. máj. 16. 11:05
 5/5 anonim válasza:
Én arra lennék kíváncsi, hogy én már voltam bárányhimlős, de óvónőként dolgozom, s a csoportomban most lett mindenki szinte bárányhimlős, mi most vagyunk a babaprojektnél, s most ovulálok, próbálkozunk, szerintetek nem lehet baj?? Ha esetleg most összejönne???Nagyon izgulok
2014. jan. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!