Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam majd el a...

Hogyan mondjam majd el a gyermekeimnek, hogy az apukájuk előtt volt - elhunyt - férjem?

Figyelt kérdés

Fiatalon, 28 évesen lettem özvegy - a férjem váratlanul halt meg. Nem volt abból a házasságból gyerekünk. Nehezen tudtam feldolgozni, végül találkoztam egy rendes férfival, aki a férjem lett, és gyerekeink is születtek. A volt férjem emlékére figyelek, a szüleivel is szoktam találkozni, ezt a jelenlegi férjem is tiszteletben tartja.


Nem tudom, volt-e már valaki hasonló helyzetben, de gyakran gondolkozom rajta mostanában, hogyan fogom elmondani a gyerekeknek, ha nagyobbak lesznek, hogy az apukájuk előtt volt egy férjem, aki meghalt. Ez most nagyon nehéz "feladatnak" tűnik. Ezt persze nekünk kell majd megoldani, most csak azért nyitottam ezt a kérdést, hogy ha esetleg valakinek volt hasonló tapasztalata, és mesélne róla, talán a jövőben sokat segítene.



2017. márc. 7. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én természetesen kezelném a dolgot, pont úgy, mintha egy barát, közeli ismerős lenne. Beszélnék róla (nem kimondottan nekik, de akár előttük is, nem titkolózva), és ha ők kérdeznek, már az első alkalommal elmondanám, hogy régebben anya egy másik bácsival élt, de ő már nincs köztünk.


Ha bizonytalan vagy, kérdezz meg egy gyerekpszichológust.

2017. márc. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Èn voltam házas a gyerekek elött. Mi nem szoktunk szinte soha erröl beszélni. De pár hónapja édesanyáméknál pakolásztunk és ott volt az egykori esküvömröl az album. Férjem nézegette, és megmutatta a gyereknek. Ha bár az exem teljesen másképp néz ki mint a férjem, a gyerekek akkor is azt mondták, hogy apa van a képen. (4-6 évesek), pár percig kellett nekik magyarázni, hogy az nem az apa, és anya volt már férjnél elötte is. Aztán ennyi semmi több kérdés...


Èn úgy érzem, hogy neked nehéz erröl az egész dologról beszélni. A gyerekek szerintem nem csinálnának nagy ügyet ebböl, de neked a leírtakból úgy tünik nehéz ezzel meg mindig együtt élned.

2017. márc. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a gyerekeknek totál nem lenne trauma, ha kiskoruktól kezdve beszélnél róla, csak olyan mellékesen, mint a többi ezer másik családtagról, családi sztoriról. Nem ugyanaz, de apukámnak volt egy előző felesége, és soha nem okozott nekem ez gondot. Apósomnak is, és a férjemék még néha viccelődnek is vele, hogy a majdnem anyjuk. :) Az, hogy meghalt, csak neked fáj, a gyerekeidnek nem fog.
2017. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy nyugodtan lehet beszélni erről. NYilván nem ijesztgetni kell vele a gyerekeket, de ha szóba kerül, nem kell titkolózni.

A gyerekeknek nem fáj a volt férjed halála, hiszen nem is ismerték őt. Ez neked nagy trauma csak, ők maximum rajtad látják, hogy szomorú vagy.

Sajnálom, hogy ilyen veszteség ért téged, de örülj, hogy tovább tudtál lépni. Nekem nem biztos, hogy sikerülne.

2017. márc. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem ugyanaz, de amikor a kislányom baba volt, történt egy elég súlyos balesete az én hibámból. Nagyon sokat agyaltam rajta, hogy hogyan fogom ezt majd neki elmondani, de teljesen természetesen alakult, kérdései voltak néha balesetekről meg kórházról, 3 évesen már ismerte az egész történetet, nem rázta meg egyáltalán.

Írod, hogy figyelsz a férjed emlékére - ez nem tudom, pontosan mit takar -, meg látogatod a szüleit, ez előbb-utóbb a gyerekeidnek is fel fog tűnni. Majd lesznek kérdéseik, hogy hova mész szombat délután, akkor elmondhatod, hogy xy nénihez és bácsihoz, vagy hogy a temetőbe, ilyesmi. Gondolom, vannak közös képeitek is, azt is megmutathatod nekik, ahogy előttem írták, semmivel sem másabb körítéssel, mint egy akármelyik, rég elhunyt rokonét.

2017. márc. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez inkább neked probléma, nekik nem lesz az.

Nyugodtan mondd el nekik, ha szóba kerül.

2017. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Apánknak volt egy előző, tiszavirág életű házassága. Kb. 10 lehettem, a húgom kisebb, amikor valahogy feljött a téma a felnőttek között, és úgy derült ki, hogy van egy exe. Mi meglepődtünk, és furcsa volt, de nem gondoltunk semmit mögé. Elfogadtuk a tényt és ennyi. Nem hiszem, hogy nagyon földhöz vágott volna, ha halál vetett volna végett a kapcsolatuknak és nem a válás.

Egy nagyobb gyereknél max. felmerül, hogy továbbgondolja és olyan kérdéseket tesz fel, hogy pl. ha nem hal meg, akkor most nem az apjukkal vagytok együtt, hanem az előző férjeddel lesznek közös gyerekek, és akkor ők nem születtek volna meg stb.

Erre egyszerű válasz: De nem így történt.

2017. márc. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukamnak is volt apu elott egy ex-ferje (elvaltak) es en kb 13 evesen tudtam meg veletlenul, es rakerdeztem igaz-e. Hat, kiskamaszkent rossz volt megtudni, kombinaltam hogy jaj mi van ha nem apa az igazi apukam, meg minden amit csak egy kamaszlany bebeszel maganak. Rossz volt, na.

De ha kiskorban tullesztek a teman total termeszetesen, nem fog ilyen rosszul kijonni.

2017. márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!