Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » CSOK nélkül is ugyanannyi...

CSOK nélkül is ugyanannyi gyereket vállaltál volna?

Figyelt kérdés
2021. okt. 19. 06:45
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%
igen
2021. okt. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Amikor az első született, a csok még egy kósza gondolat sem volt. A második jóval később született, de több évig próbálkoztunk, mire összejött. Közben vezették be a csok-ot, de ez nem befolyásolt semmit.
2021. okt. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes kérdés, szoktam gondolkodni rajta, bár mi nem vettünk fel CSOK-ot.

Mindig nagy családot szerettünk volna minimum 3, de inkább 4 gyerekkel. A második után viszont láttuk, hogy nekünk eddig terjed az energiánk, és fájó szívvel ugyan, de nem vállaltunk több gyereket. Ez még a csok előtti időben volt. Viszont még egy gyerekkel is olyan lelkesek voltunk, hogy nekünk sok kell, hogy simán beígértük volna előre, így aztán muszáj lett volna bevállalni a harmadikat is.

Annak azért örülök, hogy nem így alakult, vacak lehet muszájból szülni.

2021. okt. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Még nem is volt CSOK, amikor születtek. És azóta sem vettük fel. De ha eljutunk addig, hogy költözünk végre, akkor valószínűleg élni fogunk vele.
2021. okt. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen. 3 gyereket terveztünk, de tudtuk, hogy csak 1 gyereket akarunk minden áron (inszem, lombik, akár örökbefogadás), ezért csak 1 gyereket igértünk be. Végül kettőt vállaltunk, mert egyszerűen úgy látjuk, hogy ennyi pszichés, fizikai és anyagi tartalékunk van.
2021. okt. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
69%
Gyerekeim jóval CSOK előtt születtek.
2021. okt. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
86%

Nem vettünk fel csok-ot. Én a támogatásokkal úgy vagyok, hogy ha belepasszolnak a terveinkbe akkor igénybe vesszük, ha nem akkor nem.

Ha pl. adnának kedvező lakáshitelt, de kikötés, hogy a házunk hupililára kell festeni, mi meg nem is preferáljuk ezt a színt, akkor nem fogom azért hupililára festeni a leendő házinkat, hogy a banktól kapjunk rá pénzt.


A csok amúgyis rizikós, mert egy biológiai folyamatra építi a feltételeit. Abba senki nem gondol bele, mi van, ha nem jön össze a gyerek. Vagy nem annyi jön össze.

2021. okt. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
A csok bevezetése után szültem, de nem vettük fel, se a babavárót, mert nem akartam ígérni semmit, és jól is tettem, mert egy gyereknél megállunk :)
2021. okt. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mivel fel se vettük. Első gyerekünk már megvolt, amikor lakást vettünk, de akkor még csak ~300e járt volna utána (utána emelgették használtra is) és bajos lett volna az ügyintézés. Annyi plusz kört kellett volna futni, hogy nem érte meg. További gyereket pedig előre nem mertünk.

2 lett végül.

2021. okt. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen! :)
2021. okt. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!