Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tervezed a gyerekeidet...

Hogyan tervezed a gyerekeidet segíteni elindulni az életben, ha majd felnőnek?

Figyelt kérdés
2021. okt. 20. 14:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%

Anyagi: félreteszünk neki születésétől fogva, plusz a férjem által örökölt lakást a nevére iratjuk.

Tettekben: Igyekszünk önállóságra nevelni, hogy ne essen kétségbe, ha ki kell tölteni egy adópapírt vagy egy csekket, ezen kívül a háztartásban ki kell vennie a részét a munkákból.

Lelkileg: bármi baj van, hozzánk mindig fordulhat, mindig lesz helye nálunk, elfogadjuk a személyes dönteseit ép kereteken belül.

2021. okt. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
27%

Mi úgy vettünk házat,hogy az alsó és felső szint, teljes mértékben leválasztható, így a lakhatással már nem kell foglalkoznia.

A születésétől fogva havi 20 ezret utalunk neki egy külön megtakarítási számlára.

2021. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
2-es, és ha máshova akar majd költözni?
2021. okt. 20. 15:21
 4/33 anonim ***** válasza:
90%
Igen 2-es, ez a kérdés nekem is rögtön felmerült. Láttam már ilyet, előre megépítették a gyerek házát egy világvégi faluban, hogy majd ott fog lakni, de ő nem akart és elment máshová. A szülők természetesen megsértődtek, és burkoltan kitagadtál, hogy vagy ezt a házat kapja, vagy semmit. A srác lelépett végül.
2021. okt. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
66%
Havi 100 ezer megy neki külön számlára. Lakásra gyűjtünk neki.
2021. okt. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
73%

Jó alapokat fog kapni. Taníttatjuk, eltartatjuk amíg csak szükséges. Határozottságra, önállóságra, jó probléma megoldó készségre neveljük. Legyen találékony.

Az, hogy fentieken túl anyagilag fogjuk-e támogatni és ha igen, akkor milyen mértékben és formában az részemről több összetevős. Kegyetlenül hangzik, de olyan pénzügyi termékbe nem fizetünk külön neki, amit alanyi jogon megkap 18 évesen és nem iratunk rá gyerekként/tiniként ingatlant. Fogjuk anyagilag is segíteni az indulását az életben, de ennek idejét, mértékét és mikéntjét majd akkor döntjük el, ha már ott tartunk, hogy aktuálisnak látjuk.

2021. okt. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
69%

Egyke lesz.

Mi sokan voltunk testvérek, sose jutott pénz semmire.

Férjem egyke, 20 évesen lakást kapott.


És lehet mondani, hogy dehát nekem ott vannak a testvérek, milyen jó, stb. Nem vagyunk jó testvérek, amelyikkel meg igen, az messze él. Jobb lett volna, ha az egyetem mellett megtehetem, hogy ne dolgozzak, minthogy van 3 testvérem, akivel évente egyszer találkozom.

2021. okt. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
46%
Aki lepontozgat, meg is indokolná, vagy csak seg*fej napja van?
2021. okt. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
49%
2# vagyok. Természetesen ha máshol akar lakni, eladjuk a házat és megosztjuk a pénzt. Annyi, hogy abban az esetben akkor előfordulhat, hogy neki annyi marad a vételárból,hogy "csak egy önerőnyi pénze lesz".
2021. okt. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
65%

Én úgy gondolom direkt vitaindítónak született ez a kérdés, mert erre sokan ugranak.

Szerintem nem kell 18 éves korában házat tolni a gyerek pópója alá. Nem fogja megbecsülni. Természetesen segíteni fogom én is a gyerekem, engem is segítettek a szüleim, de a férjemmel ketten dolgoztunk meg azért amink van és büszkék vagyunk rá. A szüleink arra neveltek, hogy dolgozni kell, ha az ember el szeretne érni valamit, szerintem ezzel kaptuk a legtöbbet.

Próbálom becsületére, kitartásra nevelni én is a gyermekeim, és akkor biztosan menni fog nekik is. Remélem a világ is ezirányba halad, mert jelenleg nehéz becsületesen élni, de azért áldozatok árán működik.

2021. okt. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!