Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek meddig ideig volt...

Kinek meddig ideig volt segítsége(férj, anyós, anya) miután megszületett a baba?

Figyelt kérdés
2021. okt. 18. 19:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Lassan 13 éve. A férjem elég kötetlenül dolgozik, de szülés után sem ült itthon két hétig. Anyós se költözött ide, de 6 saroknyira lakik. Ezek azóta is állandóak az életünkben.
2021. okt. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Engem csak zavar a segítség. Anyóssal egy házban élünk külön szinten, mindig is magamnak való voltam, zavart, hogy minden este mikor a férjem is haza jött itt ül a nyakunkon.

Van 2 felnőtt gyerekünk is és bölcsődei gondozónő vagyok, nem hiányzik, hogy itt álljon és hajtogassa nem éhes, nem szomjas, biztos fázik, jön a foga,és ha nem reagálok fordul a férjemhez.

Az igazi segítség a lányom ő segít a takarításban, ha valamikor van ideje, vagy játszik a gyerekkel míg én csinálom a dolgom. A férjem a takarításban segít, de az nem olyan mint ha én csinálnám, de sajnos ha ő van a gyerekkel akkor gyere add oda mit eszik, tedd tisztába, így én sem haladok ha kb 10 percenként valami van, ezért inkább takarítson ő.

2021. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Mindkét gyerek születése után 2 hétig volt itthon a férjem szabin
2021. okt. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Férjem 3 hétig volt itthon szülés után. Alig vártam, hogy visszamenjen dolgozni 😂😂 Anyu szerencsére nem akart bele beszélni, Anyós próbálkozott, de őt meg figyelmen kívül hagytam.

Nekem a nővérem volt nagy segítség és támasz az első pár napban, igaz csak messengeren tudtunk írogatni mert elég messze lakunk egymástól.

2021. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Első gyermekünknél anyukám jött fel hozzánk 4 napra, majd anyós is volt itt 1 hetet (sajnos)


második gyereknél férjem volt itthon 2 hétig szabin, más nem jött segíteni, nem engedtem ide senkit, tanultam az első gyereknél... 😏

2021. okt. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Férjem egy hétig volt itthon, anyukám jött utána váltani 2hétre, csak hétvégére ment haza úgyhogy összvissz 3hétig.
2021. okt. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyik gyerekemnél sem volt igényem segítségre, a férjem pedig nem segítség, hanem az apja. Egy hétig volt szabin, az persze jó volt a császár után. Most várom a harmadikat, szintén egy hét szabi lesz, semmi más.
2021. okt. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt segitsegem, a ferjem 1 napot vett ki az elso 3honapban, mert hazat vettunk terhesseg alatt, azt ujitotta. Korhazi hazamenetel napjan mar en mentem a babaval a gyerekekert a suliba. 3.baba.


Nagyszulok 1200/1500km-re. Ment rutinbol, bar valoban faraszto volt.

2021. okt. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

Az első gyereknél nagy mellénnyel mondtam, hogy magunknak hoztuk össze, majd mi megoldjuk. 2 hetet volt itthon a férjem. Végülis megoldottuk...

Második gyereknél elfogadtam minden felajánlott segítséget és 2 hetet volt itthon a férjem, 2 hetet anyukám, megint 2 hetet a férjem (melóból elengedték: covid-helyzet nyomai) és 1 hetet apukám. A szüleim nem aludtak nálunk, főleg a nagytesóval foglalkoztak (pl. vitték játszira, futóbicizni), de ha kértem, a kicsit vették át, hogy tudjak a nagynak esti mesét olvasni. Nagyon nagy szerencsém volt velük.

2021. okt. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Csak egymásra számíthatunk a férjemmel egyelőre. 1,5 éves a lányunk - ő a covid helyzetbe született bele. Ez a férjemnek home officet és még kötetlenebb munkát jelent. Így együtt csinálunk mindent. De sajnos a nagyszülőkre napi feladatokban nem számíthatunk. Anyukám heti egyszer jön. Férjem heti egyszer megy a lányunkkal vidékre az ő szüleihez. Ezeke azért is kellenek, hogy élő kapcsolata legyen a gyereknek a nagyszülőkkel és később meg lehessen azt csinálni, mikor már nagyobb hogy rájuk hagyjuk. Nekünk ez lenne a segítség, ha lehetnének gyerek mentes napjaink is.
2021. okt. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!