Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor már végleg nem bírok a...

Amikor már végleg nem bírok a gyerekkel inkább öntsem nyakon egy pohár vízzel minthogy megüssem nem?

Figyelt kérdés
Akinek problémásabb gyereke van az tudja milyen érzés amikor már az utolsó idegeden játszik. Nem bantanám soha de tudnia kell hol a határ. Próbáltam büntiszéket, normálisan elmagyarázni de semmi.. Ha kicsit ráütök a fenekére még jobban ráhúz. Ha mi rosszak voltunk anyam fakanállal jött egyből és még nem is súroltam azt a határt mint amit most a gyerekem
2021. okt. 23. 21:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
ezt kell, megmondanod neki, hogy elég volt.ha szeretne rendesen beszélgetni, akkor szóljon. és otthagyni. a víz nem segít. a verés sem. a beszélgetés hiszti után viszont igen. megbeszélni vele, hogy ez így nem jó. neki sem, és neked sem.
2021. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Ezzel csak egy még nagyobb hisztit érnél. Bármilyen nehéz várni kell, hogy egy picit lenygudjon és utána lehet ültetni, hogy gondolkodjon el, vagy beszélni. Esetleg az is segít, ha úgy teszel, mintha a hiszti miatt többé nem vennél róla tudomást. Egy ideig hangoskodni fog hátha mész, de a végén ő fog menni, nem hisztizve
2021. okt. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Egyszer volt,hogy beraktam a tus alá, annyira felidegesített. A hideg víztől még jobban ordított, de utána egy 10 mp múlva ráhagyta. Azóta sosem kellett ilyet csinálnom. Bár utólag szarul is éreztem magam, hogy ilyet csináltam. A gyerel viszont szerintem tanult belőle és nem vág le akkora hisztiket.

De abszolút megértelek, inkább öntöm le egy pohár vízzel, mint megüssem.

2021. okt. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is kéne valami recept, mert eddig semmi nem vált be..

Beszélgetés? Ugyan már! Mintha a falnak beszélne az ember...

2021. okt. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
attól függ hány éves
2021. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Kiskoromba durván hisztis voltam. Elmondások alapján voltam leöntve kancsó vízzel, felmosóvízzel (ez volt legközelebb), be voltam rakva hideg zuhany alá, ignorálva voltam, kiabáltak velem, apám keze nyomát a fenekemen sose felejtem el, ja és nyílván a higgadt nyugodt megbeszélést is próbálták. Én persze fejfájásig ordítottam. Emlékeim szerint az idő segített a legjobban. Kinőttem azt a korszakot, ma már nevetünk rajta, persze a szüleimnek borzasztó lehetett, hogy semmi nem segít.
2021. okt. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Én egyiket sem tenném pedig kettő dackorszakos gyerekem is van éppen. Elmondom párszor, hogy nem ér el semmit megpróbálom elterelni, stb.


A fiamat már az, hogy abba kell hagynia, önmagában úgy felidegesíti, hogy néha már magát veri a földhöz, a lányom meg egy időben megpróbált rám ütni ha le akartam állítani.


Nekem bevált az, hogy ha már más semmi sem segít, akkor büntetésben kell lenni (le kell ülni egy helyre a szobában, játékot nem vihet oda és amíg nem szólok ott marad... Ami amúgy ált. 2, de max 5p.


Ez használ, mert már maga az elv is kiakasztja őket. Ha elmaszkal (kivéve wc) akkor elölről kezdődik a büntetés idő.

Eleinte persze elmaszkaltak, de rájöttek, hogy kitarto vagyok, és annyira nem jó ott ülni.


A verés és vizezes sztem nagyon gáz. Nem tanul belőle semmit sem mert sokszor (többségében) azért van a hiszti, mert amúgy a gyerek éhes vagy fáradt. Ekkor azt kell megszüntetni amiért megy a műsor, nem a műsort.

Amikor a gyerek játszmázik, és valóban sávból áll bele valamibe, akkor is nekünk kell az okosabbak lenni, de az erősebb nem egyenlő az okosabbal.

2021. okt. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A vizezés szerintem legfeljebb akkor segíthet, amikor a gyerek már önkívületi állapotba hisztizte magát, és már nem nem akarja, hanem nem tudja abbahagyni. Ebben az esetben pedig nem, mint büntetést, hanem mint egyfajta nyugtatást alkalmazni, ezzel kizökkenteni a gyereket, majd a kicsit meghökkent állapotot kihasználva megvigasztalni, lenyugtatni.

Ha tudatában van, miért ordít, akkor csak még jobban fog ordítani.

2021. okt. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%

Gratulálok ha te ezzel nyugtatod a gyereket 8as.

Mindig nézzük már meg a helyzetet a másik szempontjából is. Tehát van egy gyerek, dackorszakos, össze van zavarodva érzelmileg. Gyakran kommunikációs akadályai is vannak. Gyakran még azt sem tudja kifejezni ha a fizikai szükségletei nincsenek kielégítse, sír, erre jössz te és jól arconöntöd egy pohár vízzel. Okos vagy.

2021. okt. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%

#9 mondod ezt úgy h egy max enyhe dackorszakos gyereked lehetett.

Mi akkor a javaslatod egy olyanhoz, aki már hány az üvöltés közben. Aki nem vesz levegőt mert benrekedt az ordítástól.

Igen az ilyen helyzetből ki KELL zökkenteni.

Van többemberes gyerekem (nagyon durva hisztiket csinált)

És van sima dackorszakos. Hidd el ég és föld a kettő


Nálunk a pohár víz "használt"

Egyszer kellett leöntenem. Onnantól már elég volt h mondjam "hozom a vizet" látta hogy engedem a pohárba, és befejezte a vergődést (nyilván a sírást nem hagyta abba) de akkor már eltudta mondani h mi a baja, vagy megnyugtathatóvá vált állapotba került

2021. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!