Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor már végleg nem bírok a...

Amikor már végleg nem bírok a gyerekkel inkább öntsem nyakon egy pohár vízzel minthogy megüssem nem?

Figyelt kérdés
Akinek problémásabb gyereke van az tudja milyen érzés amikor már az utolsó idegeden játszik. Nem bantanám soha de tudnia kell hol a határ. Próbáltam büntiszéket, normálisan elmagyarázni de semmi.. Ha kicsit ráütök a fenekére még jobban ráhúz. Ha mi rosszak voltunk anyam fakanállal jött egyből és még nem is súroltam azt a határt mint amit most a gyerekem
2021. okt. 23. 21:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%

#9eske:


Megnézném, hogy mit csináltál volna az én gyerekemmel. Fél órán át hisztizik, sír, kiabál, ordít, veri a földbe a fejét. Ha párnát raktam a feje alá, akkor még idegesebb lett. Ha szóltam, hogy fejezze be, mert nem ér el semmit, még idegesebb lett. Ha megöleltem, még idegesebb lett, ha ignoráltam, akár fél órán keresztül is ordított. Így nálunk a hideg zuhany volt az egyetlen, ami bevált. És néha-néha elcsattan egy atyai pofon is.

2021. okt. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#9

Nekem volt, hogy 3 órán keresztül ordított a gyerekem és képzeld semmi nem használt, csoda, hogy bírtam 3órán át. Verte magát a földhöz, dobálózott, hadd ne folytassam. Ilyenkor nem használ már a szép beszéd, beraktam a tus alá és megengedtem a hideg vizet. Egy pillanatra abbahahagyta aztán ugyangy ordított és próbálta rá irányítani a tusfejet,hogy rám jöjjön a víz. Kb 3 percig engedtem rá a vizet,még úgy is rugkapált meg vergődött a földön.

2021. okt. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
46%

Ti bajotok. Türelmetlenek vagytok és csodálkoztok ha a gyerek is olyan lett. Ettől még verni, megalázni, leonteni hideg vízzel továbbra is gáz az én szememben. Hiába kilenceskezel nekem, ez is azt bizonyítja, hogy érvelni képtelen vagy, a gyerekeddel bánni szintén képtelen vagy, cserébe fölenyeskedsz azzal aki nem úgy fújja a szelet ahogy te. Nyilván a gyerek sem hajt mindig fejét előtted, de mivel van köztetek egy 50kilo könnyen rá lehet verni vagy be lehet b.szni a zuhany alá. ✌️ Jár a pacsi.


Engem egyáltalán nem érdekel hogy, ha szijat hasitasz is a gyereked hatabol. Van biztos saját lelkiismereted, számolj ez azzal, de engem ne gyozkodjel, hogy helyesen teszed, mert felesleges, számomra te egy sima natúr gyerekbantalmazo maradsz. Egyébként nem kell majd csodálkozni ha a gyerek is hasonló lesz és öntudatra ébred.

2021. okt. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%

átlaggyerek ilyet nem csinál folyamatosan dackorszak alatt sem.

sokat vidd levegőre, mozogjon. ha ez rendszeres, akkor nevelési tanácsadó

2021. okt. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#9

A 8-as vagyok.

1. Nem az én gyerekem volt, nem én neveltem.

2. Felhergelte magát, semmi nem használt, ő sem tudta mi baja, alig kapott levegőt.

3. Lefröcsköltük, kizökkent, utána már meg tudtuk nyugtatni.

4. Pontosan látom, miért alakult ki nála ez az önkontrollvesztés és önkívületi állapotba kerüléses zaklatottság. Esetében ez nem egyszerű dackorszak volt, hanem sajnos szülői minta. Nem tartom ezt jónak, de mint írtam, nem én neveltem, és nincs is ráhatásom. Én úgy gondoltam speciális az ő esete, de ahogy látom másnál is fellép hasonló probléma, amin csak hasonló megoldás segít, ebben már nem akarok állástfoglalni (hogy ez mennyire általános, vagy sem), mert nem vagyok érintett, nem látom át. Én csak azt mondtam, hogy van ilyen.

5. És az előhöz kapcsolódva, ha figyelmesen elolvasod láthatod, hogy én pont, hogy azt írtam, hogy szerintem legfeljebb ebben a helyzetben "jó" használni. Mert ilyenkor ez egy segítség a gyereknek is. Mint, amikor az ember sír, zaklatott, de megmossa az arcát és nyugodtabb lesz. Arra biztattam a kérdezőt, hogy ezt gondolja át, mert más esetben ugyanúgy nem használhat, sőt akár ronthat is a helyzeten.

2021. okt. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
63%

#13

#12 vagyok

Szerinted türelmetlen vagyok? Szerintem 3 ora folyamatos orditas utan senki nem lenne turelmes,de ha te igen, akkor tanits mar kérlek.

En baromi turelmes ember vagyok, de amikor mar harap a gyerek, akkor hiaba magyarazok neki, attol meg engem harap meg es faj.

Egyebkent ugy ravagta egyszer a kezemre az ajtot, hogy 3 ujjam eltort. Szoval legyszives ne gyere nekem a turelemmel, mert fogalmad nincs mirol beszelek. Gondolom neked nem torte el az ujjad a gyereked.

Es mielott bárki jonne, hogy agressziva gyerekem, biztis baja van, ha ilyet csinal stb. Mindenkit megnyugtatnek, hogy semmi baja. Normalis 6 eves gyerek. Amikor az elozo 2 eset tortent, akkor 3 eves volt, testvere szuletett, dacolt, költöztünk is, szóval sok inger erte. Persze ez nem kifogas, mert tudom, hogy durva ez a viselkedés. Rajta igy jott ki, mi meg tuleltunk egy darabig. Aztan elfogadta a helyzetet es megszuntek az orias hisztik.

2021. okt. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen. Továbbra is azt hiszem, hogy türelmetlen vagy. Anyukádnak kellett volna tanítani nem nekem. Éppen ugyanígy neked meg a gyerekeket kellene tanítani.
2021. okt. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17%

#17

Oke, akkor gondold igy, nekem olyan mindegy. De egyet nem fogok érteni.

2021. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!