Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes alatt szeretnék visszamen...

Gyes alatt szeretnék visszamenni dolgozni, de a munkáltató nem akar visszavenni, mondván, hogy sokat fogok táppénzre menni?

Figyelt kérdés
Május óta könyörgök neki, de nem vett még vissza!Tudomásom szerint, ha írok egy levelet neki akkor köteles visszavenni!Kérésem annyi, ha valaki tud ilyen formanyomtatványt, vagy leírná, hogy pontosan mit is írjak ebbe a levélbe?Előre is köszönöm!
2010. szept. 3. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

formanyomtatvány erre nincs.

Írj nekik tértis levelet, hogy pl. szeptember 15-el megszünteted a fizetés nélküli szabit, szeptember 16-tól kiveszed a szabadságaidat (kötelezően ki kell adniuk az előző évekről megmaradtat!). Kérd, hogy tájékoztassanak, hány nap szabid maradt bent, és mikor kezdődne a tényleges munkavégzés.

A végére írd oda, hogy amennyiben nem hajlandók törvényesen eljárni, úgy kénytelen leszel ügyvédhez, bírósághoz fordulni…

Mivel a fizetés nélküli szabadság MEGILLET, nem vagy köteles otthon maradni, ha nem akarsz, a munkaadó viszont KÖTELES visszavenni, ha kéred.

2010. szept. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ìgy vissza fog venni,de ki is fog rakni.....
2010. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

legfeljebb jövő májusban rakhatja ki. És mi a garancia arra, hogy ha most nem pattog, akkor nem rakja ki jövőre? Így legalább fel tud készülni, és szétnézhet máshol is.

Arról nem is beszélve, hogy igencsak nyomós indokot kell találnia, mert ha kicsit is átlátszó, ami miatt kirakja, simán megb.ssza a bíróság.

Azért a munkáltató sem mindenható, rá is vonatkoznak szabályok. Csak azért, mert a kirúgott anyukák nagy része nem mer bíróságra menni, azért hiszik azt, hogy megtehetik.

2010. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Én eddig úgy tudtam, hogy köteles visszavenni, és a gyermek 3 éves koráig védett vagy, tehát nem rúghat ki RENDES felmondással. De lehet hogy én tudom rosszul.
2010. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat!Én nem kötöszködni akarok a főnökömmel csak szeretnék a jogaimmal élni!Nekem most az is elég lenne, ha visszavenne májusig!Addig remélem találok másik állást!Mindenesetre megírom a levelet egyenlőre úgy szeretném megírni, hogy ne tűnjön fenyegetésnek!Aztán majd meglátjuk!
2010. szept. 3. 14:16
 6/11 anonim ***** válasza:
[link] Ezt nézzétek meg.
2010. szept. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez a link tele van téves információkkal. 1. a munkáltató KÖTELES a visszatérni kívánó kismamát foglalkoztatni, SENKI nem kényszeríthet egy munkavállalót fizetés nélküli szabadságra. Ez egy törvényi kedvezmény, amely tűrési kötelezettséget vár el a munkáltatótól.

Az egyetlen kitétel, hogy a munkába állási szándékot úgy kell jelezni, hogy mindkét fél kellő időt kapjon a reagálásra. De a munkáltató NEM tagadhatja meg a foglalkoztatást! Ugyan már.

Írd meg a levelet, és nem lesz gond. A gyerek 3 éves koráig védve vagy. Hagyd ki az ügyvédes részt, csak tájékoztasd, hogy visszajössz.

2010. szept. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
én most összezavarodtam!
2010. szept. 3. 14:44
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

ne zavarodj össze, ez csak valami összeollózott sz.r, a törvény téged támogat.

Én is tudok ollózgatni:

[link]

2010. szept. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
2010. szept. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!