Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez szülés utáni depresszió...

Ez szülés utáni depresszió lenne és orvoshoz kellene fordulnom?

Figyelt kérdés

A terhességem utolsó két hetét és az azóta eltelt időszakot végigsírtam. A kislányom mindjárt 3 hónapos. Talán most vagyok a legmélyebben, és ez már kezd megijeszteni.

A történet ott kezdődött, hogy a férjem (7 éve vagyunk együtt, ebből 3 éve vagyunk házasok) másfél hónappal a lánya születése előtt elvállalt egy felsővezetői állást egy multinál úgy, hogy engem már csak az után szembesített ezzel, hogy igent mondott. Innentől kezdve szinte soha nincs itthon, nagyon sok napot és estét/éjszakát töltöttem egyedül már a terhességem utolsó hónapjában is. Ez a gyermekünk születésével sem változott, a gyermekágyas időszakot teljesen egyedül csináltam végig, bár pár napot itthon volt velünk, de egyetlen éjjel nem kelt fel, egyetlen pelenkát nem cserélt ki, soha nem volt a kezében a gyermekünk. Nyilván emiatt elképesztően fáradt is vagyok, mivel a lányunk ellátása és a háztartás 100%-ban rám hárul akkor is, ha itthon van. Segítségünk vagy messze van vagy dolgoznak vagy mindkettő.

Tisztában vagyok vele, hogy sokak férje/párja ennél is sokkal többet dolgozik, de mi nem így vállaltunk gyermeket. Amikor terhes lettem, egész más volt a helyzet. Az anyagi helyzetünk sem kívánta meg, hogy elvállalja ezt a pozíciót, ráadásul még csak meg sem említette, mielőtt elvállalta, holott korábban együtt döntöttünk ilyen kérdésekben vagy legalábbis beszéltünk róla.

A kislányunk születése előtt volt két elvesztett babánk, így ő nagyon várt gyermek volt részéről is, részemről is, így értetlenül állok az egész előtt.

Sokszor beszéltünk erről az elmúlt hónapokban szépen is, csúnyán is, ígéretek mindig vannak, de sajnos szinte semmi nem változott. Én pedig az elmúlt napokban jutottam el odáig, hogy nem bírom tovább. Ez eddig egy párkapcsolati válság, aminek semmi köze a szülés utáni depresszióhoz, de itt jön be a képbe az, hogy - bár a születés pillanata csodálatos volt - mára már inkább csak teszem a kötelességem a kislányom körül, de nincs vele egy boldog pillanatom, néha komolyan erőt kell vennem magamon, hogy egyáltalán ellássam. Emellett borzasztóan érzem magam, naponta órákat sírok és nem látom a kiutat. Cserben hagyottnak, becsapottnak és végtelenül kimerültnek érzem magam.

Felmerült bennem a válás gondolata is, vagy legalábbis az elköltözésé, mert amikor pár napot a szüleimnél töltöttem a picivel, sokkal jobban voltam, pedig napközben ők is dolgoznak, tehát sokat voltam ott is egyedül. A férjem természetesen hallani sem akar róla, szerinte az egész csak a szülés miatt van, keressek szakembert. Mivel tényleg vannak gondjaim a kötődéssel és a mindennapokkal is, így ez elöl sem zárkózom el, de mégis úgy érzem, hogy ez nem oldana meg mindent. Talán inkább a mi kapcsolatunk és az ő viselkedése miatti csalódottságom vetül ki a mindennapjainkra a kislányommal is. Természetesen lehet, hogy én látom rosszul az egészet és valóban szülés utáni depresszióval küzdök, amivel orvoshoz kellene fordulnom.


Akinek volt szülés utáni depressziója, mit érzett, miben nyilvánult meg? Hogyan küzdötte le? Mikor lettek könnyebbek a mindennapok? A fent leírtak alapján nekem érdemes szakemberhez fordulnom?


2021. nov. 3. 16:59
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes. Hajrá! Kérdező, ne feledd, te még mindig ugyanaz a felsővezető vagy, aki jobb is a szakmájában, mint a férje. Ezt a válságot is le fogod kezelni, hiába ez a legnehezebb, amivel edsig találkoztál. A férjed pedig sürgősen nőjön fel, vagy lehet hétvégi apuka, akkor legalább muszáj lesz foglalkoznia a gyerekkel.
2021. nov. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy te menj el a saját házadból. Ha arra kerül a sor, akkor ő menjen. Gyakorlatilag most is egyedül neveled a gyereket, nem oszt, nem szoroz a jelenléte. Majd jelentkezz, hogy mit mondott.
2021. nov. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
0%
En Ismerkednek veled 54/F
2021. nov. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Megpróbáltuk megbeszélni, tegnap óriási veszekedésbe torkollott, ma kicsit higgadtabbak tudtunk maradni, bár sajnos ma is csak fél 11-re ért haza a férjem. Úgy tűnik, hogy nagy változás nem lesz, ő nem ért engem, én nem értem őt. Szerinte sokan csinálják ezt egyedül, nekem is mennie kellene, bár azt elismeri, hogy tőle is mindenki azt kérdezi, hogy ki segít nekem. Nagyjából ki is mondta, amit sejtettem, kell az egójának ez a pozíció, élvezi ezt a helyzetet és úgy gondolja, hogy az ebédekre, vacsorákra neki szüksége van kikalcsolódásként, hiszen elfárad a munkában. Ha én is szeretnék kikapcsolódni, akkor vegyek igénybe külső segítséget. Elmondása szerint szereti a kislányunkat (büszkélkedni tényleg szokott vele), de nem tud részt venni az ellátásában, mert bizonytalan és fáradt. Ez számomra azt jelenti, hogy bár részben elismeri, hogy nekem is szükségem lenne néha egy kis kikapcsolódásra (a félreértések elkerülése végett ez az alatt nem azt értem, hogy miniben eljárok kétnaponta koktélozni, hanem mondjuk alszom egy órát, míg más van a kislányommal), de ő az ehhez szükséges időt nem tudja és nem is akarja biztosítani. A munkahelyi elfoglaltságaiból nem szeretne semmit visszább venni. Az egyetlen dolog, amit támogat a családja érdekében, az a külső segítség igénybevétele. Összességében tehát a szándék is hiányzik ahhoz, hogy ő bármi többet tegyen a családjáért.
2021. nov. 6. 00:07
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

Ez a férfi nem lesz a társad a bajban, mert már ilyen alap dologban sem a társad. Sajnos ennek a házasságnak nincs jövője. Én pl. Most oltást kaptam és 2 napig lázas voltam, a páromnak alap volt hogy segít, így alhattam, pedig munkából jött haza és nem aludt.

Na most képzeld el, hogy beteg leszel lázas stb. és ugye a dada éjszaka nem jön át a férjed meg letudja ezt egy vállrándítással... szóval ideje ultimátumot adni a párodnak.

2021. nov. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, kérdező, de ez így tiszta helyzet. Ettől az embertől menj külön, ne ezt a kapcsolati mintát lássa a kislányod. Ennél egyedülállóként csak boldogabb leszel.
2021. nov. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, de, ért ő téged nagyon jól, csak sajnos nem érdekli. Komolyan nem tűnt fel korábban, hogy ez egy nárcisztikus kisfiú??
2021. nov. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Na, még valami. Nagyon szíven ütött ez a történet, hogy erős, okos nőként ilyen helyzetbe kerültél. A lányával büszkélkedés nem azt jelenti, hogy szereti a lányát. A szeretet az lenne, hogy érdeklődik, gondoskodik róla, és az anyukájáról is, aki neki a hitvese. A büszkélkedés annyi, hogy neki ő trófea. És a mostani viselkedése is ezt mutatja. Ő most győzelmi táncot lejt, kérdező. Alig várta, hogy végre neki alárendelt, kiszolgaltatott helyzetbe kerülj, ő most megmutatja ám, ki az úr a háznál! Most jön ki az elfojtott sérelme, hogy jobb vagy nála. Egy fáradt embernek az a pihenés, hogy hazamegy az otthonába a családjához, nem az, hogy másokkal tovább jópofizik meg iszogat. Ez az ember titeket nem szeret. Trófea vagytok. Ne viseld el ezt a helyzetet. Borzasztóan sajnálom. Szólítsd fel, hogy költözzön, add be a válást. Ez nem közös élet így, és ha szándék sincs benne a változtatásra, akkor jobb minél előbb befejezni. A gyerek is jobbat érdemel, rólad nem is beszélve.
2021. nov. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

A szeretet és a büszkélkedés valóban nem ugyanaz, esetében sajnos csak az utóbbi van meg.

Őszintén szólva nem, nem vettem észre, hogy ilyen. Talán ezért is vagyok most ennyire padlón, mert ez nem tűnt fel korábban. Magamban is csalódtam, hogy ezt nem vettem észre a 7 együtt töltött év ellenére és most ennek a kislányom szenvedi kárát. Sajnos viszont tényleg nem is sejtettem, engem földhöz vágott az, hogy egy ilyen emberré vált/ilyen embert hozott ki belőle az elmúlt 4 hónap. Mindegy, igyekszem tanulni ebből is.

2021. nov. 6. 23:01
 40/43 anonim ***** válasza:
Az előző válaszodban 54 éves voltál.
2021. nov. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!