Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha depressziósnak...

Mit tegyek, ha depressziósnak érzem magam? Érdemes lenne pszichológushoz fordulnom?

Figyelt kérdés
Egy korábbi kérdésben írtam az itthoni kapcsolatokról, ezt a kérdésem alá linkelem majd. Kérlek olvassátok el, mert csak úgy lesz teljes a történet. A történtek után mélyen elgondolkoztam rajta, hogy pszichológushoz kéne járnom. Nem találom a helyemet sehol sem. Nem szeretnék beszélni élőben senkivel, mindenkiben csalódok, és azóta annyira csorbult az emberekbe vetett hitem, hogy nem tudok megbízni senkiben sem. Érzelmi roncsnak érzem magam

2020. febr. 5. 16:20
 1/6 A kérdező kommentje:
2020. febr. 5. 16:22
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg fordulj pszichológushoz, és feltétlen költözz el, a lehetö leghamarébb, anélkül, hogy megmondanád, hová mentél!
2020. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem értelek. Dolgozó, felnőtt ember vagy, költözz el a mérgező anyádtól. Ha haza tudsz adni 40 ezret, azt akár költhetnéd egy társbérleti szobára is.
2020. febr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 1Léna ***** válasza:
0%

Olyan jó lány vagy! Látod anyukád szenvedését, és szeretnél vele békességben élni. Ez a rendeszeres veszekedése tényleg nehezen kezelhető. Látod a problémát : nincs közöttetek egyetértés, nem kapsz elegendő elfogadást, nem tudod, mit tehetnél. Ha ezeket sikerül szeretettel kezelned, jobban leszel Te is és anyukád is. Egy jó pszihológus támaszod lehet ebben, de nincs rá garancia. Próbálkozz előbb magad!

Meg kellen tudni a mélyebb okát a veszekedéseinek! Mitől fél? Mit szeretne? Miben zavarjátok egymást?

Mindenképpen jó lenne ha tudnátok tárgyilagosan az ėrzéseitekről beszélni anyukáddal. Ezt nagyon nehéz megfogalmazni. Ez nem a másik kritizálása és nem felemlegetés, hanem az, hogy pl.: Te mitérzel amikor kiabál, miért rossz az neked?

Ha együtt akartok élni akkor meg kell tudni ki hogyan képzeli az együttélést, kinek mik az elvárásai? Jó lenne ha születne egy olyan megállapodás amiben senki nem érzi magát vesztesnek, hanem egyformán elfogadható mindkét fél számára.

Ha nem találtok ilyen megoldást az azért nehéz mert külön-külön élni mindkettőtöknek nagyobb anyagi teher.

Mindenképpen olyan döntést hozz amelyben a szívednek békessége van.

A családi kapcsolatainkban a szív szava a döntő az értelmünk felett.

2020. febr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
21 F vagyok. :)
2020. febr. 9. 17:56
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért lakok még anyummal, mert apám feldobta, hogy segít a költözésben 1 millió forinttal, ha én is hozzáteszem a saját részem. Most gyűjtögetek. Ha minden jól megy május , június fele tudok költözni, de mégsem érzem azt, hogy boldog lennék. a kérdés inkább erre vonatkozik most
2020. febr. 9. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!