Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 40 év után ha bebizonyítom,...

40 év után ha bebizonyítom, hogy a testvérem, akivel papíron közös az apánk, ő mégsem vér szerinti rokonom, akkor vissza lehet tőle követelni a gyerektartást, amit fatertől vontak 18 éven keresztül?Meg a családi házat, amit rögtön eladtak és elittak?

Figyelt kérdés
Az apám első házasságából született féltesóm addig járt ide, amíg nagyapám nyugdíjából kérhetett pénzt. Amikor ápolni kellett utolsó éveiben, felé sem nézett, anyám gondozta. Apámat egyáltalán nem látta kb 30 éve. Az utóbbi pár évben fater is otthoni gondozásra szorul már, és egyedül, munka mellett nekem ez nehéz. Nem maradhatok itthon, szinte semmi nyugdíjat nem kapnak, kell a keresetem. Úgy nőttem fel, hogy apám 10-12 órákat dolgozott, szabad hétvége nélkül, hogy tudja fizetni a gyerektartást, meg a hitelt a házunkra. Anyámat is tönkretette már, mert ok nélkül kiabál vele és követelőzik, pedig más nem gondoskodna róla. Már idegroncs miatta. 70 éves, mégis mit vár tőle? Pár év, és anyámat is felügyelni kell már, pl hogy ne érje baleset a konyhában. Szerencse, hogy ő még ki tud menni egyedül utcára, nem úgy, mint faterom. Gondozót és kertészt, meg bejárónőt szeretnék megfizetni, de rámenne a gatyám. Erre kéne az állítólagos testvéremtől a segítség. Érdemes jogi úton követelnem, vagy halott ügy ennyi idő után? Szívességet nem akarok elfogadni tőle, csak azt, ami visszajárna. Mert másképp még képes és a második házra is igényt fog tartani, amit fater épített életében.

2021. nov. 6. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. nov. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Amugy a feltesodnak a vilagon semmi koze a te anyadhoz.
2021. nov. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom mire vonatkozik a szülő tartás, hátha valamit fizetnie kéne neki is, nem sok de valami.
2021. nov. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A szulotartasert önhibáján kivul munkakeptelen szülő indíthat pert. Ez esetben az összes gyereket perelni kell, nem csak a feltesot
2021. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4 ok de ő tudja bizonyítani, hogy megteszi, vagy úgy is költ rá na azt előbb odateszi a számlájára. Az aki az utcára nem tud kimenni szerintem egy betegség miatt már perelhet
2021. nov. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

5!


Sok értelme van azért a havi max 10ezerert perelni, valóban.

2021. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

En elhiszem, hogy nem egyszeru ez a helyzet, de ha engem felkeresne valaki, hogy kvazi a vadidegen “apam” gondozasaba segitsek be, akit 30 eve nem lattam, akkor korberohognem.


Egyebkent termeszetesen semmit nem tudsz tole visszakovetelni, a haz nem ertem, hogy most kie volt, de ha apad adta (vagy vette) neki a hazat, mert o ugy dontott, ahhoz nincs kozod. Es ahhoz sem, hogy mit csinaltak vele, habar sajnalatos, hogy elittak, de ez van.


Ha a verszerinti gyereke, ha nem, elismerte az apasagot gondolom es a nevere vette, tehat jogilag jart a gyerektartas is. Semmi nem jar vissza. Miert is jarna? Nem ertem.

2021. nov. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha bebizonyosodna, hogy nem vérszerinti gyereke az apádnak, akkor is apád kellene lépjen ez ügyben, azaz perelni, s a gyerektartás már akkor sem járna vissza a gyerektől (max. az anyjától, de az is rég elévült). Ha 30 éve nincsenek jóban, hát sajnos nem csoda, hogy nem jár gondozni.
2021. nov. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!