Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jobb egyedülálló anyának...

Miért jobb egyedülálló anyának lenni, mint egy rossz kapcsolatban gyereket nevelni?

Figyelt kérdés
A rossz kapcsolat alatt nem azt értem, amikor ütik-verik a nőt vagy/és a gyereket, mert az nem rossz, az brutális. A rossz kapcsolat alatt az elhidegülést, a megcsalást értem.
2021. nov. 8. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Mert ìgy mutatsz pèldàt a gyerekednek. Szeretnèd, hogy ő ilyen kapcsolatban rekedjen kèsőbb?
2021. nov. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Mert boldog, kiegyensúlyozott gyereket csak boldog, kiegyensúlyozott szülő tud nevelni. Márpedig egy xar kapcsolatban élő minden, csak nem boldog meg kiegyensúlyozott.
2021. nov. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
92%

Mert amíg én rossz kapcsolatban éltem, naponta többször elsírtam magam miatta. Magam alatt voltam, kikészített a bizonytalanság. Még ha éppen minden jó volt, és mondjuk étterembe mentünk, kirándultunk, programoztunk, akkor is azon gondolkoztam, hogy ez vajon meddig fog tartani, mikor jön megint az, hogy nem válaszol a hívásaimra/üzeneteimre, mikor nem fog hazajönni szó nélkül, vagy mikor köt bele mindenbe, amit csinálok.

Volt olyan, hogy anyukámék elvitték a lányomat, hogy pihenjek kicsit és én egész nap a hálószobánkban, a takaró alatt zokogtam...

Nem voltam boldog, ez a gyerekre is kihatott.


Most igaz, hogy nem vagyok már férjnél, de sokkal jobbak a mindennapjaink. Így is vannak nehézségek, de már teljesen máshogy állok hozzájuk, a magammal való viszonyom is változott, visszatért az önbizalmam. Tudok őszintén nevetni, boldog lenni.

2021. nov. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Anyósom élete legnagyobb teljesítményének azt tartja, hogy 25 evig kitartott az alkoholista verekedő férje mellett, csak hogy a gyerekeinek apja legyen. Ezerszer elmondja hogy ő mennyit tűrt, hogy a két fia ne csonka családban legyen.


A két fia - férjem és sogorom- meg érdekes módon azt mondja, hogy életünk egyik legszebb napja volt amikor apuka végre elment otthonról válás után.

2021. nov. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Amikor már délben gyomorgörcsben vagyok, hogy másik jön este haza, annál minden jobb. Legalábbis nekem. Pedig nem ütöttek-vertek. Azóta, hogy elváltam sokkal több az önbizalmam, jobb érzés élni. Szabad vagyok, azt csinálok, amit akarok (amikor van gyermekfelügyelet 🙂).
2021. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10%
Mennyire ótvar fajták a férfiak.. Fúj
2021. nov. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek szemszögből sem mindegy ám, hogy a szülők között milyen a viszony. Én nagyjából olyan kisiskolás, kb 7-8 éves koromtól kezdve azt vártam, mikor válnak már el a szüleim, mert otthon rettenetesen mérgező, rideg volt a légkör, pedig nem volt semmi fizikai agresszió otthon, de minden más igen. Annál minden jobb. Én egy borzasztó rossz, egészségtelen és káros párkapcsolati mintában nőttem fel és ez egyébként kamaszkoromban kihatott a párválasztásaimra is. Az segített, hogy 18 évesen elhúztam egyetemre Budapesten, 200 km-re otthonról, és idővel már csak 3-4 havonta jártam haza egy-egy hétvégére, vagy még annyit sem. Onnantól szabadultam ki a mérgező háló alól és láttam, hogy ez mennyivel másképp is tudna működni. Így volt esélyem nekem egy normális kapcsolatra, amiben nem vagyok elnyomva és megalázva.


Nekem így a saját tapasztalatom, gyerekként, azt sugallja, hogy nem csak azokból a kapcsolatokból érdemes kilépni, ahol tényleges fizikai bántalmazás van, mert a gyerek mindent lát, mindent érez, és nagyon meg tudja határozni a későbbi életét. A gyereknek meg minden, csak nem az az érdeke, hogy ugyanabba a szar helyzetbe kerüljön, amiben az anyja benne rekedt.

2021. nov. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Látja a gyerek, hogy valami nincs rendben. Érzi az állandó feszültséget. Nem jó neki sem.


Férjem mesélt erről sokat. Anyósom, és apósom benne maradt a rossz kapcsolatban sokáig (sok veszekedés volt, aztán megcsalás is történt). Amikor végül külön költöztek, nem csak külön szobába, hanem másik városba, férjem és sógorom szerint az volt a legjobb dolog, ami történt velük. Végre megszűnt a feszültség körülöttük, mindenki nyugodtan élt tovább.

2021. nov. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!