Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok? Normális...

Rossz anya vagyok? Normális ha úgy érzem hogy nem szeretnék még egy gyereket? Jelenleg 4 hónapos a kislányom, őt imádom, de nem tudom elképzelni hogy elölről kezdjem még egy gyerekkel bármikor is.

Figyelt kérdés
Ti hogy éreztetek az első bébi születése után a kisteso ügyben?
2018. ápr. 4. 10:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Ettől nem vagy rossz anya. 4 hónapja szültél, nyilván a hormonok miatt sem akarsz másikat egyelőre. De az se baj, ha csak egy gyereked lesz.
2018. ápr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

4-et akartunk, aztán amikor megszületett az első, emeltünk 5-re. Pedig hasfájós volt, durván jelentkezett nála a szeparáció, nehéz volt az eleje. De most még az ötöt is kevésnek érzem, hiszen akkor már csak 4x élhetjük át ezt a csodát.


Viszont!! Mi mindig is nagy családot akartunk, én óvónő vagyok, bölcsiben is dolgoztam, plusz mi is sokan vagyunk tesók. A férjem pedig egyke és utálta, épp emiatt akar sok gyereket. Szóval mi mindig is így készültünk, már kamaszként is erre vágytunk. Ha neked nem fontos a tesó, ha úgy érzed, ez az egy gyerkőc, akinek meg tudod adni azt az odafigyelést és szeretetet, ami kell, akkor semmi gond nincs ezzel sem. Azért ne szülj, mert nyomják a rokonok/szomszédok/kollégák. Akkor szülj másik babát, ha te, és a férjed vágytok rá! És nem vagy rossz anya! 😊

2018. ápr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem semmi gond nincs vele. Az egy, már meglévő gyermekednek ettől nem leszel rossz anyja, pusztán csak nem vágysz több gyermekre. Ugyanúgy lehetsz csodálatos anya egy gyermekkel, mint ahogy rossz hárommal.


A második vàlaszolóhoz pedig csak annyit fűznék hozzá, hogy szép elképzelés az 5 gyermek, meg nem is lehetetlen, de császárral pl. nem fognak engedni 5-t megszülni, csak, ha sikerül közben valamikor átállni a természetes szülésre (ehhez pedig elegendő idő kell 2 gyerkőc között, amit 5-nél szintén nem egyszerű megvalósítani). Persze a második válaszoló ettől még lehet nem esik ebbe a kategóriába és mind az ötöt megszüli hüvelyi úton, tehát semmiképp se vedd kérlek támadásnak kedves kettes. Csak egy plusz szempont akart lenni. Én is több gyermek párti vagyok, csak azt akartam érzékeltetni, hogy az élet is közbeszólhat. Ami persze a kérdezőre is igaz, lehet, meggondolja magát 3 év múlva.

A lényeg annyi, hogy szerintem semelyik verzióval nincs semmi gond, mindenki annyi gyermeket vállal, amennyit szeretne és el tud látni minden szempontból felelősen (és ebbe véleményem szerint az anya érzései igenis fontosak). Ahogy a kettes is írta, ne hagyd magad befolyásolni, ha te így érzed jónak.

2018. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Még csak negy hónapos a gyereked!miért kellene már ezen gondolkozni?ettől miert lennél rossz anya?nem értem....nem attól leszel jó ha 100 gyereket szülsz!
2018. ápr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagy rossz anya.De ez még változhat, még nagyon friss a terhesség és szülés emléke és a hormonjaid sincsenek még visszaállva.

Elképzelhető, hogy akarni fogsz még babát.

Nekem 3 van, többgyerekes párti vagyok.

2018. ápr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
44%

3: vannak dokik, akik bevállalják... ismerek valakit, aki 2,5 éven belül 3(!!) gyereket szült császárral, úgy, hogy mindegyiknél megpróbálhatta természetesen. A dokija azt mondta a 3. után, hogy többször a természetest nem engedi, de ő, ha nincs gond, 8(!!) császárt vállal, de azért az 5. után alaposan átbeszélik, mi a helyzet.

Nem azért mondom, mert ez jó, én személy szerint oltári nagy hülyeségnek tartom, de sajnos van ilyen. Na meg ha nincs fogadott doki, a gyerek bent nem maradhat, tehát ügyeletben kénytelenek kivenni a babát, ha a nő csakazértis terhes lesz.

Bocs 2-es, nem feltételezem rólad, hogy felelőtlen vagy, és biztos vagyok benne, hogy figyelembe vennéd az orvosod véleményét a témában, csak a 3-asra reagálva írtam, hogy vannak meredek példák.


Kérdező, hogy neked is válaszoljak, én 2 évig éreztem azt, hogy nekem nem kell több gyerek. Nem azért, mert olyan nehéz volt az eleje, hanem mert egyszerűen csak jó és kerek volt minden így. Aztán elkezdett motoszkálni a gondolat, kicsit később a férjemben is, és most próbálkozunk kistesóval. A lányunk nyáron lesz 3 éves. Szóval ez még simán változhat, de ha nem, hát nem, ettől nem vagy rossz anya.

2018. ápr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos igazad van 6-os, javítom magam: felelős orvos nem fog engedni 5 császárt egymás után. Orvosként én pont az általad írt 3 császáros szülésnél látom a legtöbb szülész-nőgyógyásznál a határt. De abban is igazad van, hogy gyermek nem marad bent, ha egyszer valaki kihordta. Ehhez annyit tennék hozzá, hogy ilyen esetekben pont a kihordással lehet a gond, tehát az anya el sem jut a megfelelő időben történő szülésig.
2018. ápr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Valamelyikőtök kérdezte h miért lennék ettől rossz anya? Úgy érzem hogy egy "igazi" anyának azt kellene éreznie egy rózsaszín felhőn keresztül hogy ez akkora csoda és boldogság, hogy alig várja hogy újra és újra átélhesse. Mindneki azt mondja aki babakocsit tol az utcán hogy ez élete legszebb időszaka és már alig várja hogy újra terhes legyen. Ilyenek fordulnak meg a fejemben hogy talán nem vagyok azaz igazi anyának való...?! És 4 hónapos baba mellett azért gondolkozok a kistesón mert minden második ember azt kérdezi h mikor jön a következő baba...

a lányomat nagyon szeretem, az eszem azt mondja kell neki egy testvér majd, de nem tudom elképzelni hogy lelkileg, fizikailag végig tudnám csinálni már kettőjükkel!


Remelem annak lesz igaza aki azt írta h a hormonok miatt van ez és h pár ev múlva megváltozhat majd ezzel kapcsolatban a véleményem 😊

2018. ápr. 4. 11:52
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
ugyan így vagyok, nagyon nehéz terhesség és majdnem halálos szülés után jött a szenvedős újszülött korszak. soha nem csinálnám végig még egyszer. nem érzem ettől rossz anyának magam.
2018. ápr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Akkor se vagy rossz anya, ha 5 év múlva is így látod és nem lesz testvére.

De még csak 4 hónapja szültél.

1 éves kora előtt azt se tudtam, akarom-e még egyszer. 3 féle szakrendelésre jártunk. (gasztroenterológia, kardiológia meg nephrológia) szóval elég sírósak voltak az első hónapok. az idő azért megszépítette az első időket és a kicsivel (mivel vágytunk újra babára) ki is maradt a kardiológia. A többi mondjuk nem. De allergia-egyéb ételérzékenység ügyben haszon a rutin így vele sokkal könnyebb.

2018. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!