Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekkel külföldre csak...

Kisgyerekkel külföldre csak az egyik szülő ha megy. Kell hozzá valami?

Figyelt kérdés
Még sosem voltam ilyen helyzetben, de lehetséges hamarosan leszek. Ha 1-2 hétre mennék külföldre (Európán belül) a közös gyerekünkkel akkor kérnek valamit? Férjem által kitöltött nyilatkozatot pl?
2021. nov. 18. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van a netről letölthető nyilatkozat minta, meg anyakönyvi kivonatot vigyèl. Ha csak schengeni hatàron belül utaztok, akkor 99%, hogy nem fogja senki sehol kèrni, de ha schengeni hatàrt àtlèptek, ott kell.
2021. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom kell.
2021. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Elméletileg kell, gyakorlatilag mindig is van egy pár gyerek akit keres az egyik szülője, mert a másik lelépett vele külföldre. Nem tudom ők hogy jutottak át a határon...
2021. nov. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: sokszor talàlomra kerik. Tőlünk àltalàban elkerik, de facebookos csoportban mesèlte 2 anya:

-egyikük kis gyereket a romàn-magyar hatàron àtengedtèk simàn a nagypapàval, nem ugyanaz a vezetèknevük

-masik nőt 2 gyerekevel nem ellenőriztek, nem ugyanabba a rasszbe tartoznak (fèlvér gyerekek, apjukra hasonlìtanak) ès a vezetèknevük sem ugyanaz.

2021. nov. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2x voltam a fiammal külföldön, egyszer repülővel mentünk éppen az apjához. Volt papír de senki sehol nem kérte el. Ez Németország. Aztán nyáron Horvátország ráadásul covid miatt minden úti papír kitöltve, láthatták hogy csak az egyik szülő van vele mégsem kért senki semmit. Persze én mindig készültem vele. 7 és 9 éves volt az utazások alkalmával. Szóval igen kB el is rabolhattam volna, de nyilván nem ez volt a cél. Kicsit szomorú hogy ennyire nem foglalkoznak vele😕
2021. nov. 19. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes beleegyező nyilatkozatot írni és angolra, illetve az adott ország nyelvére is lefordítani, mert kérhetik. Nem biztos hogy fogjak, de jobb, ha van nálad és nem kell, mintha nincs nálad és kellene.
2021. nov. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Én sokszor utaztam a gyerekekkel egyedül, csak a születési anyakönyvi kivonatok másolatát szoktam magammal vinni, de soha nem volt se erre se más papírra szükség.
2021. nov. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, rákerestem a konzuli szolgálat oldalán. Javasolt ilyet kitölteni. Ezt olvasd el :

[link]

2021. nov. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!