Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A vonaton egy olyan család...

A vonaton egy olyan család mellé ültem le, akiknél a kisgyerek az éhhalál szélén áll, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szörnyű nézni, most arrébbültem,de nem hiszem,hogy ez lenne a helyes megoldás.

Csak csont és bőr. Próbál sírni,de csak nyöszörög,nincs ereje. Kb.4 éves. ( a kedves szülők jó húsban vannak)

Nyilván szólni nem lehet,mert "foglalkozz a saját dolgoddal". A rendőrség meg csak akkor fog az üggyel foglalkozni,ha a gyermek már nincs köztünk. ( [link] )

Gyermekvédelmisek?

Védőnő???



:(((



2018. aug. 16. 10:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehet hogy beteg szegény? Barátnőm kislánya extrém koraszülött volt, a kis beleivel gyomrával is lett vmi, a lényeg hogy nem oké a felszívódása sem, étvágya sincs, állandóan egy közelharc vele az evés. 5 éves és iszonyú kicsi és vékony.

Már minden orvost végigjártak.

Nutridrink meg hasonló tápszereken él, de utálja. Hányni is szokott.

Belegondolok, lehet ha ők utaznak vhol, is erre gondolhat valaki hogy éhezteti

2018. aug. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet beteg? Nem pedig ėheztetett.
2018. aug. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Kínáld meg az uzsonnáddal vagy a tízóraiddal, és várd meg, mit szólak a szülők.

Egy utazás alatt nem lehet megállapítani egy gyerek egészségi állapotát!

2018. aug. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a húgom volt mindig ilyen vézna. Állandóan kivizsgálásra hordták, ilyen vitamin kúra, olyan erősítő szer, stb. Semmi se használt. Most 40 éves, 180cm és nincs 50kg. Nem kell mindig rosszra gondolni.
2018. aug. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt lehet látni, ha valaki elhanyagolt, vagy csak vékony szerintem. Az én fiam az elsőként említett példához hasonlóan extrém kis súlyú koraszülött volt anno, 27 hétre született egy kiló alatt. Volt és vannak is betegségei mindig, bár egyik sem olyan, aminek kívülről bármi jele is volna, egyedül a soványsága, pedig ő konkrétan rengeteget eszik és jó étvágyú, de kezelt felszívódási zavara van. 10 éves, 140 cm és mindösszesen 23 és fél kiló. Mondjuk nem is gondolta még senki rólam, hogy éheztetem, vagy bántalmazom, mert víg kedélyű, energikus gyerek, de ha egy lovat megeszik naponta sem igen hízik semennyit sem. Szerintem azt látni, ha levert, sírós, kínlódik a gyerek. ha ismered őket és biztos az éheztetetés/ bántalmazás, akkor a gyermekvédelemnél/védőnőnél jelezheted, de idegen után nem fognak kutatni, ha nem tudod megmondani kik ők és hol élnek, rendőrt meg ilyenhez ott helyszínen hiába hívsz, valószínűleg ki sem megy, ha csak nem épp gyepálják a gyereket.
2018. aug. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Nézd,ha megteheted és meg is akarod tenni, akkor nyilván adhatsz pénzt, ha elfogadják, akkor szerintem ezzel te megtetted a tőled telhető maximumot.


Vagy egyszerűen csak nem veszel róla tudomást, és bámulsz ki az ablakon, ahogy suhan el a táj, vagy beletemetkezhetsz egy könyvbe(ha vittél magaddal), mp3 lejátszón hallgathasz zenét, és máris meg van oldva.



Szólni ott helyben biztos ne szólj, mert simán lehet, hogy támadásnak veszik, és meglincselnek. Ott, ahol ekkora a nyomor, ott valószínűleg - csak mondom - nyilván vonatjegyre sincs pénz, tehát 99%, hogy bliccelnek.

2018. aug. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
vagy ahogy előttem írták, felajánlhatod az uzsonnádat/ebédedet.
2018. aug. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%
Ránézésre megállapítható az éhezés. Gondolj a csontsovány, de nagy hasú afrikai gyerekekre...
2018. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
31%

#6 A kérdező azt írta a szülők kövérek. Ha nekem nincs pénzem, akkor is először a gyerekemet etetnem meg, mint magamat.


Én nem hagynám így, főleg ha nyöszörög és látszik, hogy szenved! Megprobalnek szoba elegyedni velük, hátha kiderul számomra valami. Megkínálnám a gyereket valamivel, ha van nálam.

2018. aug. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

9!


Az higy a szülők kövérek semmilyen összefüggésben nincs azzal, hogy etetik e a gyereket vagy sem. Az olcso elelmiszer hizlal a legjobban. Lehet higy a gyerek pont tápanyagban gazdag, egészséges élelmiszert kap, ők meg olcsó krumplit és tésztát esznek minden nap....

2018. aug. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!