Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretem a férjem, jó apa,...

Szeretem a férjem, jó apa, amikor itthon van és ráér, csak éppen keveset van itthon, és akkor is sokszor dolga van. Volt még valaki így? Hogy alakult a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Sokszor azt érzem, hogy több feladatot csinál nekem (szétpakol), mint amennyiben segít. Megbeszélni nem lehet vele, szólni semmiért nem lehet, mert azonnal ugrik rá és beszól, kötekszik.

Nem erre számítottam. A gyerekek körüli összes felelősség rajtam van. Régen nagy bőszen, lelkesen ígérte, hogy viszi a fiúkat majd bölcsibe, most pedig kellett volna 1x segítenie benne és azt mondta rá, hogy “biztos nem”. Szomorú és csalódott vagyok, nem is tudom kivel megbeszélni.


2021. nov. 20. 12:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

De milyen dolga van otthon?


Első gyereknél is ilyen volt?

Vagy ikrek a fiúk?


Anyagiak miatt dolgozik sokat vagy "munkamánia" miatt?


Több oka is lehet, miért ilyen, először meg kellene találni az okot és aztán valahogy megoldást.

2021. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de csak rövid ideig tartott szerencsére. Nagyon sajnálom! Mikor megszületett az első gyermekünk a férjem 1 hetet itthon dolgozott, 1 hetet külföldön. 1 évig bírtuk. Munkát váltott. Negyed annyit keres, de sokat van itthon, és mindenben segít. Azóta már 3 gyermekünk van. Beszélj vele mindenképpen! Minden jót kívánok neked!
2021. nov. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ikrek. Munkamánia, nem vagyunk rászorulva, 1m körül keresünk ketten, nincsenek extra hiteleink. Van egy vállalkozása a főállása mellett, az a hobbija.

Most csinálunk egy felújítást itthon, vagy azt csinálja miután hazaér hétköznap, vagy maszekol. Szombat mindig maszek, vasárnap mindig felújítás.

Fix bérben dolgozik 8-16:30 között, de ritka, ha 6 előtt hazaér. A héten pl elvitt egy barátjának egy csomagot meló után, fél óra helyett 2 óráig volt ott. Múltkor elment szombaton a maszek telephelyre, elhozni valamit, 4 óra múlva ért haza. Ha rákérdezek, hogy mit csinált eddig, akkor vagy valamivel leráz, vagy ingerülten mondja, hogy “tudtam, hogy beszólsz majd”, vagy támad valami beszólással.

2021. nov. 20. 13:14
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fog így sokáig működni.
2021. nov. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Lehet most nem leszek népszerű, de ennyi erővel magad is nevelheted a gyerekeket, akkor is pont ez lenne a felállás...

Én biztos orrára kötném ezt. És még ennél sokkal többet. Azért álljon meg a menet, a gyerek (ek)nek két szülője van, ha tetszik, ha nem. Ha csak hátráltatni tud, le is út, fel is út, fizetheti a gyerektartást. Fú, ezek a dolgok engem is felhúznak, pedig nem érint ez a dolog. 😀 Biztos a feminizmus beszél belőlem.

2021. nov. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez a folyton ugrálok segíteni valakinek a halálom. Az én férjem is hajlamos erre, és bizonyos keretek közt nyilván rendben is van, de amikor olyan embernek ugrál, akiről tudom, hogy fordítva nem tenné meg, illetve amikor tök egyértelmű, hogy kihasználják, csak neki nem esik le, az nagyon zavar. Én volt már, hogy szóltam neki, hogy b+ családod van, legyünk már mi az elsők. Elsőre felkapta a vizet, de szerencsére megértette. És azért is szóltam már, hogy ha valahova elmegy elvileg fél órára, ne felejtse már ott magát órákra szó nélkül. Ezt is sikerült felfogni, ha nem is azonnal.

Viszont nekem kicsit elgondolkodtató, hogy ennyire gyakran csinálja a férjed, és beszélni se lehet róla, hogy mégis mit csinált ennyi ideig. Nem lehet, hogy valami nő van a dologban?

2021. nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem hiszem.
2021. nov. 20. 14:30
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek a gyerekek? Nekünk csak egy van. Én ezt 2,5 évig bírtam. Neked kitartást kívánok!

Én is próbáltam beszélni vele még mindent de sajnos teljesen hiába ☹️

2021. nov. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
2 évesek. Vannak jobb időszakok, ez most nem az.
2021. nov. 20. 15:49
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazàn jò apa, ha csinàl bàrmit, csak a gyerekekkel ne kelljen figlalkoznia. Tulajdonkèppen csak nyűg a nyakadon.
2021. nov. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!