Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermeked óvónője, tanárai...

Gyermeked óvónője, tanárai ismerőseid Facebookon? Gyerekkel kapcsolatban szoktatok írni neki/nekik messengeren?

Figyelt kérdés
2021. nov. 22. 14:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
52%
Amíg állami intézménybe jártunk, addig nem. Tegezni se volt szabad őket, és nem reagáltak neten semmire. Mióta magániskolában vagyunk privát csoport, privát messenger csoport és minden is van, akárkit akármikor elérek és normális kapcsolatunk van.
2021. nov. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm egyik másik, de nem írogatok nekik messengeren. Én is azt gondolom, hogy nem igazán illő, én sem szeretem, ha munkaügyben írogatnak, főleg munkaidőn kívül. Egyszerűen mindennek megvan a maga ideje és helye, a gyerekem ovi ügyei nem hiszem, hogy messenger ügyet képviselnének.

Fentiek ellenére persze, ha az ovi másképp nem rendelkezne, akkor elfogadnám a kapcsolattartás színtereként, hisz én is használom a mindennapokban és rugalmas vagyok, ha valakinek ez az igénye, de kéretlenül biztosan nem írogatnék senkinek.

2021. nov. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónők nagy része alapból az ismerősöm volt, mert amúgy is ismerem őket. De nálunk eleve mondták is, hogy nyugodtan jelöljük őket, és írjunk ott (főleg, mióta a covid miatt bemenni időnként nem is lehet), fb csoport is van minden ovis csoportnak, tegeződik mindenki mindenkivel. Állami ovi amúgy.
2021. nov. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nálunk is tegeződik mindenki mindenkivel.

Óvónő nem jelöl vissza senkit.

A dajka és az óvoda vezető viszont igen, nekik lehet írni messengeren.

Iskolában az osztályfőnök javaslota, hogy nyugodtan írjunk messengeren, az edző is.

Állami óvoda és iskola.

2021. nov. 22. 16:10
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt a lényeg a kölcsönösség.

Mikor ovis lett a lányom az óvónő mondta h felvesz a külön csoportunkba, illetve bejelöl ismerősnek, h tudjunk messengeren is beszélni (ez a covid alatt jól jött)

Mi nem cseréltünk telefonszámot. Csak a szülőké van leadva, mi nem tudjuk az óvónőjét.

Az ovit egy központi számon lehet elérni. gyakorlatban megcsörgeted az ovit, ahol 4 csoport van, illetve a titkárság. Ha azt felveszik, akkor odahívják azt a személyt akivel beszélni akarsz. Tehát addig csak a dadus van mondjuk a gyerekekkel. Mindezt azért h jelezd h a gyerek beteg.....

Nem beszélve arról h októberben volt h hirtelen 10 gyerek lett beteg hétfőre. Hát égett volna a vonal.

Így sokkal egyszerűbb.

Nelem is. Mert ha éjjel belázasodik, üzenek egyet. Így reggel nem kell már csak a dokit hívnom. Egy gonddal kevesebb.


Random én sem jelöltem be a másik óvőnőt, illetve a dadust sem.

2021. nov. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Az óvónők igen, nekik szoktam messengeren írni, ha pl beteg a gyerek, ők is ott szoktak írni, ha valami sürgős dolog van.


Az iskolásom tanárai nem ismerőseim, és nem is szeretném, ha azok lennének. Ha valami miatt kapcsolatba kell velük lépnem, azt a Krétán teszem meg, illetve erre van a fogadóóra.

2021. nov. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ovónő vagyok. Nekem két facebook-om plusz messengerem van.


Az egyik teljesen zárt, csak barátokkal, családtagokkal vagyunk ismerősök, illetve olyanokkal, akikkel ovin kívül ismerjük egymást. Plusz a kollegák, persze. Ide mennek a személyes posztok, megosztások, feltöltések a hobbimról, életemről, humoromról, stb. Ezt napi szinten használom.


Aztán ott van az ovis facebook-messenger páros, ott a nevem után ki van írva, hogy Ovónéni. Tehát Kiss Anna Ovónéni-ként vagyok fent. Ott a szülőkkel tartom a kapcsolatot. Facebook-on van a Katicások (zárt) csoportja, ott beszélünk, kérdezünk, szervezünk mindenkire vonatkozó kérdéseket, témákat. Privátban pedig ide írhatnak nekem, válaszolok. Viszont ezt napi egyszer használom, haza érve, ha le tudok ülni végre. :)


Aki a magán facebookomat jelöli be vagy oda ír, azt átirányítom az Ovónénisre.

2021. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónő csinált csoportot a Facebookon, ahova meghívta a szülőket. Ismerős és messengeren is ha úgy van, beszélünk. Tegeződünk, ők kérték. Állami óvoda.
2021. nov. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen

Nálunk a magánelérhetőségeket használják hivatalos kommunikációra is.

Nyilván lehetne telefonálni is, de nekem is könnyebb, ha nekem alkalmas időpontban megírom, hogy beteg a gyerek, nem megy…

Mint telefonálgatni, esetleg fel sem veszi èpp.. stb

2021. nov. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretségi körömbe minden anyuka facebookon csak akkor ír messengeren, facebookon a tanárnőknek és ovónőknek, ha online oktatás van,vagy a gyermek otthon marad betegség miadt. gyereknek iskolásan ha van facebookjuk,akkor osztályfönök ltérehoz facebook zárt csoportot,meg az e-krétában is kommunikálnak a szülők
2021. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!