Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt, hogy egy...

Miért gondolják azt, hogy egy 11 éves gyerekkel semmi gond nincs?

Figyelt kérdés
Elkaptam a covidot, 2 hete vergődök itthon. Előtte a gyerek volt beteg. Természetesen karanténban mindketten, a gyereknek hál istennek semmi baja. Szívem szerint csak feküdnék, nagyon taccsra tett ez a vírus. Mindenki azt mondja, hogy ó, hát egy ilyen idős gyerek mellett lehet pihenni. Na ja. Össze kell vadászni az iskolai anyagot, meg kell neki tanítani, pótolni, másolni. Enni csak kell valamit, főzni kell. Játszani kell vele, beszélgetni. Meg mellette azért van házi munka is, bár erősen csökkentett mennyiségben. Apukával nem élünk együtt, segítség 0.
2021. nov. 25. 22:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Átlag 11 évesre gondolnak. A tiéd ezek alapján átlag alatti.
2021. nov. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem átlag alatti. Tanulási nehézséggel küzd, nem tud egyedül tanulni.
2021. nov. 25. 22:33
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
azért mondják, mert nem nevelnek egyedül egy 11 éves gyereket... egyik füleden be, másikon ki..
2021. nov. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

2

Igen pont erről van szó. Átlag alatti.

2021. nov. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szívesen segítek neki természetesen, csak így kissé nehézkes a gyógyulás.
2021. nov. 25. 22:35
 6/15 A kérdező kommentje:
#4 legyen meg a boldogságod, akkor átlag alatti. Így jó?
2021. nov. 25. 22:36
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem természetes az, hogy a szülő segít a gyerekének tanulni. 11 éves kisgyerekről beszélünk, szerintem ez normális még ebben a korban. Pluszban írtad, hogy tanulási nehézséggel küzd, de ha nem is küzdene, szerintem akkor is, ilyen korban nem az a normális, hogy a szülő azért segít a gyerekének tanulni, ha ő igényli? Mármint akár csak ha kikérdezésről van szó, vagy bármi, de azért na, 11 évesen ez nem olyan meglepő, hogy még kell neki segítség ebben-abban. Vagyis, szerintem nincs ebben semmi furcsa. Meg igen, akkor nyilván házi munkát csinálni, főzni, takarítani. Nehéz lehet mindezt megcsinálni egyedül, betegen. Mielőbbi jobbulást!
2021. nov. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Ha egyszer tanulási nehézséggel küzd, nem tud egyedül tanulni 11 évesen, akkor hogy a fenébe ne lenne átlag alatti? Aki nem tudja csinálni azt, amit az átlag annyi idős, az (legalábbis abban a dologban) az átlagosnál rosszabb. Ez nem degradálás, hanem ténymegállapítás. Olyan, mintha azt mondanák, hogy az átlagos magasság 175 cm, és aki 170 cm-es, az átlag alatti magasságú. Akkor is, ha a 170 cm-es emberek megsértődnek rajta.
2021. nov. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem arra gondolnak, hogy 11 évessel csak könnyebb, mint mondjuk egy 2 évessel.
2021. nov. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Hasonló a gondom, a család padlón van 6 napja 38 fok feletti a lázunk, de a gyereknek szerencsére semmi baja. Egy nap alatt átesett rajta.

A leckét megcsinálja, megtanul de kikérdezem vagy a leckét ellenőrzöm.

Online óra alatt folyamatosan játszana. Legyen az egy legozás vagy épp a gépen minden más. Yt és társai.


Ezek mellett már unatkozik, nyomott a hangulata.

2021. nov. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!