Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek kamuznak vagy...

Szerintetek kamuznak vagy merre induljak el?

Figyelt kérdés

két lányom van, 7 és 15 évesek. többször panaszkodnak arra, hogy fáj a hasuk. főleg reggel. ne értsétek félre, nem veszem félvállon, de sokszor itthon tartom őket, mert azt gondolom tényleg fáj nekik. orvosnál is voltunk ezzel, semmi problémát nem tudtak megállapítani. a nagynak már meg van a menzesze, független attól fáj a hasa. naponta járnak nagy wc-re, szóval az se lehet a baj.

reggel adok nekik reggelit, van mikor eszenk, van mikor nem. ettől IS független a hasfájás. viszont semmi tünet nincs, nincsnenek rosszul, semmi, csak fáj a hasuk. nem is egyszerre. sokszor meg mikor "elfeledkeznek" a fájásokról, akkor visoznt nagoyn elgondolkozok, hogy megint csak "nekem szól" a dolog.

lehet azért csinálják, mert én itthonról dolgozok és itthon akarnak maradni? vagy mert töbször eljátszottam ezt, hogy itthon tartom őket, mert kicsit fájt a hasuk, vagy más apróság ami miatt az ember alapból nem tartja otthon a gyereket. múltkor a kissebbik sírt a kocsiba a suli előtt, hogy hnyingere van, fáj a hasa. haza mentünk, aludt 4 órát, két napig itthon tartottam, semmi baja nem volt. kicsit át verve érzem magam, emrt mintha kihasználnák ezt.

vagy ha nem akkor merre induljak el? mire figyeljek a hasfájás miatt?

már egy időben annyira felcsesztek emiatt, hogy egymás után fájlaltak valamit, hogy ithon maradtak mindketten és közben semmi bajuk nem volt...azt mondtam, már csak akkor szóljanak ha vér folyik és mentő meg yértük. engem hagjyanak békén a hasfájás miatt. de attól függetelenül mondják. főleg a nagy lányom, ír óra közben hogy haza jöhet-e mert fáj a hasa, rosszul van stb. mikor mondom neki, hogy menjen akkor az iskolaorvosho, oda már nem akar.

mit teyek? így már nem is hiszek nekik, ha tényleg van valami baj, hogy higgyem el nekik? nagoyn rossz anyának érzem magam, mert egyszerüen nem tudom, mit gondoljak erről az egészről.

nincs gond a suliba. a kicsi boldogan jön ki mindig, szeret járni.

a nagy meg mintha olyankor "betegeskedne" mikor a bnője nicns ott :/

segítsetek :(


2021. nov. 29. 08:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez csak iskolaundor. Ha tényleg fája a hasuk elmennének az iskolaorvoshoz. Egyébként meg ha belengeted, hogy emiatt a gasztoenterológián megtükrözik őket alul felül, lehet hogy elmúlna a hasfájásuk.
2021. nov. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
nem akarom őket megijeszteni ezzel, mert ha esetleg tényleg baj van nem merik mondani :/
2021. nov. 29. 09:14
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is a gasztroenterológia és a tükrözés jutott az eszembe. Mondanám nekik, hogy ha legközelebb fáj a hasuk mennek az orvoshoz...de ebben meg az a rossz, ha tényleg fáj, akkor nem fognak szólni. Mondjuk, hogy mind a kettőnek egyszerre fáj az kicsit furcsa. Szerintem is csak iskolaundor egyébként vagy valami stressz éri őket ott és az miatt vannak testi tünetek.
2021. nov. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

"nem akarom őket megijeszteni ezzel, mert ha esetleg tényleg baj van nem merik mondani :/"


Már ne is haragudj, de szerintem te nem is tudnád megijeszteni őket, annyira "puding" vagy, simán átcseszik a fejed... A nagy kihasznál, mert látja, hogy milyen engedékeny vagy, és vakációzik, pedig a legfontosabb dolga a tanulás lenne. A kicsi meg csak követi a nagy példáját. Jó úton jársz, hogy egy csepp szülői tekintélyed se maradjon előttük.

Nyugodj meg, ha valami komoly bajuk lesz, azt észre fogod venni.

2021. nov. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg nem akarnak iskolába menni. Ha valóban szervi probléma van a háttérben, akkor érdemes elvinni őket a gyermekorvoshoz. Na, ha oda sem akarnak menni, akkor biztos kamuznak. Ráadásul mindkettőnek fáj... Ez nekem is gyanús. Mindenesetre én legközelebb, ha evvel jönnek megint elő, mondanám nekik, hogy akkor irány a gyermekorvos. Ha valóban probléma van, akkor úgyis menni fognak, legalábbis a nagy.
2021. nov. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
4es lehet ezt barom modjára is kommentelni , mint ahogyan te csinálod. fogalmad sincs miért vagyok ilyen hiszékeny e téren. szóval nem azt kértem hogy okoskodj arról amiről halvány fingod sincs.
2021. nov. 29. 09:27
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
A leírás alapján szerintem kamuznak. Ha mégegyszer lesz ilyen, teljes kivizsgálásra vidd őket. Ha ódzkodnak tőle, akkor meg is van a probléma: fejben eredő.
2021. nov. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező, ha már olyan nyomós okod van feltételezni, hogy akár gond is lehet, akkor egyrészt nem világos, hogy egy teljesen anonim oldalon miért rébuszokban fogalmazol, másrészt meg az sem érthető, hogy akkor miért nem viszed el őket valóban egy teljes körű kivizsgálásra.


Lehet, hogy a 4-es válasza kicsit nyers, de te meg valóban puding vagy, nem is kicsit.

2021. nov. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%
Hát ezt könnyű kideríteni. Adni kell nekik placebo fájdalomcsillapítót és ha attól elmúlik, akkor kamuztak.
2021. nov. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
24%
Valószínűleg annyira rossz iskolàba jàrnak, hogy pszichoszomatikus tüneteik vannak tőle. Gyomorgörcsük van mèg a gondolatàtòl is hogy ott kell lenniük. Te maradnàl olyan munkahelyen, amitől ìgy kiràz a hideg?! Szerintem lehet, hogy masik iskola kene nekik, vagy osztàlyfőnökkel beszèlni, hogy mi stresszelheti őket ennyire. Hacsak nem ő maga a stressz forrasa.
2021. nov. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!