Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a hátrányok, hogyha kis...

Mik a hátrányok, hogyha kis korkülönbséggel vállalsz gyerekeket, és mik a hátrányok, hogyha nagy korkülönbséggel vállasz gyereket?

Figyelt kérdés
2021. dec. 4. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én kis (1,5 év) és nagy 11 év, 13 év) korkülönbséggel is vállaltam gyereket.


Első és második gyerekem között 11 év, második és harmadik gyerekem között 1,5 év, első és második gyerekem között 13 év van.


Első gyerekem funkcionálisan egyke, és az is marad. 11 év az csak 11 év.


Nagy korkülönbség hátrányai:

Amikor megszületett Bianka, akkor Petránál kialakult egyfajta testvérféltékenység. A kitűnő tanuló lányom lerontotta az átlagát csak azért, hogy mégtöbb figyelem összpontosuljon rá (pl.: egy matek dogájánál mindegyik feladathoz 89-et írt). Amikor Petra áthívta a barátnőjét, akkor Bianka mindig ott akart lenni.


Amikor Lacika megszületett, akkor a testvérféltékenység Petránál elmúlt.

A kis korkülönbség hátulütői:

Lacikára nem tudtam annyira odafigyelni, mint Biankára vagy Petrára. Bianka megindult a konyha felé, futkározott össze-vissza, fél percre nem figyeltem, és már megtörtént a baj: leesett a székről, leesett az ágyról. Bianka és Laci jó tesók voltak, viszont rettentő sokszor civakodtak, verekedtek. Nem bírtak nyugton maradni. Most, hogy mindkettő kamasz, már ezek a verekedések eltűntek, viszont a veszekdések, csipkelődések megmaradtak.

2021. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

A két gyerekem közt 2 év különbség van. Előnyei:

- nagyjából együtt tudom őket nevelni

- könnyebben megtalálják egymás közt az összhangot, jobban el tudnak egymással játszani

- nem kell az első gyerek után vissza menni dolgozni, majd megint gyed-re

- a kicsi a nagytól meg tudja örökölni a dolgokat, főleg ha egyneműek (nálunk különböző neműek, így ruhákat nem igen, de például játékokat igen)

Hátrányok:

- nehéz velük, mert a nagy is kicsi még

- nem igazán tudok mindegyikükkel ugyanannyit foglalkozni

- van esély a testvér féltékenységre (nálunk sajnos volt)

2021. dec. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
türelmetlen az ember.testvérek érdeklödése eltér veszekedés.jo mert a zsülök tapasztaltak második szülésnél
2021. dec. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kis korkülönbség: úgy vállalsz másodikat, hogy gyakorlatilag fogalmad sincs még semmiről. Az elsővel se éltél át egy nehezebb szakaszt se. Pl: dackorszak
2021. dec. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!