Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Itthon miért ilyen divatos a...

Itthon miért ilyen divatos a kis korkülönbség? Akik így vállalták a gyerekeket, mi volt az oka?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokan így szeretnék.


De gondolom szerepet játszik a támogatási rendszer is: ha gyedet, tgyást akar valaki, akkor egymás után érdemes vállalni a gyerekeket, különben túl nagy szünetet kell tartani közöttük.


A munkaadónak is jobb így, egyszerre esik ki az anyuka, nem visszajön 2-3 évre, aztán megint távozik.


Emellett az is szerepet játszhat, hogy sok anyuka 30-on túli, és szeretnék hamar letudni, nehogy "kicsússzanak az időből".

2013. ápr. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy máshol hogy szokás :) Nem hiszem hogy tényleg nálunk, ha igen akkor talán a gyes/gyed rendszer miatt. Itthon "szokás" 2-3 éves koráig itthon ülni a gyerekkel, ezért talán jobb ha sorban jönnek a gyerekek és csak egyszer esik ki a munkából.

Bevallom ez tényleg motivált engem is :) Másfél év van a gyerekek között, így is 3 évet nem dolgoztam. Ami igen nagy kiesés volt mindenféle téren.

2013. ápr. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem divat kérdése szerintem.

Van aki ezt hozta otthonról, ő is és a tesója is kis korkülönbséggel született jól kijöttek így ő is azt akarja a saját családjával. Másrészt egyszer elé kiesni a munkából 4-5. évre, nem többször.

2013. ápr. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Igen még a szülés kitolódása is ok lehet. Én is 32-34 éves voltam mikor szültem. De előtte egyszerűen nem volt mire bevállalni.
2013. ápr. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Eddig Angliában éltünk közel 10 évet, itt inkább a 3-6 év a jellemző.


Ezért lepődtem meg kicsit, hogy itthon szinte mindenkinél 3 év alatti.

2013. ápr. 29. 10:50
 6/10 anonim ***** válasza:
1,5 év korkülönbség: Az ok egyszerű, a kicsi úgy döntött, hogy tojik az orvosra aki azt mondta, hogy elvileg nem is lehetek terhes, mert felmerült pár probléma.
2013. ápr. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Sokan azt hiszik,csak így lesz a gyerekek között jó kapcsolat,illetve mert így több pénzt kapnak,és azt hiszik így kevesebbet maradnak ki a munkából.Ha csak be nem csúszik biztosan nem vállalnék 3 évnél kevesebb korkülönbséggel,mert tudom magamról,hogy nekem sok lenne,ráadásul több hátrányát látom,mint előnyét.
2013. ápr. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3 gyereket terveztük 2 éves korkülömbséggel. 21 hónap lett köztük, a harmadik "elmaradt" eddig. A nagy 5 lesz, a kicsi 3 volt.

Én mindenképp így szerettem volna, mert hiszem, hogy nekik így jobb, hogy együtt nőnek fel. Öcsém és köztem majd 7 év van, nagyon soknak találtam... bár van ahol meg ez jön be.

Na meg azért is, mert így egyben le van a gond erről a korszakról. Már most azon gondolkodom, hogy ha lesz harmadik, visszaszokni a szoptatás, éjszakázás, pelenkázás, etetés státuszba-hát nem villanyoz fel...

2013. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi is kis korkülönbséggel szeretnénk a második gyerekünket. Azért, mert nincs értelme visszamenni dolgozni 1-2-3 évre, mire visszarázódnék a munkámba megint jönnék el, a munkahelyemnek is rossz lenne, hogy újra kereshetnek embert. Juttatás szempontjából pedig, aki első gyermek előtt dolgozott, és második gyerekkel is nagyjából annyi Tgyás-t, Gyed-t szeretne kapni, annak be kell vállalnia a kis korkülönbséget, mert ha a második gyerek később jön (GYES alatt), lényegesen kevesebbet kap. Meg úgy érzem, hogy ha sok idő telne el, sokkal nehezebb lenne visszarázódni a babagondozásba, szoptatás, éjszakázás, fogzás meg hasonlók. Tudom, hogy nem lesz egyszerű, de vannak akiknek ikrei vannak és azt is megoldja:)
2013. ápr. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szánalmas,hogy lepontoztok
2013. ápr. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!