Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan ráznátok le az ilyen...

Hogyan ráznátok le az ilyen szülőtársat, aki nem veszi a lapot?

Figyelt kérdés

Ovisok a gyerekeink, de játszótérről már korábban is ismertük egymást.

Ovi előtt össze is jártunk, de már akkor is mindig valamilyen konfliktus lett a találkozások vége. Egyszerűen ha a két gyerek együtt van, valami mindig történik, noha más gyerekekkel jól kijön az enyém (az övét nem tudom, és nem is tartozik ide).

Nagyon irányító a másik gyerek, és nagyon jól ráérzett arra, hogy az én érzékeny gyerekemet hogyan tudja megbántani, kihasználni, vagy éppen csőbe húzni. Az enyém persze nem csak naív (könnyű rávenni valamire, ha azt hiszi a másik gyerekről, hogy az a barátja -ill. nem is tételez fel rossz szándékot), de megbocsátó is.... alapjáraton nem szeretnék beleszólni a barátságaiba, sem most sem később, de úgy gondolom, hogy van egy határ, amikor igenis beleszólok.

Ennek szellemében próbálom afelé tendálni, hogy vannak más gyerekek is, de azért mindig örül ennek a gyereknek, így teljesen le sem akarom tiltani, ám ha lehet, akkor úgy rendezem, hogy ne kelljen találkozni, látogatás szóba sem jöhet egy nagyobb csalódás óta, csak házon kívül találkozunk velük.

Én nem is hívom azóta, de az anyja még mindig bepróbálkozik (hozzáteszem, a másik anya ugyanilyen kihasználós, mint a gyereke, szóval csak úgy, hogy elsősorban neki jó legyen, és nem egyszer a párom füle hallatára is (ezt csak azért írom, mert eleinte azt hittem, csak én képzelem be az egészet) beígérgetett az én gyerekemnek ezt-azt, amit sosem tartott be, az enyém meg ezért is csalódott, plusz felnőttként képes volt engem is átverni, kellemetlen helyzetbe hozni). Nem tudom, hogyan értethetném meg vele tettekkel, vagy szavakkal (passz), hogy nem szeretném, ha barátok lennének a gyerekeink.

(Ráadásul, belegondoltam, hogy ha esetleg suliban egy osztályba járnának, majd ott is szivatni fogja ez a másik)

Mit tennétek, hogyan rendeznétek ezt a dolgot?



2021. máj. 8. 15:31
 1/8 A kérdező kommentje:
* nem szeretném, hogy barátok lennének: olyan értelemben mondva, hogy ne fusson a gyerek olyan szekér után, ami nem veszi fel
2021. máj. 8. 15:34
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Akárhányszor bepróbálkozik, rázd le valamilyen ürüggyel.


A Te gyerekedet pedig próbáld mások felé terelgetni,csináljatok meghívókártyát,stb.


Ha anyuka továbbra sem érti a szitut, nyugodtan mondd el a sérelmeidet.

Ilyenekért nem kár, ne legyen lelkifurdalásod.

2021. máj. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Én ilyenkor mindig meghallgatnám a másik felet, mikor mindennek el van hordva, a gyerek meg kb a sátánnak van beállítva.
2021. máj. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek az utolsoval, az eremnek mindig 2 oldala van. De ha ez igy, amit leirtal megallja a helyet, finoman leepitenem. Ha ez igy nem megy, megmondanam kerek perc, h nem szeretnem, h a gyerekeink baratkozzanak, mert ugy erzem rossz hatassal van a tied az enyemre. Ez a durva verzio, a finomabb megfogalmazas, h nincsennek egymasra jo hatassal.
2021. máj. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2: köszönöm, így próbálom, csak nehéz megtalálni a megfelő kommunikációt, mert mindentől függetlenül nem szeretek megbántani, vagy kényelmetlen helyzetbe hozni senkit.


#3: nem hiszem, hogy így írtam le a másik gyereket, tényeket írtam. Én így látom, és a kérdés most ránk vonatkozik.

2021. máj. 8. 18:03
 6/8 A kérdező kommentje:
#4: köszi ez jó 👍
2021. máj. 8. 18:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a lányomnak is volt és van is egy ilyen "barátnője".

Az oviban is volt egy kislány akivel nagy barátnől voltak. A kislánnyal nem volt baj csak az anyjával. Ki akart használni. Vigyem ide-oda, adjak neki azt azt. Lekoptattam.

Ovi után elköltöztünk és az iskolát már a másik helyen kezdte meg a lányom.

Volt egy kislány akivel nagyon összebarátkozott már az elején. Örültem neki mert igazából senkit nem ismertünk. Az anyuka is tök normális volt az elején.

Majd jöttek a bajok.

A kislány egy párszor átjött. De rettentő rossz volt. Azt tudni kell rólunk, hogy én is és a lányom is szeretjük a rendet. Elpakol játék után, takarít is magától.

A barátnője átjött és szó szerint a szekrényekben bújkált és szétdobált, az ágyban evett stb. A kutyának a kukiját akarta fogdostatni a lányommal. Ja és folyamatosan üvölt kinn és benn. Egy fél napig takarítottam utána. Azután jöttek a gondok is a suliban. Nem szokott csúnyán beszélni, ha nálunk is kicsúszik néha egy csúnya szó mindig ránk szól. Hát a suliban kapott egy beírást mert csúnyát mondott. Utólag kiderült, hogy a 6 lányt az osztályban felvilágosította a kislány a szexről és persze az enyémet hallotta meg a tanár. Amikor együtt ültek lerontott a gyerek és most egyedül ülnek azóta ötös tanuló.

A kislány otthon azt csinál amit akar. Elég szabad szellemben nevelik a gyerekeket. A nagyobbik lány is káromkodik nekik folyamatosan elég cifrán és 12 éves.

Magyarul sza@rnak rá, hogy mit csinál a gyerek.

Az anyuka meg a hab a tortán.

Tavaly terhes voltam nyáron és tudta, hogy pihennem kell mert magas volt a pulzusom végig. Átküldte a gyerekeit ide mert ő dolgozott csak elfelejtette megkérdezni, hogy átjöhetnek-e. Már ez pofátlan dolog és 3x megcsinálta.

Majd ősszel megint elkezdte. Én kocsival járok a gyerekkel ő meg biciklivel.

Szinte mindennap hívott valamit oltári nagy kamuval, hogy én hozz el a gyerekét mert ő ezt meg azt csinál. Ezt eljátszotta 5x mire rájöttem, hogy kamuzik. Feküdt otthon vagy a körmösnél ült. Amikor rossz volt a kocsim és reggel délben a babakocsival mentem ő megtudta és szó nélkül küldte a lányát, hogy járjon velünk. Én meg nem vagyok hülye. Elhiszem, hogy a munka mellett nehéz a gyereknevelés de ő vállalta ne az én nyakamba varrja már. Elég nekem két gyerek.

Meg hiába mondom a lányomnak, hogy építse le a kislányt ő folyamatosan a nyakában van. Szegény már menekül előle szó szerint. Én csak köszönök az anyjának. Nem válaszolok neki ha hív vagy ír. Sajnos vannak ilyen szülők. Nem feltétlen a gyerek hibája, hogy ilyen. Lehet jó példát lát. Bocsi kicsit hosszú lett...

2021. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7 Igen, a példa is fontos. Nagyon erős amit írtál, azért a pofátlanságnak is van határa. Szerencsére nálunk ennyire nem durva a helyzet, de azóta, hogy kiírtam a kérdést, már volt megint egy szitu (undok volt a kislány nagyon) , aminek az lett a vége, hogy mi otthagytuk őket (a gyereket meg ezúttal az apját) - habár utólag bocsanatot kértek, de már oda a bizalom, ennyi pofára esés után. Meg tudom jól, hogy ez csak formaság volt.

A baj az most nálunk is, hogy jövőre ugyanabba a csoportba fognak járni és csak bizhatok benne, hogy lesz majd egy olyan másik gyerek, aki majd tényleg jó barátja lesz, és akkor nem fut ez után a kislány után ..., szóval teljesen átérzem a helyzetet.

Most már én nagyon erősnek érzem magamat ezzel kapcsolatban és határozottan lepattintom őket, úgy tűnik ez (és csak ez) beválik. Szerintem neked is (#7) ha nem ért a nem fogadott hívásból meg üzenetekből, vagy határozottan nemet kellene mondanod, vagy neked is kifogásokat mondani, mert ki tudja meddig fog rád akaszkodni.

2021. máj. 21. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!