Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell bántani aki beoltat...

Miért kell bántani aki beoltatja a gyerekét covid ellen?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs gyermekem, bár párommal már tervezzük. Mi be vagyunk oltva, de soha nem bántottam az oltatlanokat. Mindenkinek saját döntése, a szülőknek is hogy beadatják-e a gyerkőcnek vagy sem.

Viszont itt is, és Facebook-on is azt látom, hogy rendesen egy háború alakul ki amiért valaki beoltatja a gyerekét. Le sz.r anyázzák, idióta szülő stb. Mire jó ez? Miért kell bántani a másikat, főleg anyukák? Csodálkozunk hogy mennyi az iskolai csúfolódás miközben otthon ezt látják..

Párom azt mondta, nem is gondolta hogy az anyák ilyen "kegyetlenek" egymással.


2021. dec. 16. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét tábor bántja egymást, persze mindkettő tagadja is.

Pedig más sem megy manapság, csak a mocskolódás az oltottak és az oltatlanok között. Nemrég láttam egy cikket megosztva az elszökött fekete vadmacskáról. Mondanom sem kell, miről szóltak a kommentek. Burkoltan belekeverték az oltást is, ömlött a szenny és az utálat.

2021. dec. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a gyerekek oltásánál van ez. Tavasz óta megy a harc, a gyűlölködés mindkét irányba.
2021. dec. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem "kell", csupán azért csinálják, mert hülyének lenni alkotmányos állampolgári jog.
2021. dec. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Párodnak tűnjön már fel (meg neked is), hogy pont ugyanannyi férfi pofázik ezen posztok alatt, mint nő.

Olyanok is, akiknek már az unokàja se ez a korosztály, de azért vekengenek.

2021. dec. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Mert primitívek. Én egyébként mindenhol az oltatlanokat látom köpködni ilyen stílusban, az oltottak kevésbé. Amikor gyerek voltam a kutyát nem érdekelte, hogy szeretném-e beoltatni magam vagy nem.
2021. dec. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

"Párom azt mondta, nem is gondolta hogy az anyák ilyen "kegyetlenek" egymással."


Hajajjaj!

Párodnak még sok illúziója le fog rombolódni, ha kisgyerekes anyukák fórumait, FB-csoportjait olvasgatja!

:-))))))

Sokszor a legalpáribb stílusban támadnak annak, aki másképp gondolja az alábbiakat:


szoptat - nem szoptat - meddig szoptat,

többszázezres babakocsit vesz - aprópénzből megoldja használttal,

így eteti - úgy eteti,

így szoktatja szobatisztaságra - úgy szoktatja,

képernyő előtt ülhet-e, mennyi ülhet a gyerek,

homokozóban más játékát elvette vagy az övét elvették,

óvónővel, óvodástársakkal való konfliktusok,

osztálytársakkal, tanítókkal való konfliktusok

és a sort a végtelenségig lehetne folytatni.


A lényeg, hogy sz..anya, aki másképp csinálja vagy gondolja. Az is, akinek később ült, állt fel a gyereke, később kezdett beszélni, később lett szobatiszta. Ordenáré stílusban alázzák egymást, jobb érzésű emberek ki is lépnek onnan, csak elrettentő példaként emlegetik ezeket.


Ezzel azt hiszem, meg is válaszoltam a kérdésedet. Az oltásról van véleményem, néha lakonikusan leírom, a pontozás és a dühös válaszreakciók nem érdekelnek.

Egy a lényeg: párommal erről nincs vita, mi egyetértünk oltásügyben (és általában a gyereknevelésben).

2021. dec. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Mindenki bánt mindenkit, az oltott az oltatlant és fordítva. Ha már gyerek is van, akkor abba kötnek bele, hogy oltani kell vagy sem. Sajnos ez volt a cél, hogy a két tábort egymásnak ugrasszák. És be is jött, de itt inkább az emberi butaság játszik szerepet. Én csak az első két oltást vettem fel, és nincs 5 éven felüli gyerekem. Viszont nem oltatnám be, ha lenne. De ez az én dolgom. Mint hogy az is, hogy a másik beoltatja. Én sem vagyok jó véleményen az oltásról, de nem szólok bele, ki mit csinál. Mindenki maga tudja, az ő döntése, felelőssége. Itt inkább az a baj, hogy mindenki felsőbbrendűnek hiszi magát, hogy ő csinálja jól. Na meg persze a bezzeg anyák... Nem csak az oltás téma az, amiben bele lehet kötni...
2021. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Párodnak üzenem: A nők és a gyerekek gonoszak. (Persze tisztelet a kivételnek.) Sajnos az a helyzet, amit a 6-os írt.

Kb fogantatás pillanatától kezdődhetnek a viták,a beszólások,az én jobban tudom, versengés és akár a lenézés.


Számomra ijesztő, hogy a legapróbb dolgokon milyen viták alakulnak ki, pedig úgy gondolom, hogy nem azon múlik, hogy milyen ember lesz a gyerekemből, hogy mosizok vagy tápszerezek vagy kap ajándékot Mikulásra vagy 8 hónaposan már áll. Az igazán fontos kérdésekről, élethelyzetekről kevesebb anyukával lehet értelmesen beszélgetni a világhálón.


(Pap tanárom mondta: Apácazárda? Isten ments! Ennyi nőt bezárni egy helyre? Rosszabb, mint a pokol!)

2021. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat


Na igen az anyukás csoportok Facebook-on.. Beléptem hogy hátha tanulok valamit így előre, de ahogy a 6-os írta ha a másik másképp csinálja már nem jó.

Nem tudom vége lesz-e ennek a "háborúzásnak". Mondjuk ha nem az oltás, akkor más miatt esnek egymásnak az emberek.

2021. dec. 16. 11:53
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Én már a várandósságom előtt megfogadtam, hogy egyetlen babás-mamás csoportba sem fogok belépni, mert nem tesz jót az ember lelki békéjének :D

Javaslom minden normális szülőnek, akinek jobb dolga is van a várandóssága vagy a gyereke mellett, mint az unatkozó véranyukkal háborúzni BÁRMILYEN témában :D

2021. dec. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!