Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi értelme van annak a szabály...

Mi értelme van annak a szabálynak, hogy a gyerek nem hozhat ki játékot a szobájából?

Figyelt kérdés
Egy kisautót vagy egy barbie babát nem hozhatnak ki testvérem gyerekei a szobájukból, mert rendetlenség lesz, de a szobajuk tiszta kupi, a lego kockák is akár több napig a földön vannak és csak rugdossák őket a gyerekek.
2021. dec. 16. 17:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Kérdezd meg őket!
2021. dec. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Azért, mert egy gyerek kupival jár. És ha kupival jár, akkor ne a nappali vagy a konyha legyen kupis, hanem a szobájuk.
2021. dec. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

Mert ha egy játékot kihoznak, akkor kihoznak, kettőt, hármat, tizet, huszat.

Nekünk éppen ezért van játszó szobánk, ahol a játékok vannak. Ott állandó rendetlenség van, sose rakunk rendet, csak behajigáljuk a dobozba, hogyha porszívózni akarok.

Ennyi.

Onnan játékot nem hozhatnak ki, még egy kisautót se! Kockáról meg ne is beszéljünk, agyvérzést is kapnék, hogyha tele lenne vele a nappali.

2021. dec. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, nálunk pont fordítva van. A szobája csak alvásra, öltözködésre, pelenkacserére van, amúgy meg napközben a nappaliban(nappali-konyha-étkező egy légtér) vagyunk együtt, ott játszik/játszunk. Este összepakolunk, meg azért napközben is igyekszem figyelni rá, hogy amivel épp nem játszik, azt eltesszük. Nyilván esztétikusabb lenne a nappali mindenféle kacat meg játék nélkül, de ezt belekalkuláltuk, amikor gyereket vállaltunk, hogy egy pár évig ez most ilyen lesz.
2021. dec. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Most mit kell lepontozni? Azért mert nálunk nem úgy van, mint nálatok? :D
2021. dec. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Tok egyértelmű mi az értelme. Ne legyen kupi. Amúgy mi is csak legozhattunk anno a nappaliban de azt azonnal össze is kellett szedni ha már nem játszottunk. Nalunk se volt szokás anno szetvinni a játékokat.
2021. dec. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem semmi. A gyerek is része a családnak, ugyanúgy ott lakik. Ilyen alapon akkor senki sem vihet be semmit a nappaliba?

Mi nem múzeumban élünk, a lakás van értünk, nem fordítva. És ha egyszer kupi van, kit érdekel? Ezért nem fogom a gyereket kizárni a nappaliból, ahol a legtöbbet vagyunk.

Ti üldögéltek a tökéletes rendben, a gyerek meg vagy máshol játszik vagy csak a falat nézheti? Érdekes lehet így az élet.

2021. dec. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

#7

A nappali nem játszótér. A gyerek meg nem fog beledögleni, hogyha a nappaliba (ami a folyosó után a legelső helyiség, ahová belépünk) nem lesz kupis.

2021. dec. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
Hát pedig szerintem pont a nappali a "játszótér". Nappali, ez a neve. A helyiség, ahol nappal tartózkodunk. Nem csak a felnőttek, hanem a gyerekek is. Az egész család. Amíg picik, addig nyilván ők ott játszanak, mivel mást még nem tudnak csinálni. El nem tudom képzelni, hogy amíg én egész nap kint tevékenykedek a konyhában vagy a nappaliban, addig a gyerek egyedül ül a szobájában és tornyot épít? Vagy hogy? Mi direkt így alakítottuk át a házat, amit megvettünk, hogy egyben legyen a konyha, a nappali és az étkező, ez a ház 2/3-a kb egy légtérben, hogy együtt lehessen napközben a család, rálássak a gyerekekre főzés közben, amíg a nappaliban játszanak meg ilyenek. Nem értem, aki gyereket vállal, az mit gondol, hogy minden ugyanolyan lesz az életében, mint előtte? Igen, most pár évig vannak játékok a nappaliban, de ott van a férjem xbox-a is, vagy mi a rosseb az. Azt meg akkor hozzuk be a hálószobába, és ő meg csak itt játszhat vele? Akkor a nappaliban mit szabad csinálni? Pont hogy a hálószobákban nincs helye szerintem játékoknak meg kütyüknek. De felőlem aztán mindenki úgy él, ahogy akar.
2021. dec. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
Én valahogy úgy látom ezt, mint a 7-es. Tök jó elgondolás, hogy van szobájuk, ott játsszanak, és akkor nincs mindenhol kupi, nekem is jobban tetszene a ház a mindenhol lévő játékok nélkül. Csak az a baj, hogy ezzel gyakorlatilag száműzöm a gyereket onnan, ahol mi vagyunk. Mert mi nyilván nem a gyerekszobákban ülünk egész nap, hanem csináljuk a dolgunkat, közben beszélgetünk. Ha a gyerek a nappaliban játszik, akkor ebbe ő is bevonódik, de ha kötelezően csak a szobájában játszhat, akkor a nap nagy részében egyedül van, azt a kis időt leszámítva, amikor tud az ember kizárólag vele tölteni. Mert ne magyarázza be nekem senki, hogy 12 órából 10-et a gyerekszobában játszva tölt. Vagy ha igen, akkor a házimunkát ki csinálja meg és mikor? Szóval ja, inkább legyen játék a nappaliban, de ne szeparálódjunk már így el.
2021. dec. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!